The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със съединителя на V40

#11
liusien Wrote:
Stanchoni Wrote:
bg_tiger1978 Wrote:Бензинови двигатели, като на твоята кола са Volvo, по въпроса ти, да те успокоя най-вероятно си с обкновен съединител. Цените му варират около 300лв за комплекта с лагер.

Дидо ако е със 136 коньовия мотор е със демпферен,нищо че е бензин а годината е 1999.

На Дедо Гого преди да вземе джипката беше такъв на V40-та.

Колега дай един VIN за да можем да проверим и да ти кажем със сигурност.

Друг е въпроса че ме съмнява да е съединителя с това отделяне долу на педала. Проверка на помпите на съединителя мисля че ще даде насока за проблема.
Много е късно за да излезна навън и да потърся къде е тоя номер... Утре преди обяд ще го потърся и направо ще го снимам, че може да объркам нещо. Аз пак да попитам - ако се окаже, че маховика ми е демпферен, може ли да сложа нормален маховик и съответно съединителя да е обикновен? Идеята ми е, ремонта да е по-евтин..... Idea

ТЦ, не става ... :|

Но пък и не е нужно да сменяш маховика ако няма проблем с него за момента Wink .
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#12
Колеги, моля да ме извините, че не писах няколко дена!... Нямах възможност... Сега седнах на компютъра и веднага пиша VIN номера на колата...... Той е : YV1VW1623VF099820
Дано има начин да се разбере по този номер какъв е съединителя! Благодаря на знаещите и можещите! Wink
[Image: 70v.jpg] Майтап, бе, Уили...
Reply

#13
Има неква "гридъ" тука ... :roll:

По VIN номера излиза че е производство 1997г. със 140 коньовия мотор ...

Ако е вярно,то Тигъра е прав и си е обикновен маховика и съединителя.

Но ако направиш една снимка на мотора отгоре мисля че ще се ориентираме по-добре.

Казвам го защото съм убеден в това което казах за 136 коньовия мотор, но може ти да грешиш точно колко коня е мотора при теб.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#14
Stanchoni Wrote:Има неква "гридъ" тука ... :roll:

По VIN номера излиза че е производство 1997г. със 140 коньовия мотор ...

Ако е вярно,то Тигъра е прав и си е обикновен маховика и съединителя.

Но ако направиш една снимка на мотора отгоре мисля че ще се ориентираме по-добре.

Казвам го защото съм убеден в това което казах за 136 коньовия мотор, но може ти да грешиш точно колко коня е мотора при теб.
Направих снимки, но беше тъмно.... Ще ви дам линкове към тях, а утре на светло ще направя по-ясни... Smile

http://prikachi.com/images/156/7607156Y.jpg
http://prikachi.com/images/141/7607141p.jpg
http://prikachi.com/images/135/7607135i.jpg
http://prikachi.com/images/132/7607132v.jpg

Нарочно не качвам снимките, защото резолюцията им е много голяма.... Wink

PS - Изобщо не съм сигурен колко конски сили е двигателя! На големия талон пише: (Р.2) 103 /Максимална мощност/........
[Image: 70v.jpg] Майтап, бе, Уили...
Reply

#15
Ами да ти кажа явно си късметлия ... Smile

И по този повод не е зле да почерпиш Дидо Тигъра, понеже явно си със 140 к.с. мощност на мотора, а оттам и със обикновен маховик и съединител. Smile

Но първо провери помпите на съединителя както те посъветвах преди да тръгнеш да сменяш самия съединител.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#16
Stanchoni Wrote:Ами да ти кажа явно си късметлия ... Smile

И по този повод не е зле да почерпиш Дидо Тигъра, понеже явно си със 140 к.с. мощност на мотора, а оттам и със обикновен маховик и съединител. Smile

Но първо провери помпите на съединителя както те посъветвах преди да тръгнеш да сменяш самия съединител.

Много ти благодаря, Stanchoni! Smile Помпите ги правих миналата година. Точно до мен има един човек, който ремонтира всякакъв вид помпи и той ги почиства, и им направи нови гумички... Сега като се натисне педала на съединителя, виждам, че на долната помпа буталцето излиза няколко сантиметра.... Мисля, че е достатъчно, но знам ли... Все си мисля, че проблема е в съединителя, защото /може да се заблуждавам/ когато стане студено, често в момент на тръгване, има силно тресене в съединителя... Sad Решил съм да правя съединителя и това много ме радва, че е обикновеното му изпълнение! Smile Само се колебая на коя фирма производител да е комплекта - амбриажен диск, притискателен и лагер.... Съвети? Wink
[Image: 70v.jpg] Майтап, бе, Уили...
Reply

#17
Щом ти тресе при потегляне имаш счупени или спукани пружини по притискателя . замисли се за смяна докато е време да не правиш и скоростна кутия като мен .
За марка незнам , но слагашнай скъпия ( макар че това в наща родина е много относително).
Аз сложих На валео и за сега съм доволен (около 20 хиляди съм с него вече )
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#18
+1
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#19
Благодаря ви, момчета! Smile Сега ми остава да се уговоря с майстора ми кога ще му е удобно да закарам колата при него и като я "излекувам", ще ви докладвам!... Wink
[Image: 70v.jpg] Майтап, бе, Уили...
Reply

#20
Преди да си счупил колата ...от кога не си доливал спирачна течност?
Пробвай да долееш и обезвъздушиш съединителя.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)