The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Труден избор....или не...

#1
Какво да е...Волво v50(2008g)или Пасат 2.0 140к(2008г) Дизел задължително да са...Всякакво компетентно мнение ще е важно за мен.Знам от сега отговора на въпроса,но ако някои може да бъде по конкретен и с информация ще съм му безкрайно благодарен...
Reply

#2
Пасата е по-голямата кола от двете ,по просторна. Ако двигателя е помпа-дюза на ФВ ,по-добре не си навличай неприятности. Запознат съм с едно Ауди А3 и един Голф с тия мотори и двата имаха проблеми,преди да се оправят(по около 5000лв в ремонти и двамата Sad ).
В50 е с по-дълъг сервизен интервал на обслужване и това е доста голям + ; 1 обслужване в МП и повече не се занимаваш.
Волвото с какъв мотор е? ако е 2.0 д ,той се слага и в Пежо , Ситроен ,Мазда и Форд. И колко бюджет си си определил?
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#3
V50 не съм карал, но ако е със D5 мисля че няма дилема с немеца Smile
Навремето бях пуснал една тема за моите впечатления от Пасатор 2012 год. 170 к.с. 4х4 никак не е лоша, но някак си не ме грабна
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#4
Благодаря за отделеното ви време за моя милост...Честно да си призная в момента съм на кръстопът.И затова се мъча да направя правилният избор за кола и мотор.Не съм в течение много на тема мотори и какви да са и от коя година.Доколкото се интересувам,че мотора трябвало да е Комон рел(точно не знам как се пише)За Пасата се интересувах и разбрах,че трябва да е производство 2008г.Преди тази година имали проблеми с дюзи некви шестограми...И ремонта бил доста солен..Харесва ми като визия и комфорт...Също така има и по голям избор спрямо Волво..Ако трябва да се спра на Волво бих си взел v50.Не искам да е много голяма но и да не е прекалено малка.Пътувам доста и затова искам и колата да отговаря на комфорта който е нужен.Задължително искам да е дизел..Та ако можете да кажете за Волво,за какво да се оглеждам от коя година да е...Абе всичко което може да споделите ще е в полза за мен...Бюджета ми е около 6000 евро..Предварително благодаря!!!
Reply

#5
А бе, малко еретично може да звучи, но В 50, много пътуване и комфорт не се вързват, ако искаш да е Волво, по-добре се насочи към В70/ХС70, или някоя от джипките. Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#6
Никак не е еретично! Определено са дървета от към возия. Но в50 изглежда в пъти по добре от колкото оная немска плевня. За вървене няма да говоря не съм карал такъв пасат, но шведът определено не е никак скучен за каране. Пасата е по голямата и просторна кола, докато волвото макар и комби е тесничко, особено на задните седалки. Ама ти там рядко ще се возиш. Което и да вземеш ще ти хареса, но чувството че караш нещо различно от масата хора не е за изпускане, а и само го виж к'ъв е симпатяга. Успех!
Reply

#7
delgado_si Wrote:Благодаря за отделеното ви време за моя милост...Честно да си призная в момента съм на кръстопът.И затова се мъча да направя правилният избор за кола и мотор.Не съм в течение много на тема мотори и какви да са и от коя година.Доколкото се интересувам,че мотора трябвало да е Комон рел(точно не знам как се пише)За Пасата се интересувах и разбрах,че трябва да е производство 2008г.Преди тази година имали проблеми с дюзи некви шестограми...И ремонта бил доста солен..Харесва ми като визия и комфорт...Също така има и по голям избор спрямо Волво..Ако трябва да се спра на Волво бих си взел v50.Не искам да е много голяма но и да не е прекалено малка.Пътувам доста и затова искам и колата да отговаря на комфорта който е нужен.Задължително искам да е дизел..Та ако можете да кажете за Волво,за какво да се оглеждам от коя година да е...Абе всичко което може да споделите ще е в полза за мен...Бюджета ми е около 6000 евро..Предварително благодаря!!!
Ами ако си с деца, по-добре да се насочиш към Пасат.Ако пък ще караш колата сам или с гаджето до теб, тогава Пасата ще ти е ненужно голям.
По отношение на комфорт, возия, място и пр. Пасат смазва В50(пък и не само този модел, а и почти всички останали модели на марката!).Волвото със сигурност е по-добро откъм качеството на интериора, ламарини, удобство на седалките и най-вече сигурност!
Що се касае за качеството на изработка - гледаш модели произведени през 2008 година.Това значи само едно - ПЪЛЕН БОКЛУК Idea Това разбира се важи за всяка една марка в днешно време.Здравите коли спряха да ги произвеждат началото на 90-те.Тъжно, но е факт!
За двигатели не бих могъл да съм ти от полза, т.к. дизела си е малко, като ерес за мен :mrgreen: Написано в кръга на шегата, разбира се!

Успех в избора на автомобил Wink
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)