The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Подходящо място за копчето газ/бензин S40 II

#21
Ами капачката на бутилката не е ли счупена ? Някакви кабели излизат от две дупки правени между два камъка. Или капачката не е от там или на кабелите не им е мястото там .
Планката дето е вързана газовата реиката : лепена рязана и пак лепена . От Хлопел ли е сваляна та има ръжда по нея?
А ми отряза маркуча на парното А му отрязах главата. Личи си че за пръв път вижда кола различна от гоУф или Хлопел
Казах ти вече, че дюзите са много далеч от смукателния колектор.
На газ не карам и не съм и карал , с изключение не един път и май не искам да повторя, На едно кръгово щяха да ме отнесат защото скапаната газова реши да мине на газ точно когато не трябва и кола с 170 коня забоде муцуна в асфалта.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#22
dilana Wrote:Ами капачката на бутилката не е ли счупена ? Някакви кабели излизат от две дупки правени между два камъка. Или капачката не е от там или на кабелите не им е мястото там .
Планката дето е вързана газовата реиката : лепена рязана и пак лепена . От Хлопел ли е сваляна та има ръжда по нея?
А ми отряза маркуча на парното А му отрязах главата. Личи си че за пръв път вижда кола различна от гоУф или Хлопел
Казах ти вече, че дюзите са много далеч от смукателния колектор.
На газ не карам и не съм и карал , с изключение не един път и май не искам да повторя, На едно кръгово щяха да ме отнесат защото скапаната газова реши да мине на газ точно когато не трябва и кола с 170 коня забоде муцуна в асфалта.

Колега имаш виждане на нещата.
Ама голяма критика удари за човек НЕ имал и НЕ карал на газ.
Към колегата със снимките ако ти си си я правил получило ти се е много добре, ако е някой газаджия(квартален) - постарал се е, а ако е фирмен сервиз - могат и по-добре.
Карай си я и дано не ти създава проблеми.
ex XC90
Reply

#23
[/quote]
dilana Wrote:Ами капачката на бутилката не е ли счупена ? Някакви кабели излизат от две дупки правени между два камъка. Или капачката не е от там или на кабелите не им е мястото там .
Планката дето е вързана газовата реиката : лепена рязана и пак лепена
правилно се ориентираш колега, има нещо нередно там. От въпросната "капачка" принципно нищо не трябва да излиза. Всъщност функцията и според мен е да уплътнява т.е. при евентуален теч на газ, примерно от клапана, който се намира под нея, да спира газта да не навлиза в купето. За целта свързването на маркучите към бутилката трябва да стане чрез пробиване на пода да багажника под средата на бутилката(т.е. под капачката). Да ама за мой късмет точно под бутилката се намира гърнето и т.е. не е най-добрата идея да се излиза с маркучите от там. Затова газаджията реши да "излезе" отгоре. Е, резултата може да се види от снимките.

dilana Wrote:Планката дето е вързана газовата реиката : лепена рязана и пак лепена . От Хлопел ли е сваляна та има ръжда по нея?
планката газаджията я е правил...верно, че можеше да й удари един спрей боя или поне грунд.

dilana Wrote:Личи си че за пръв път вижда кола различна от гоУф или Хлопел
това не виждам как мога да коментирам.
dilana Wrote:На едно кръгово щяха да ме отнесат защото скапаната газова реши да мине на газ точно когато не трябва и кола с 170 коня забоде муцуна в асфалта.
да не я е правил моя газаджия Big Grin
Майтапа на страна, но при мен няма такива тежки преходни процеси Smile. Дори често ми се налага да поглеждам копчето за превключване, за да се уверя че е обърнало на газ.


zorba Wrote:Към колегата със снимките ако ти си си я правил получило ти се е много добре, ако е някой газаджия(квартален) - постарал се е, а ако е фирмен сервиз - могат и по-добре.
Карай си я и дано не ти създава проблеми.
уредбата е слагана от газаджия(квартален) представител на марката на газовото. За момента съм със смесени чувства към него. Принципно дава вид на човек, който знае и може, но явно е хванал много дини под една мишница, от там - много време му трябва за свърши каквото й да било (една седмица отиде за поставяне на уредбата и три дни за донастройка след 1000км)и то не защото изпипва нещата, а защото скача от кола на кола. Започва една, оставя я защото изскочило нещо на друга кола, после се връща на първата и така. Излага се по този начин малко, но ...то си е за негова сметка.
Колега, благодаря за пожеланието и само мога да кажа: Дано! Smile
Reply

#24
малко подобрения. Най-накрая. Вече газовите маркучи не минават директно през назъбена ламарина.
Ето малко снимки

   
   
   
   
   


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply

#25
Честито кола и ГИ! Много безаварийни километри!
Не знам защо ама ще задам един тъп въпрос!
За чий чеп газмена е сложил газовите инжектори чак от другия край на двигателя? По тоя почин да ти ги беше сложил отзад при бутилката Big Grin
Имаш 5цил. двигател със сложени 6 газови инжектора. 6тия инжектор за резерва ли го е сложил, или е нямал нищо да запуши отвора на реката?
Изпарителя ти е над нивото на двигателя. Дано не прави въздушни възглавници.
Сега минаваме в багажника Big Grin .
Капачката на бутилката за какво я е сложил, като и е направил такива хубави дупки Confusedhock: .
Пробивал е купето на две места заради газта. Можеше да пробие само на едно място, малко по- голяма дупка и да я използва, и за двете. Местата на пробиване дали ги е обработил против ръжда? По снимките ти не мога да се ориентирам.
Според мен си е спеситил поне половин работен ден! Дали ти е спестил от цената за труда? Силно се надявам!
Дано работата на ГИто е обратна на монтажа му Big Grin !
Ако съм те засегнал с горното? Извинявай!
Reply

#26
del Wrote:Честито кола и ГИ! Много безаварийни километри!
Не знам защо ама ще задам един тъп въпрос!
За чий чеп газмена е сложил газовите инжектори чак от другия край на двигателя? По тоя почин да ти ги беше сложил отзад при бутилката Big Grin
Имаш 5цил. двигател със сложени 6 газови инжектора. 6тия инжектор за резерва ли го е сложил, или е нямал нищо да запуши отвора на реката?
Изпарителя ти е над нивото на двигателя. Дано не прави въздушни възглавници.
Сега минаваме в багажника Big Grin .
Капачката на бутилката за какво я е сложил, като и е направил такива хубави дупки Confusedhock: .
Пробивал е купето на две места заради газта. Можеше да пробие само на едно място, малко по- голяма дупка и да я използва, и за двете. Местата на пробиване дали ги е обработил против ръжда? По снимките ти не мога да се ориентирам.
Според мен си е спеситил поне половин работен ден! Дали ти е спестил от цената за труда? Силно се надявам!
Дано работата на ГИто е обратна на монтажа му Big Grin !
Ако съм те засегнал с горното? Извинявай!

Не си ме засегнал, колега. Напротив. По-нагоре съм написал защо пускам снимките на инсталацията. Уцелил си в десетката слабите страни на монтажа.
Газовите дюзи са далеч от бензиновите може би защото газаджията се водил от желанието ми за прегледен монтаж. Бях му казал да не прави изпълнения тип "Спайдърмен" та може би това е решил да отдалечи дюзите и така да скрие маркучите под горната част на колектора.
Относно капачката на бутилката по-горе съм коментирал. Тя губи своята функция да уплътнява щом е разпробивана и то на две места, но поне пооправи това да не се търка маркуча в назъбена ламарина. На пробивите срещу корозия е мацнал черен силикон и това едва след като му я върнах да преправи въпросните преминавания.Сложил е и гумени тампони. Разликата се вижда на последните снимки.
Относно вървежа, колата върви много прилично. Но при празен ход оборотите играят. Колкото по-ниска е околната температура, толкова по-силно. При отрицателни температури се е случвало и да гасне Sad
Reply

#27
Започвам да следя темата колега, заинтригува ме. При мен също при студено време на свободна клати обороти и понякога гасне.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#28
И при мен го има момента с гасненето, но не мени оборотите.
До две седмици ще я карам при газМените и ще споделя. Лошото е, че вероятно времето ще се затопли и симптомите ще изчезнат, т.к. няма да съм сигурен дали ще е в следствие на вмешателството или от външните температури.
"Добрите шофьори имат следи от насекоми по страничните прозорци"- Walter Röhrl
Reply

#29
bg_tiger1978 Wrote:Започвам да следя темата колега, заинтригува ме. При мен също при студено време на свободна клати обороти и понякога гасне.

клатенето има ли го при загрял двигател?

при мен се усеща и при загрял. А при минус 15 градуса, на свободна директно си гаснеше, колкото и да е загрял двигателя.

Нестабилността на оборотите я имам и при работа на бензин, но тогава двигателя успява да "удържи". т.е. клати и на бензин и на газ, но на газ е по-силно и ми е проблемно. Другата седмица ще пробвам с "профилактично лечение" чрез почистване на дросел клапата, та ще споделя какъв е резултата.
Reply

#30
Да има го, но в студеното време гаснеше, като дам на свободна, научих се да подавам газ за да се стабилизират, като давам на свободна. Сменихме свещи, изчистихме дросела имаше подобрение, но като застудя пак почна. Може и да е от датчика на дросела, но...
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)