The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със запотяването на стъклата(V40 1.9D '03) Помагайте

#1
Здравейте, отново се налага да искам съвет от вас и много се моля някой да ми помогне, проблема е следния:

Когато запаля колата и седна вътре си пускам вентилатора (на 3-та степен) задължително да духа върху предния прозорец за да не се запотява, миналата година нямах никакви проблеми, но напоследък се налага пускам вентилатора на 5-та степен и функцията на бързо почистване на стъклата, а те все си стоят запотени, без значение дали духа студено или топло, те не се изчистват. Буквално не се кара. Направи ми впечатление, че като си сложа ръката върху таблото (там където трябва да духа) почти не се усеща въздушен поток.

Не знам дали успях да обясня правилно, но ако трябва ще се опитам пак да обясня.

Моля помагайте, че направо не се издържа така.
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#2
Колега сменял ли си филтъра на купето скоро?
Reply

#3
stifunkata Wrote:Колега сменял ли си филтъра на купето скоро?

Преди година и три месеца, т.е. когато взех колата, и през тази една година съм го вадил, да го чистя 3-4 пъти. Повече ме притеснява това, че при всички останали позиции, т.е. да духа в краката или лицето на човека, си духа доста силно, но кога го обърна да духа само на предното стъкло, все едно се запушва и нищо не духа, а реално вентилатора е усилен докрай.
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#4
mar7ooo_92 Wrote:
stifunkata Wrote:Колега сменял ли си филтъра на купето скоро?

Преди година и три месеца, т.е. когато взех колата, и през тази една година съм го вадил, да го чистя 3-4 пъти. Повече ме притеснява това, че при всички останали позиции, т.е. да духа в краката или лицето на човека, си духа доста силно, но кога го обърна да духа само на предното стъкло, все едно се запушва и нищо не духа, а реално вентилатора е усилен докрай.

Сменяй филтъра и тогава търси проблема другаде, ако тогава не с еоправи вероятно имаш проблем с клапата която насочва въздуха :!: :!: :!:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#5
Първо си почисти хубаво стъклото от вътре с вестник, и ако си влязъл мокър в колата е нормално да се запоти. Пускаш за малко климатика на стъклото.
Провери дали не ти е мокър мокета, или дали нямаш теч.
Reply

#6
Щом духа на долу и на пред, а на горе не ще, според мен прецакана клапа е доста по-вероятен проблем, от колкото смяна на филтър Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#7
benjito Wrote:Първо си почисти хубаво стъклото от вътре с вестник, и ако си влязъл мокър в колата е нормално да се запоти. Пускаш за малко климатика на стъклото.
Провери дали не ти е мокър мокета, или дали нямаш теч.
Дали съм мокър или сух няма значение. Примерно снощи, излязохме от къщата и влязохме директно в колата, карахме около 30 и през това време на 5-та степен с климатик не можаха да се изчистят прозорците, налагаше се триене с кърпа.
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#8
Ако са повредвни клапи, какво правим? Правят ли се, или се налага смяна? :?: :?: :?:
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#9
провери си мокета дали е мокър. ако се укаже мокър лошо, ако знаеш какъв филм те чака. скоро смених радиатор парно, имаше много слаб теч но потенето на стъклата беше страшно. сега е топло и сухо единствено остана гадно мазно петно от антифриз на пода, лятото ще търся начинн да го пера. Успех
П.П. ако ти потрябва радиатор парно, само нов
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#10
vencininov Wrote:провери си мокета дали е мокър. ако се укаже мокър лошо, ако знаеш какъв филм те чака. скоро смених радиатор парно, имаше много слаб теч но потенето на стъклата беше страшно. сега е топло и сухо единствено остана гадно мазно петно от антифриз на пода, лятото ще търся начинн да го пера. Успех
П.П. ако ти потрябва радиатор парно, само нов

Няма признаци за течове, филтъра е за смяна. Ще го сменя, но не мисля че проблема е там , днес махнах филтъра и пуснах да духа без филтър, нямаше никаква промяна, просто не иска да духа на предното стъкло, което ме навижда на мисълта, че някоя от малоумните клапи се е скапала.
Ще трябва да се видят. Някой има ли опит с ремонта на тези клапи ?
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)