The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос:прилики и разлики TDI/DTI

#1
Здравейте колеги имам въпрос какви са приликите и разликите между моторите TDI и DTI.В момента карам Golf 1.9TDI 90кс. но по принцип съм фен на VOLVO и съм си харесал едно с 1,9DTI 98кс.Моля кажете нещо за тези мотори и това че са на Рено има ли някакъв проблем?Благодаря предварително
Reply

#2
zaroi Wrote:Здравейте колеги имам въпрос какви са приликите и разликите между моторите TDI и DTI.В момента карам Golf 1.9TDI 90кс. но по принцип съм фен на VOLVO и съм си харесал едно с 1,9DTI 98кс.Моля кажете нещо за тези мотори и това че са на Рено има ли някакъв проблем?Благодаря предварително

Ъъъъ...
Само двигателя ли ще сменяш или цялата кола? :roll: :mrgreen:
Reply

#3
zaroi Wrote:Здравейте колеги имам въпрос какви са приликите и разликите между моторите TDI и DTI.В момента карам Golf 1.9TDI 90кс. но по принцип съм фен на VOLVO и съм си харесал едно с 1,9DTI 98кс.Моля кажете нещо за тези мотори и това че са на Рено има ли някакъв проблем?Благодаря предварително

Здравей,

двигателя на Рено е вярно да се нарича DCI според мен! На Волво S40/V40 e същия 1.9dci, но с малки промени и с основната разлика, че е направен от Шведска стомана, а не Френска! Big Grin Двигателите макари привидно едни и същи при Волвото са много по- издражливи и надежни и обратно, Реното е чупливо и капризно. Това е основната разлика!

Ако искаш повече информация, а също така и за кутията ето тук:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvo-forums.com/t11028-v40-diesel-engine-is-renault-laguna-engine.htm">http://www.volvo-forums.com/t11028-v40- ... engine.htm</a><!-- m -->
Volvo For life!
Reply

#4
Колега Tisho ще сменям колата та затова питам.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)