The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Правилната скоростна кутия за моята .......

#1
Здравейте
Съжалявам че отварям нова тема но няма смисъл да ровя из страри теми за скорости защото съм почти убеден ,ч е по колата са правени някакви замени .
Става въпрос за в40 2.0 136 к.с. годината е 1999. по някой програми излиза 2000 или 2001 . каша голяма. както и да е,

имам друга тема в която не можахме да намерин решение на проблема ми .
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=35594&hilit=%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0">viewtopic.php?f=8&t=35594&hilit=%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0</a><!-- l -->

Сега колата има тропане в деферинциала от страна на водача . чудя се дали има смисъл да ремонтирам тази кутия или да си търся направо друга. наи неприяният момент е че незнам какво да търся като скоростна кутия - модел
Двигателят на колата изглежда така :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://olx.bg/photos/ad/17753165/6/">http://olx.bg/photos/ad/17753165/6/</a><!-- m -->
ВИн : YV1VW17F2YF498132
мотор b4204s2
в момента скоростната кутия е : 5 скорости като задната е под 5-та ,а не като на рено
Маховика е демферен .
С няколко думи ще се опитам да обясна защо имаме съмнене че е пипана колата . поо вин от лук ми дават съединител с фи 214 мм на 7,8мм и 20 зъба на вала. в момента колата е с фи 215мм на 7 мм и 26 зъба на вала . лук казват че нямат такъв комплект за моята кола. . явно не е ок нещата . отделно колата си има и проблем с цвиленето при потегляне описан в горната тема . . маховика е демферен и феродото може да е с максимално фи 216 мм. маховика съм сигурен че е от тази кола. не съм сигурен за скоростите обаче.притескателят е ме уевриха цхе неможел да се замени с друг и да пасвал на маховика .. мисля да сменя скоростната кутия с такава каквато трябва да е ,но незнам забога къде да проверя каква трябва да е кутията . голяма каша изписах но и в главата ми е каша вече с това волво .
Reply

#2
Може и да ме насочите къде в пловдив да ида и да ми оправят колата ? без МФ .
Reply

#3
kurdamon Wrote:Може и да ме насочите къде в пловдив да ида и да ми оправят колата ? без МФ .



Знам един сервиз в Австрия, ако върши работа мога да дам адреса. :mrgreen:
Reply

#4
kurdamon Wrote:Може и да ме насочите къде в пловдив да ида и да ми оправят колата ? без МФ .

Слави Шишков- говори ли ти нещо?
Сервиза му е - завиваш на дясно от Ботев посока сточна гара покрай военна болница. На първото кръстовище пак на дясно покрай сладкарницата и след 100-200 метра пак в дясно в уличка без изход. Сервиза е в края на улицата.
Reply

#5
Погледни кой номер е твоята кутия.Ако не се лъжа като се свали кората под СК, там трябва да е изписан номерът и. Може да се наложи да поизтъркаш мръсотията с телена четка за да се види номера. Аз на моя СК съм сменял два лагера на диференциала(при свалена СК), като ремонта ми излезе около 220 лева(труд+ части). Много малко сервизи се наемат да рециклират СК, но след ремонта, все едно е нова. Иначе вземаш някоя втора ръка и каквото стане. Препоръчително е да сложиш такава кутия каквато си свалил, иначе не се знае какво следва.Успех!
Провери в МП по ВИН каква СК дават за тоя номер и слагай такава!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#6
от табелат на колата видяхме,че кутията е М56Н . прожерихме и сериините номера при дилър и се оказа , че това е нашата кутия. Сега остава да намеря цхитажа отнякаде . от 1,8 дали ще стане кутията на 2.0 имат ли някакви разлики ?
Reply

#7
kurdamon Wrote:от табелат на колата видяхме,че кутията е М56Н . прожерихме и сериините номера при дилър и се оказа , че това е нашата кутия. Сега остава да намеря цхитажа отнякаде . от 1,8 дали ще стане кутията на 2.0 имат ли някакви разлики ?
На 1,8 122к.с. е М56/поне моята/.Нямам представа каква е разликата от М56Н.
Reply

#8
Kolko zaba ima na parvichniqt val M56 ?
Reply

#9
M56h ima 26 zaba na parvichniqt val. Idei kakvo da predpriema. Dali konstruktivno moga da q zamenq s m56 i saedinitel za m56
Reply

#10
Мога да ти предложа кутия M56,стига да си сигурен че това е твоята кутия..... Wink
Останалите коментари на лично.....Ето и малко инфо за тези кутии :
.

   


Attached Files Thumbnail(s)
   
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)