The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво да избера след 11г вярна служба.

#11
Благодаря за мненията.

Аз също съм мислил за ХС 70. Но това което ме спира са така наречените задължителни разходи за обслужване, чат пат смяна на консумативи (накладки, кабели, биалетки, маншони, тампони и т.н).

От няколко източника ЕЖК съм чувал сумата от 10 000лв. на година и то за нови коли на лизинг. Вярно е че мото-пфое са животни в цените.
А от източник първа ръка (главен секретар) в една стопанска организация 2005 г S 80 влезнало за обслужване филтри, накладки и ремъци май, излезнало срещу фактура от 4500 лв. След тази случка бяха хипер доволни че са успели да го продадат за 1/2 от парите за които са го купили за да им се махне от главата.

Примерно вноска кредит 350 лв. още 150 лв. средно месечно за обслужване без ремонтите и каското демек 500-600лв. на месец бива иначе по-добре някоя нова октавия на лизинг за 5 година 700-800лв. на месец което вече ми е много.

Дару- кар тази пролет къртиха мивки с отстъпки по 12-15000лв.


Друго което ме тревожи са дизеловите двигатели едно приятелче завършило "вилхемпик" бачкаше в сервиза там 7-8 години разправяше случки на отказ на VOLVO да изпълни гаранцията на дефектирали двигатели защото техния анализ показвал че в "сярата имало нафта" не са ли им малко претенциозни двигателите към качеството на горивото. Аз не ходя с една химическа лаборатория в багажника.
Reply

#12
B5202S Wrote:Благодаря за мненията.
От няколко източника ЕЖК съм чувал сумата от 10 000лв. на година и то за нови коли на лизинг. Вярно е че мото-пфое са животни в цените.
Друго което ме тревожи са дизеловите двигатели едно приятелче завършило "вилхемпик" бачкаше в сервиза там 7-8 години разправяше случки на отказ на VOLVO да изпълни гаранцията на дефектирали двигатели защото техния анализ показвал че в "сярата имало нафта" не са ли им малко претенциозни двигателите към качеството на горивото. Аз не ходя с една химическа лаборатория в багажника.

Колега, твойто ЕЖК лъже доста повече дори от политиците ни. Вярно е, че когато взимаш кола втора ръка е като да избираш котка в чувал но чак толкова..... Какви ще са тези разходи по текущо обслужване от 10000 за година - излиза, че всички, които караме Волво сме най-малко милионери /дай боже/. И моята кола е закупена нова на лизинг и такова чудо не съм видял. За мен това са абсолютни глупости.
По отношение на нафтата - България като страна от Евросъюза е приела евростандарт за съдържание на сяра в горивото - евро 5.
Това означава по-ниско съдържание именно на сяра /ако бъкам, нека някой колега да ме поправи/. Ако е отказана гаранция със сигурност е каръщисвано горивото с нещо друго. При зареждане от нормални бензиностанции проблеми няма.
Reply

#13
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11404463182363729&slink=74d107">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=74d107</a><!-- m -->

това е в автокъщата до блока ми. Бая ме сърбят пръстетата да предложа едно бартерче за сегашната ми фреката, ама като знам колко пари набих за да си я стегна ми е жал Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#14
bell Wrote:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?top...ink=74d107

това е в автокъщата до блока ми. Бая ме сърбят пръстетата да предложа едно бартерче за сегашната ми фреката, ама като знам колко пари набих за да си я стегна ми е жал Smile
Ако е читава, си е направо супер!!!
Що не пробваш... Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#15
B5202S Wrote:Благодаря за мненията.

Аз също съм мислил за ХС 70. Но това което ме спира са така наречените задължителни разходи за обслужване, чат пат смяна на консумативи (накладки, кабели, биалетки, маншони, тампони и т.н).

От няколко източника ЕЖК съм чувал сумата от 10 000лв. на година и то за нови коли на лизинг. Вярно е че мото-пфое са животни в цените.
А от източник първа ръка (главен секретар) в една стопанска организация 2005 г S 80 влезнало за обслужване филтри, накладки и ремъци май, излезнало срещу фактура от 4500 лв. След тази случка бяха хипер доволни че са успели да го продадат за 1/2 от парите за които са го купили за да им се махне от главата.

Примерно вноска кредит 350 лв. още 150 лв. средно месечно за обслужване без ремонтите и каското демек 500-600лв. на месец бива иначе по-добре някоя нова октавия на лизинг за 5 година 700-800лв. на месец което вече ми е много.

Дару- кар тази пролет къртиха мивки с отстъпки по 12-15000лв.


Друго което ме тревожи са дизеловите двигатели едно приятелче завършило "вилхемпик" бачкаше в сервиза там 7-8 години разправяше случки на отказ на VOLVO да изпълни гаранцията на дефектирали двигатели защото техния анализ показвал че в "сярата имало нафта" не са ли им малко претенциозни двигателите към качеството на горивото. Аз не ходя с една химическа лаборатория в багажника.
Колега, ти си официален говорител или реално си преживял всичко - скъпо обслужване и къртене на мивки?
Само да ти споделя, че аз лично съм минал и през двете - обслужването на ВОЛВО не е толкова скъпо, колкото описваш, намали с две нули, явно правиш паралел с VW или Орел - там си е евтино! Отделно - BMW GMBH къртиха мивки и то не пролетта, а преди Коледа с промоцията за доктори и се възползвахме - 39 800 лв. отстъпка, но тя бе % от цената на колата, така че и тази информация не ти е вярно ... просто Дару-Кар са купили няколко Х-ка с подобна отстъпка и се къртят балъците с огромни отстъпки Big Grin
Един съвет - не знам кой е ЕЖК, но недей да даваш оценка на база "чул съм" или "така се говори" Wink

Към колегата - аз бих купил ХС70 до 2007 год. модела, като по-нормална алтернатива
Към хора с повече възможности - ХС70 или ХС90, но и двете след 2007 год.
Предпочитам да са 4х4, защото с нашите пътища нещата са особени.

Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#16
STEW Wrote:
B5202S Wrote:Благодаря за мненията.
От няколко източника ЕЖК съм чувал сумата от 10 000лв. на година и то за нови коли на лизинг. Вярно е че мото-пфое са животни в цените.
Друго което ме тревожи са дизеловите двигатели едно приятелче завършило "вилхемпик" бачкаше в сервиза там 7-8 години разправяше случки на отказ на VOLVO да изпълни гаранцията на дефектирали двигатели защото техния анализ показвал че в "сярата имало нафта" не са ли им малко претенциозни двигателите към качеството на горивото. Аз не ходя с една химическа лаборатория в багажника.

Колега, твойто ЕЖК лъже доста повече дори от политиците ни. Вярно е, че когато взимаш кола втора ръка е като да избираш котка в чувал но чак толкова..... Какви ще са тези разходи по текущо обслужване от 10000 за година - излиза, че всички, които караме Волво сме най-малко милионери /дай боже/. И моята кола е закупена нова на лизинг и такова чудо не съм видял. За мен това са абсолютни глупости.
По отношение на нафтата - България като страна от Евросъюза е приела евростандарт за съдържание на сяра в горивото - евро 5.
Това означава по-ниско съдържание именно на сяра /ако бъкам, нека някой колега да ме поправи/. Ако е отказана гаранция със сигурност е каръщисвано горивото с нещо друго. При зареждане от нормални бензиностанции проблеми няма.
+1
Колега, така като чета, все едно няма да обслужваме VOLVO, а Bugatti... Big Grin
Ти нали имаш опит с твоята 850-ка?! Нещата не са чак толкова различни...
Аз с моята ХС90-ка, мога да ти кажа, че разходите ми са изключително прилични... Smile
За 10000 лв. ще ти сменят скоростната кутия и половината задно окачване...
5 цилиндровия двигател, моя е 185 кс., е един много успешен агрегат - виж само колко модификации са направени (имам предвид като конски сили и софтуер) на почти един и същ двигател... Ако имаше толкова сериозни проблеми щяха ли да го произвеждат повече от 10 год.?! :o
Аз зареждам на ЕКО и Петрол и нямам никакви проблеми. Кой ги знае тия дето са имали проблеми, каква боза са зареждали... Wink
Ако някъде греша, нека колегите ме поправят, ама чак толкова разходи, по коли и обслужване, ми се струват невероятни! Confusedhock:
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#17
Dodo 155 Wrote:Един съвет - не знам кой е ЕЖК, Wink
ЕЖК = Една жена каза :mrgreen: :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#18
B5202S Wrote:Благодаря за мненията.

От няколко източника ЕЖК съм чувал сумата от 10 000лв. на година и то за нови коли на лизинг. Вярно е че мото-пфое са животни в цените.
А от източник първа ръка (главен секретар) в една стопанска организация 2005 г S 80 влезнало за обслужване филтри, накладки и ремъци май, излезнало срещу фактура от 4500 лв. След тази случка бяха хипер доволни че са успели да го продадат за 1/2 от парите за които са го купили за да им се махне от главата.

Примерно вноска кредит 350 лв. още 150 лв. средно месечно за обслужване без ремонтите и каското демек 500-600лв. на месец бива иначе по-добре някоя нова октавия на лизинг за 5 година 700-800лв. на месец което вече ми е много.

Дару- кар тази пролет къртиха мивки с отстъпки по 12-15000лв.

От седмица съм с XC90 с 10000лв на година за поддържане може да направиш доста неща:
- всички масла и филтри са 1000лв - двигател, АСК, раздатка, халдекс и т.н.
- пълен рециклаж на скоростна кутия
- преди и задни амортисьори(нивомати са)
- дискове, накладки, датчици
- гуми летни и зимни

Че даже и пари ще ти останат, няма как всяка година да имаш толкова тежки ремонти
Reply

#19
Аз също си мисля за ХС 70 до 2007г. в mobile.de има добри 2005-2006 под 150 000 км.

За 850 в началото ме плашеха, че ще ме разори а тя май ортак на джоба ми излезе. В момента имам две коли, Volvo-то и seat leon 1.9 TDI) уж за жената та ги видях и евтините части за немски коли (макар че сеат е испанска но с двигател на ауди на базата на голф 4.)

Като се сдобия с новия автомобил ще пиша.

Благодаря за мненията.

Ето рекапитулация за 13 години на който му е любопитно (преди го караше брат ми ) това е сменено:

2001 - 250 000 км агренажен ремък ролки, дясна биалета , кабели и дистрибуторна капачка в мото - пфое .
2003 – ремък + ролки пак в мото-пфое
от 2003 зимата е при мен
2005 - махнах катализатора , сложих гърне АСПО 80лв още е с него.
2006: съединител на 290 000. 400лв + 150лв за труд
лява биалета 65 лв.
Лагери и тампони горе на амортисьорите нещо около 130лв комплекта
Рециклиране шарнири. 130 лв с труда.
2008 - бензинова помпа 240лв. + 50-60 лв за труд
2008 - ляв лагер на главина беше дебело сервиз изток 400лв
2009 - 400лв смених компресор на климатика с рециклиран
2009 - 50лв. разкарах газовата уредба (обикновена с плочка) и се родих.
2010 - смяна на ролка на хидравлична помпа 100лв ролка, + ремък и паразитни ролки + труд не помня колко общо но под 300 лв. (ремък и ролки от мото-пфое)
2010 - Смяна свещи и кабели. Не помня колко бяха кабелите от мото-пфое
2011 - 340 000 смяна клапани, + разни там семеринги, агренажен ремък ролки и т.н 700 лв (ремък ролки пак от мото-пфое)
2013. Накрая реших да оправя хидравличната рейка (така си дойде течаща) + ремонт на предницата беше се разбила о крива джанта но не даваше никакви признаци (втулки, накрайници и др.) 900лв.
Термостат и датчик за температура същото сменях та да сложим още някакви неща за 300 лв.

В момента като се върнах от морето съм на 350 000км. Не въртя много км защото гледам да карам и двете коли

Единственото което изтича т.е. изпарява се фреона но две пълнения на сезон не са ми проблем.
Reply

#20
Здравейте колеги!Дайте малко мнения за V70 2003 2.5D.Досега бях с е34 1993 но много поразии бяха с него и сега мисля да си взема една V70-тка.Интересува ме имат ли някакъв така да се каже хроничен проблем с нещо и каква е реалната им цена в момента?Благодаря предварително!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)