The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo 480Turbo Проблем?

#21
Пак се повтарям , провери си актуатора на турбото,използвай от старото.
Reply

#22
Свързах boost controller и оставих оригиналният с буксата.Като надува до 0.3 всичко е ок върви ,топла,студена няма проблеми. От там нататък малко да увелича и почват старите проблеми.
Reply

#23
Mitkoo0o Wrote:Свързах boost controller и оставих оригиналният с буксата.Като надува до 0.3 всичко е ок върви ,топла,студена няма проблеми. От там нататък малко да увелича и почват старите проблеми.

Я кажи каква турбина сложи ? и нали всичко уж беше оригинално ..? Confusedhock:
Reply

#24
Същата от волво 460 турбо е свалена.Просто сега съм ограничил надува с бууст контрол и нещата се оправиха. Въпроса е сега защо при надува ,който трябва да е забива.
Reply

#25
1. Вдига се налягането на турбината със буст контролер.
2. Сляга се електроника и евенуално по големи инжектори за да се осигури сътответно повече гориво.
3. С помощта на широколентова ламбда сонда се следи сместа и се настройва горивото така, че да не е нито прекалено малко, нито прекалено много.
Reply

#26
Mitkoo0o Wrote:Същата от волво 460 турбо е свалена.Просто сега съм ограничил надува с бууст контрол и нещата се оправиха. Въпроса е сега защо при надува ,който трябва да е забива.

така и не каза с каква електроника е колата и тоя модул ,за самодиагностика ,как се появи при теб ,аз ли не разбрах ,или ти скри нещо ..Винаги съм бил далеч от идеята ,че един двигател ще качи конете ,само с въздух и теорията ми е обяснима ,не че разбирам много ...но не може само с въздух ,трябва и гориво .и някой да следи процеса -разбирам ,че се опитваш да направиш нещо ,а не казваш какво...
Reply

#27
хахах или четеш 2 теми на веднъж или не си ме разбрал.Колата е както е излязла от завода няма никакви "тунинг" елементи,единственото което добавих е бууст контрол и не вдигнах налягането ,а го намалих и спря да забива.Няма уред за самодиагностика, а се окасяват 2 пина от буксата за диагностика и по мигането на лампата на чека се установява каква грешка има в компютъра ако е записал такава. Сега вече колата е в движение ,чакам да ми остане малко време и пари и да се свържа с Мевдо ,както ми препоръча Ицо. Wink
Reply

#28
Mitkoo0o Wrote:хахах или четеш 2 теми на веднъж или не си ме разбрал.Колата е както е излязла от завода няма никакви "тунинг" елементи,единственото което добавих е бууст контрол и не вдигнах налягането ,а го намалих и спря да забива.Няма уред за самодиагностика, а се окасяват 2 пина от буксата за диагностика и по мигането на лампата на чека се установява каква грешка има в компютъра ако е записал такава. Сега вече колата е в движение ,чакам да ми остане малко време и пари и да се свържа с Мевдо ,както ми препоръча Ицо. Wink

за коя лампа викаш ,че е /Чек/-а?
Reply

#29
Ами не е като на другите коли чека на моята кола свети знака на ламбда
Reply

#30
Mitkoo0o Wrote:Ами не е като на другите коли чека на моята кола свети знака на ламбда

е това не бях го срещал ,може и да е вярно ..може и да не е .но ще повярвам ако дадеш линк ,къде да го прочета ,може и да има 4-та серия с турбо и с френска електроника -поне аз не съм виждал . не е изключено ,но ти не снима даже една снимка на мотора ....
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)