The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1.9 D 115 hp колянов вал

#1
Здравейте на всички и весели празници. Не ми се пускаше такава тема но търсих и не намерих нищо конкретно за въпроса който ме вълнува.
Та Въпросният двигател 1.9 D 115 hp след 2000 г. на волво ли не знам точно се слага и на рено меган и на лагуна и на не знам си още на кво . Защо коляновите валове при реното са проблем и си заминават доста често и не са сигурни от към двигател. Има ли разлика при двигател на волво 1.9 d и при 1.9 DCI pri рената освен , че единия е 115 hp а другия 120 hp. Просто не намирам във форума на волво проблем в коляновите валове с този двигател и дано наистина няма но не знам. Ако има някой колега дето е запознат с това бих се радвал да разбера разликата.
V 40 1.9D 2001 115hp - D4192T3
Reply

#2
Ами този двигател е доработен от Волво,явно са знаели хората "къде да пипнат". Иначе и аз не съм чувал за хора с такъв проблем,значи случаите сигурно са единични ,а не чест проблем. Проблемите на тоя двигател са лошото охлаждане на турбото и за това си отива рано рано (заводски дефект Big Grin) и
разбити маховици,като всички останали двигатели,поколение Common Rail.
Карай си го със здраве и не го мисли много много.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#3
Дано е доработен иначе в ауто-дата като ги сравняваш са еднакви но реното е с 6 скорости незнам но при тези рена често срещан проблем та ми беше интересно. Иначе си карам колата не и се треса но понеже наскоро на мой приятел с рено меган му се случи случка и ме ръчка че са еднакви двигателите та просто исках да попитам тук дали някои е запознат.
V 40 1.9D 2001 115hp - D4192T3
Reply

#4
Колкото и да е странно този проблем не е често срещан при Волво. Освен ако не си си купил такава на която двигателя й е на "кайма". :|
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)