This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Паразитни шумове, как да ги премахна?
Здравейте!

Ето каква е ситуацията, имам CD Sony, към което е свързан усилвател, между cd и усилвателя съм поставил потенциометър (240k), целта на този потенциометър е да регулира силата на сигнала от радиото към усилвателя. Проблема е, че се получават паразитни шумове. Предполагам, че се получава несъгласуване на товарите, ако е така, дали ще се изчистят тези шумове ако сложа един повторител ? Или проблема е другаде? Този проблем го няма ако махна потенциометъра!

Благодаря ви!
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Цитирай
Thanks given by:
Ground Loop. Wink
Цитирай
Thanks given by:
За какво ти е този потенциометър ? Предполагам за да регулираш нивото на сигнала към усилвателя . Няма ли друг начин - ако си взел сигнал от линеен изход на CD едва ли и има регулиране , а входа на усилвателя няма ли потенциометър за да го намалиш ?
Свържи корпуса (капачката ) на потенциометъра към маса и би трябвало да изчезнат шумовете .
Какъв усилвател си сложил , модел ?
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Изображение: 581732.png]
Цитирай
Thanks given by:
Mihov написа:За какво ти е този потенциометър ? Предполагам за да регулираш нивото на сигнала към усилвателя . Няма ли друг начин - ако си взел сигнал от линеен изход на CD едва ли и има регулиране , а входа на усилвателя няма ли потенциометър за да го намалиш ?
Свържи корпуса (капачката ) на потенциометъра към маса и би трябвало да изчезнат шумовете .
Какъв усилвател си сложил , модел ?
Точно за регулиране на силата на сигнала към усилвателя. Той си има потенциометър, но е чак в багажника и не ми е удобен. Целта на този потенциометър е да бъде близо до мен и съответно да усилвам и намалям баса в зависимост от песента, защото има доста песни със слаб бас, и други с много силен. Така както е поставен потенциометъра мога да настроя усилвателя на максимално усилване и съответно да си регулирам силата само от потенциометъра. Прилагам линк за марката и модела на усилвателя : Цъкни ТУК

А за след време, ще са ми нужни няколко такива потенциметъра, защото имам идея да правя допълнително озвучаване с няколко малки усилвателя.
Цитирай
Thanks given by:
А , какво ти е CD-то ? Моето например ( Sony ) има изход който може да бъде или линеен стерео или изход за събуфер .
Съвета ми е да си избереш друг звукоизточник , щом се захващаш с такъв грандиозен проект . Всичко започва от звукоизточника , избери си такъв който има възможност да му регулираш нивото на изхода ( или изходите ) за събуфер , отделно ще има и вградени филтри , както е при мен . Но, пък щом ти се занимава и човърка , може да опиташ да замасиш корпуса на допълнително сложения от теб потенциометър , дано да се получи .
Предполагам усилвателя го захранваш от допълнително пуснат кабел от плюсовата клема на акумулатора . Ако CD-то ти ползва вътрешното окабеляване - оригиналното , може да го захраниш от този същият кабел който е за усилвателя .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Изображение: 581732.png]
Цитирай
Thanks given by:
Mihov написа:А , какво ти е CD-то ? Моето например ( Sony ) има изход който може да бъде или линеен стерео или изход за събуфер .
Съвета ми е да си избереш друг звукоизточник , щом се захващаш с такъв грандиозен проект . Всичко започва от звукоизточника , избери си такъв който има възможност да му регулираш нивото на изхода ( или изходите ) за събуфер , отделно ще има и вградени филтри , както е при мен . Но, пък щом ти се занимава и човърка , може да опиташ да замасиш корпуса на допълнително сложения от теб потенциометър , дано да се получи .
Предполагам усилвателя го захранваш от допълнително пуснат кабел от плюсовата клема на акумулатора . Ако CD-то ти ползва вътрешното окабеляване - оригиналното , може да го захраниш от този същият кабел който е за усилвателя .
CD-то е Сони [има два стерео изхода (линее и за събуфер)], което има усилване и намаляне на изходня сигнал за събуфера, но е твърде малко(ако не ме лъже паметта е +-2 dB), и не може да ми ограничи до толкова сигнала колкото искам аз. CD-то също има и още един стерео изход, по него се предават всички честоти, но няма функция за регулиране на нивото. Също така има и LPF, HPF и други настройки на звука, но не са бързо достижими, затова ще използвам тези потенциометри, които ще поставя на определени места за да изглежда, като фабрично или поне да не е грозно, и те ще ми бъдат директна корекция на силата, вече ако искам повече настройка ще си бутам по CD-то. Усилвателя съм го с свързал с отделен захранващ кабел от акумулатора, той си има и предпазител (абсолютно нормално свърване), CD-то се захранва от оригиналните кабели на колата и за момента използва оригиналните говорители( много съм доволен от тях) не искам да ги сменям и затова искам да сложа 2 усилвателя, единия да захранва по мощни "елипси" , а другия Събуфера Smile Цялата идея е да имам бърза корекция на нивото на сигнала Smile Благодаря за отделеното време и оказаните съвети, ще опитам и ще разберем дали ще стане нещо Smile
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)