The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Много странно тракане от 1.9d - V40

#1
Здравейте колеги!
Имам един странен проблем свързан с тракане от двигателя.
Смених двигателя тази зима понеже на стария имаше превъртял биелен лагер, който се оказа, че е самоделно правен и беше унищожил коляновия вал.
Намерих изгодно друг двигател, около месец като карах нямаше такива тракания, но сега от 2 седмици насам...
Това тракане, някой път изобщо не се появява, а по някой път и не спира въобще. Имах наблюдение, че когато загрее колата на оптимална температура това тракане изчезва или поне намаля до такива нива, че не се чува осезаемо. Също така когато беше мокро и валеше, не се чуваше.
Дори днес и вчера, колата когато съм я карал известно време и спра и има моменти в които оборотите сякаш падат за по малко от секунда и се нормализират след това.
Друго странно, което може да е свързано с това, когато паля колата и изчакам да загрее, когато започне да се вдига стрелката, оборотите шават нагоре и надолу равномерно по около +-100/150.
Прикачвам ви един видео със звук на това тракане, чува се доста отчетливо:
https://www.facebook.com/photo.php?v=841876175829310
Някой ако си има на идея от къде може да е, да помага. Благодаря!
Reply

#2
Добавям още едно клипче със записан звук. Чува се много ясно това чукане(тракане).
Тази вечер ще запиша работата на двигателя и без него, ако не се чува, за да се направи разлика.
http://www.youtube.com/watch?v=c593w_VZfDc
Reply

#3
Колега , какъв е мотора???
Reply

#4
Мотора е дизел 1.9 - 115 к.с. - стария беше 2001 година, този пишеше че е 2003 г., но не съм сигурен.
Reply

#5
виж аргенажа да не е прескочил зъб или аванс клапана де не сдал багажа
Volvo S-40 1,9 TD 08.1998
PB-JIJO
Reply

#6
Колегата е с комън рейл , къф клапан !
Reply

#7
Двигателя беше сдал тотално багажа. Блок-а до колкото ми казаха не ставал за нищо.
Приключих с тая кола така или иначе. Благодаря все пак за мненията Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)