The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 d5 отключва и заключва от 3 път

#31
Tisho би ли споделил каква е марката на батерия,която си инсталирал в дистанционното(предавателя).Явно при теб проблема е бил именно в нея(дано и при нас да е най-лесното).И от коя верига магазини си я закупил?За да започнем да отхвърляме нещата от най-елементарните по веригата стъпка по стъпка...
От прочетеното си вадя изводи които може и да са погрешни,че евентуален виновник е и акумулатора в самата кола!?При не изправност от негова страна да бърка платката за алармата(приемника).За да се проиграе и тази възможност с друг(нов) акумулатор.
Reply

#32
Може ли някой с проблемно дистанционно(такова което отключва на n-ти я опит при заключена кола) да пробва следното и да сподели резултатите:
1. При заключена кола и оставена в покой поне 15мин. да пробва да я отключи като натисне веднъж бутона за отключване.
Ако не сработи, колата се отключва с ключа, след което се пробва отново с дистанционното дали сработва на всяко натискане на бутона за отключване(без да заключвате колата). Индикация за сработването - примигване на мигачите и звук от бравите.

2. Заключването предполагам винаги е нормално само с едно натискане на бутона?

Имам една идея какво се случва, но ми трябва малко повече инфо от експеримента който описах по-горе. Idea
Reply

#33
Реших и аз да се включа в опита на Tisho , но точно сега колата отключи от първия път Confusedhock: . Това разбира се не се случва за първи път, просто се надявах точно сега това да не стане, за да разбера какво има в предвид колегата. Ще продължа да пробвам Big Grin . Между временно Tisho може да сподели какво има в предвид .
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#34
caby Wrote:Реших и аз да се включа в опита на Tisho , но точно сега колата отключи от първия път Confusedhock: . Това разбира се не се случва за първи път, просто се надявах точно сега това да не стане, за да разбера какво има в предвид колегата. Ще продължа да пробвам Big Grin . Между временно Tisho може да сподели какво има в предвид .
Обърнал ли си внимание дали не прави проблема само на едно определено място?Примерно където нормално паркираш.Тойотата на шефката се държеше по същия начин и от ТМАуто ми казаха да изчакаме няколко дни,защото е възможно вълните на дистанционното да са съвпаднали с някои други.След 4-5 дена проблема го нямаше.А пък преди няколко години една на една Омега дистанционното не действаше на паркинга на Кауфланд,но така и не се промени!
Reply

#35
В моя случай замених акумулатора в колата с чисто нов и проблема изчезна.
Отваряне затваряне от първи път.
Реших да пробвам този случай,защото имаше и затруднения при запалването сутрин(симптоми за изнемощял акумулатор).
Reply

#36
Моят е нов :!: Big Grin Онзи ден имах дълго пътуване .Вече 2 дни си отключва от първия път. Обзалагам се , че след 3-4дни ,номера с отключването ще се промени на..... от 2-рия или 3-тия път Big Grin
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#37
Мда.
Оказва се, че батериите може да имат някакво отношение към проблема, но причината явно е другаде.
Едното дистанционно отключва когато си иска а другото винаги и безотказно. Има един много интересен факт - пробвам с "дефектното" и не отключва. Отключвам с второто и веднага пробвам първото - на всеки опит работи. След което заключва без проблем и половин час по късно пак същата история.
Най вероятно нещо свързано с time-slots за които писах по-горе но ще стане ясно след някое друго мерене и сравняване на сигналите на работещото и "дефектното".
Reply

#38
Пробвайте извън града, където няма голям радиошум.
Възможно е приемникът в колата да хваща сигнали на 433MHz и да ги приема за злонамерени.
Тоест да изпада във вид защитен режим и второто дистанционно (което не е ползвано последно) да има забавяне.
Спектралният анализатор ще си покаже какво става Smile
Reply

#39
Причинителя на проблема е ясен - дистанционното. :mrgreen:
Проблемното дистанционно


Работещото дистанционно

Както се казва открийте десетте разлики. Tongue


Не ми е най любимото занимание да дебъгвам RF предаватели, но ще пробвам няколко неща които съм си набелязал и ако не стане ще последва изриване на всички компоненти от RF частта на платката и заменянето им с нови.
Reply

#40
Здравейте аз имам същият проблем.Дистанционното ми отключва точно на третият път какво ли не правих.Каквото да натиснеш по него третото натискане на бутона трябва да е функцията която искаш,дали ще заключиш или отключиш даже и багажник.Някой реши ли проблема някак си?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)