The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S40 - не мога да вляза!

#21
Lqlik Wrote:Благодаря за отговорите, колеги! Лошото е, че денем нямам никакво време, а вечер не ми се ще да си играя. Ще пробвам в събота и ще пиша.

Дотогава ще съм си купил ново захранване(старото не подлежи на ремонт сутринта го разглобих Wink ) за другия комп и ще мога да огледам схемите подробно, за да съм по конкретен.
Reply

#22
Пробвай да смъкнеш предната броня. Не се сваля трудно и не пречи, че капака е затворен. После да се опиташ да си провреш ръката и да хванеш и дръпнеш жилото на закопчалката на предния капак. Не съм сигурен, но би трябвало да стане, така да го отвориш и да подадеш ток.
Reply

#23
А и след като я отвори колегата е добре да огледа за утечка на ток,защото ми се струва ненормално акумулатор на два месеца да ,,умре" до такава степен без причина!
Reply

#24
Така - резултатите:
Не мога да ви кажа, кой от вариантите е най-добър, защото имах зверски късмет - загледах се и видях, че последния път, когато съм свалял седалките не съм ги натиснал до край и палчето не беше захапало. Бутнах седалките от към багажника и влязох (на вас може да ви звучи лесно, но аз съм над 110 кг Smile ). Колата явно има deadlock защото нито една от вратите не се отвори. Изпочупих не малка част от интериора, опитвайки се да мина отпред - без успех Big Grin Успях да дам на контакт и нито една лампичка не светна. С още гимнастики успях да отворя капака и чупейки още неща успях да изляза от колата. Реших, че е по-добре да го занеса на акумулаторджия, който при закачането на акумулатора му падна ченето - каза, че няма капчица и че явно имам доста голяма консумация. Шансовете на акумулатора за живот са 50/50 Smile рекламацията като цяло е изключена, но ако се наложи ще опитам с връзки. Другата седмица следва търсене на отечката, ремонт на ключалките и тн. Благодаря ви още веднъж за съветите.
Поздрави!
V70, D4, 2015г, 181 к.с., ръчни скорости
S60, D5, 163 к.с, автомат
S40, B4184S2, 2000г., 122к.с. , бензин + ГИ
Reply

#25
Lqlik Wrote:Така - резултатите:
Не мога да ви кажа, кой от вариантите е най-добър, защото имах зверски късмет - загледах се и видях, че последния път, когато съм свалял седалките не съм ги натиснал до край и палчето не беше захапало. Бутнах седалките от към багажника и влязох (на вас може да ви звучи лесно, но аз съм над 110 кг Smile ). Колата явно има deadlock защото нито една от вратите не се отвори. Изпочупих не малка част от интериора, опитвайки се да мина отпред - без успех Big Grin Успях да дам на контакт и нито една лампичка не светна. С още гимнастики успях да отворя капака и чупейки още неща успях да изляза от колата. Реших, че е по-добре да го занеса на акумулаторджия, който при закачането на акумулатора му падна ченето - каза, че няма капчица и че явно имам доста голяма консумация. Шансовете на акумулатора за живот са 50/50 Smile рекламацията като цяло е изключена, но ако се наложи ще опитам с връзки. Другата седмица следва търсене на отечката, ремонт на ключалките и тн. Благодаря ви още веднъж за съветите.
Поздрави!
Не бързай с ремонт на ключалките!Когато закачиш зареден акумулатор виж дали няма да се отключва и заключва с ключа.Може и да си работят,просто след падане на акумулатора блокират!
Reply

#26
не не, те видимо са разбити с отвертка или нещо друго. едната още от преди години - втората е прясно "работена" Wink
V70, D4, 2015г, 181 к.с., ръчни скорости
S60, D5, 163 к.с, автомат
S40, B4184S2, 2000г., 122к.с. , бензин + ГИ
Reply

#27
Старият ти акумулатор няма да оживее ! Падне ли под 8 V в него протичат необратими промени и акумулатор вече не става . Мисли за нов .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#28
Lqlik Wrote:не не, те видимо са разбити с отвертка или нещо друго. едната още от преди години - втората е прясно "работена" Wink
Ей,не се научиха,че не се отварят така тези коли :mrgreen:
Успех с решаването на казуса!
Reply

#29
Mihov Wrote:Старият ти акумулатор няма да оживее ! Падне ли под 8 V в него протичат необратими промени и акумулатор вече не става . Мисли за нов .
Коко, ти не беше такъв песимист бе Wink Тая граница за рекламации е 6в, а реално и при 3в има успешно излекувани пациенти. Може аз да съм поредното изключение, потвърждаващо правилото Wink
V70, D4, 2015г, 181 к.с., ръчни скорости
S60, D5, 163 к.с, автомат
S40, B4184S2, 2000г., 122к.с. , бензин + ГИ
Reply

#30
Lqlik Wrote:
Mihov Wrote:Старият ти акумулатор няма да оживее ! Падне ли под 8 V в него протичат необратими промени и акумулатор вече не става . Мисли за нов .
Коко, ти не беше такъв песимист бе Wink Тая граница за рекламации е 6в, а реално и при 3в има успешно излекувани пациенти. Може аз да съм поредното изключение, потвърждаващо правилото Wink

А,дано ! Стискам палци ! :oops: Smile
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)