The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво масло да използвам

#21
Dodo 155 Wrote:...
Така че нека някой да качи официална информация за разхода на масло при D5 и Т5, за да не спорим излишно Wink

Поздрави!
Точно това казвах и аз...да се провери точно, за да няма смехории като "много ми е"..."малко ми е".
Никой не качи инфо, затова пуснах rdp-то до нас, и направих тази снимка:

   

Енжжжой ;-)
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#22
vis Wrote:
caby Wrote:Confusedhock: Confusedhock: Да не засегна някой, но какво му е нормалното за 4-5000км да дърпа по 1л масло.Tова което пишете ме изненадва.Знаете какви са последствията когато двигателя харчи много масло :!: А това за мене е много.С каквито и масла да си правите експерименти, проблема ще си остане ...
Да, с другата ми кола (Астра Г) правих доста експерименти в рамките на почти 3 години - сменях масла, вискозитети и двигателят винаги гореше масло. Около 3,5 - 4 литра на 10 000 км. Направих ремонт (ревизия на глава и обработка на клапани, смяна на сегменти и биелни лагери и др.) за 700 лв. Сега гори литър масло на 10 000 км. Ползата от ремонта ми е, че не се налага непрекъснато да вдигам капака и да проверявам маслото и освен това спестявам 2-3 литра масло на година, т.е. след около 12 години ремонтът ще се изплати Smile . Това в рамките на шегата.
Волвото ми също гори масло в подобни граници: 3,5 - 4 литра на 10 000 км. Смятам, че не е от турбото, защото имам достатъчно основания да вярвам, че документът, който ми беше представен, когато купувах колата, а именно, че турбината е сменена в Италия в сервиз на Волво преди 20 000 км., е истински. Сега съм с някакво "революционно" американско масло Polytron и разходът дори върви към 5 литра. И какво от това? Защо да се набутвам за ремонти като колата е тиха като бензинка и върви идеално. Ще доливам и това е. Питал съм много майстори, присъствах и на ремонта на астрата ми и досега не съм убеден, че се случва нещо кой знае колко драматично с двигател, който гори масло.


Колега,

на времето имахме Вартбург комби, първата ни кола 1982 година, той беше по икономичен от към масло въпреки, че е 2тактова машина! :lol:
Ти направо ме утрепа с този разход на масло! Confusedhock:
Volvo For life!
Reply

#23
Yankov Wrote:
Dodo 155 Wrote:...
Така че нека някой да качи официална информация за разхода на масло при D5 и Т5, за да не спорим излишно Wink

Поздрави!
Точно това казвах и аз...да се провери точно, за да няма смехории като "много ми е"..."малко ми е".
Никой не качи инфо, затова пуснах rdp-то до нас, и направих тази снимка:

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Енжжжой ;-)

Много ти е красив удивителния знак! Wink

Това, както споменах е застраховката на производителя, до 250мл на 1000км норамален разход! Wink
При мен лично на Д5ка от смяна до смяна 10000 мили средно, толкова карам с едно масло, мога да кажа, че не доливам повече от 150-200мл. Тези мили ги минавам средно за 4-5 месеца.
Volvo For life!
Reply

#24
JMI Wrote:Много ти е красив удивителния знак! Wink

Това, както поменах е застраховката на производителя, до 250мл на 1000км норамален разход! Wink
При мен лично на Д5ка от смяна до смяна 10000 мили средно карам с едно масло, мога да кажа, че не доливам повече от 150-200мл. Тези мили ги минавам средно за 4-5 месеца.
Big Grin
Мда, от работата...през RDP-то...с крива мишка - знака стана верно като...кол :lol:
А и моята D5-ца не близна въобще 0/30-ката на МП. Не знам колко е нормално това...
Но при бензиновия мотор, не е така. Това не е единствената ми турбо-бензинова кола, която съм имал досега. И (екс)Аудио имаше подобен разход...но там турбото беше немец, 3-пъти по-смучещ от заводския :mrgreen:
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#25
Yankov Wrote:
JMI Wrote:Много ти е красив удивителния знак! Wink

Това, както поменах е застраховката на производителя, до 250мл на 1000км норамален разход! Wink
При мен лично на Д5ка от смяна до смяна 10000 мили средно карам с едно масло, мога да кажа, че не доливам повече от 150-200мл. Тези мили ги минавам средно за 4-5 месеца.
Big Grin
Мда, от работата...през RDP-то...с крива мишка - знака стана верно като...кол :lol:
А и моята D5-ца не близна въобще 0/30-ката на МП. Не знам колко е нормално това...
Но при бензиновия мотор, не е така. Това не е единствената ми турбо-бензинова кола, която съм имал досега. И (екс)Аудио имаше подобен разход...но там турбото беше немец, 3-пъти по-смучещ от заводския :mrgreen:
Яворчо,
ще качиш ли за D5 (D5244T и D5244T4) инфо?
Може и с крива удивителна :mrgreen:

btw ... разход на масло трябва да има, поне според мен. Колко - това е изчислил инДженерът в завода Wink Ако няма никакъв разход - за мен е по-лошо! Означава, че успява да се "отмие" от цилиндъра при пълнене, което води до по-бързо износване. На теория трябва да остава много тънък филм, обикновено това е в хонинга, за да смазва компресорният и полукомпресорният сегмент. През водачите и гумичките на клапани го изключвам, защото там е друга история. Остава турбото - то също си дръпва масло, колкото и плътно да ляга оста.

Помирисвай маслото през щеката, за да не вкарва нафта при регенерация Idea Именно заради това СЕМ-ът си следи минимално и максимално количество, за да сигнализира при попадане на друга течност в маслото Wink При регенерация е възможно да премине нафта през сегментите в картера.

Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#26
това е от Vida за D5244T

Driving between 5,000 and 150,000 km
Normal driving: up to 0.25 liters per 1,000 km is considered normal oil consumption.
Driving at high speed/with heavy trailer: up to 0.40 liters per 1,000 km is considered normal oil consumption.
Mountain/alpine driving: up to 0.50 liters per 1,000 km is considered normal oil consumption.
The above stated values for oil consumption can be used as guidelines if there is a suspicion that oil consumption is unusually/abnormally high.

Note! The oil consumption can be as much as the following at 150,000 km. The oil consumption can be approx. 0.35 - 0.55 liters per 1,000 km under all conditions.

ако ми харчи 350 грама на 1000км директно и драскам клечката Smile)
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#27
Dodo 155 Wrote:Яворчо,
ще качиш ли за D5 (D5244T и D5244T4) инфо?
Може и с крива удивителна :mrgreen:

btw ... разход на масло трябва да има, поне според мен. Колко - това е изчислил инДженерът в завода Wink Ако няма никакъв разход - за мен е по-лошо! Означава, че успява да се "отмие" от цилиндъра при пълнене, което води до по-бързо износване. На теория трябва да остава много тънък филм, обикновено това е в хонинга, за да смазва компресорният и полукомпресорният сегмент. През водачите и гумичките на клапани го изключвам, защото там е друга история. Остава турбото - то също си дръпва масло, колкото и плътно да ляга оста.

Помирисвай маслото през щеката, за да не вкарва нафта при регенерация Idea Именно заради това СЕМ-ът си следи минимално и максимално количество, за да сигнализира при попадане на друга течност в маслото Wink При регенерация е възможно да премине нафта през сегментите в картера.

Поздрави!
Влади,
за съжаление в моята версия на VADIS, не намирам нищо за консумацията на масло за D5. Може би някой друг колега с по-нова версия може да намери инфото...
А за помирисването не щеката - не го знаех това.
Днес пак научих нещо ново. Благодарско!
;-)

Поздрави!
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#28
JMI Wrote:
vis Wrote:...
Колега,

на времето имахме Вартбург комби, първата ни кола 1982 година, той беше по икономичен от към масло въпреки, че е 2тактова машина! :lol:
Ти направо ме утрепа с този разход на масло! Confusedhock:
Ами ако отидеш в който и да е сервиз, в който се занимават с ремонт на ДВГ, ще се убедиш, че има стотици коли с подобен разход на масло, които чакат на опашката за ремонти. И в повечето случаи са виновни маслените сегменти, а защо са се износили те - най-честата причина е в мърлявото отношение на предишните собственици. Та даваш едни 700-2000 лв. (според двигателя) за ремонт и колата вече не гори такова количество масло (3-4 литра / 10 000 км.), което ти се струва шокиращо, а разходът пада примерно на 1 л./10 000 км. Wink . И какво от това?
А между другото, в книжката на астрата ми дават за нормален разход на масло до 600 мл./ 1000 км (6 литра на 10 000 км.). Факт! Дискутирано е много в опелския форум, ясно е, че са се презастраховали срещу рекламации, но е факт, че го има написано черно на бяло.
Reply

#29
stefi_pavlov Wrote:това е от Vida за D5244T

Driving between 5,000 and 150,000 km
Normal driving: up to 0.25 liters per 1,000 km is considered normal oil consumption.
Driving at high speed/with heavy trailer: up to 0.40 liters per 1,000 km is considered normal oil consumption.
Mountain/alpine driving: up to 0.50 liters per 1,000 km is considered normal oil consumption.
The above stated values for oil consumption can be used as guidelines if there is a suspicion that oil consumption is unusually/abnormally high.

Note! The oil consumption can be as much as the following at 150,000 km. The oil consumption can be approx. 0.35 - 0.55 liters per 1,000 km under all conditions.

ако ми харчи 350 грама на 1000км директно и драскам клечката Smile)
Това ми прилича като изкопирано инфо от Т5 :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#30
vis Wrote:
JMI Wrote:
vis Wrote:...
Колега,

на времето имахме Вартбург комби, първата ни кола 1982 година, той беше по икономичен от към масло въпреки, че е 2тактова машина! :lol:
Ти направо ме утрепа с този разход на масло! Confusedhock:
Ами ако отидеш в който и да е сервиз, в който се занимават с ремонт на ДВГ, ще се убедиш, че има стотици коли с подобен разход на масло, които чакат на опашката за ремонти. И в повечето случаи са виновни маслените сегменти, а защо са се износили те - най-честата причина е в мърлявото отношение на предишните собственици. Та даваш едни 700-2000 лв. (според двигателя) за ремонт и колата вече не гори такова количество масло (3-4 литра / 10 000 км.), което ти се струва шокиращо, а разходът пада примерно на 1 л./10 000 км. Wink . И какво от това?
А между другото, в книжката на астрата ми дават за нормален разход на масло до 600 мл./ 1000 км (6 литра на 10 000 км.). Факт! Дискутирано е много в опелския форум, ясно е, че са се презастраховали срещу рекламации, но е факт, че го има написано черно на бяло.
Преди да се заключат маслените сегменти се опичат гумичките на клапаните, които при демонтаж се разпадат винаги Smile
Както и запушена картерна вентилация, от нередовна смяна на масло или използване на неподходящо ... както се изрази - от мърляво отношение ... от подобни неща може да дърпа спокойно и 1л./1000км.
Аз лично не бих се притеснявал ако колата ми работи добре и не пуши през ауспуха, независимо че дърпа масло ... трябва да го изгаря, няма как, не е във вакуум, а температурите не са малки.
При някои модели на БМВ има един филтър на картерната вентилация, около 100-120 лв., който като се запуши, започва да пуши като комин и да дърпа над 2л./1000 масло ... а реално с 3 литра се избива ремонтът, който въобще не е притеснителен, сложен или фатален ... по-скоро козметичен!
С всяко нещо започвам от най-малкото към най-голямото и в повечето случаи се оказва нещо дребно.
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)