The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Отзоваване/Recall за кола от Италия

#1
Зрдавейте колеги,
Преди няколко дни се случи нещо доста неприятно с моята шведка(s40, 2004, 2.4i) - спря да пали. След няколко неуспешни опита се оказа, че няма налягане в системата. Дръпнахме я до сервиза и там свалихме Pump Electronic Module-а, който видимо беше изгорял - миришеше на бакелит. Започнах да търся в интернет и попаднах на отзоваване поради проблеми точно с тази част - recall 21 ENGINE FUEL PUMP MAY FAIL.
Звъннах в Мото Пфое, но от там ми казаха, че recall-а за Италия е приключил още през 2008-ма и няма как да ми сменят частта.
Та, въпроса ми е - на някой налагало ли му се е да се възползва от recall и има ли смисъл да се занимавам с Мото Пфое/Волво или да преглътна 660-те лева(!) и да си го сменя сам?
Предварително благодаря Smile
Reply

#2
Доколкото ми е известно, отзоваване се прави на кампании и то на гаранционни автомобили.
Иначе при фабричен дефект пак се прави замяна на определена част, но пак ако автомобила е гаранционен.
Така, че май ще трябва да си платиш ремонта, за съжаление...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#3
Не мисля, че е само гаранционно.На моето са му сменяли и извън гаранция част за която е обявена сервизна акция.
Виж и каруците на Тойота и ГМ - при тях също са били обявявани сервизни акции за 8-10 годишни модели.
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#4
Ev-V50 Wrote:Не мисля, че е само гаранционно.На моето са му сменяли и извън гаранция част за която е обявена сервизна акция.
Виж и каруците на Тойота и ГМ - при тях също са били обявявани сервизни акции за 8-10 годишни модели.
Да,и на БМВ 2000-та година сега сменят безплатно еърбеците Smile
Reply

#5
Добре де! Сега почвам да мисля на глас Big Grin
Така и така си без кола- с изгорял модул за помпата. От снимката в Ебей ми се струва, че сравнително лесно ще се отворят капаците/пластмасите/ му.
Нищо не губиш да го отворите с някой който е поне малко на ти с токовете. Току виж се оказала някоя поправима щета, и би намерил друго място за тези 500 долара.
Виж тук:http://www.swedishautoparts.com/C30/Volvo-C30-fuel-system.html само не знам дали е същия ОЕМ номер.
Моля те попълни си профила. За да знаем откъде си и евентуално някой би те насочил към правилния човек Wink .
Reply

#6
В семейството ми имаме същия автомобил купен от Щатите.И на нас ни дефектира този модул.Проверихме и се оказа че и в Америка е имало recall,но тогава не са го направили от небрежност.Посетихме МП Пловдив.Приемчика ни се изсмя и гордо заяви че в България не можем да се възползваме от това си право.Поръчахме си го чинно и проблема се оправи.Струва ми се че беше около 500 лв. но може и да бъркам.
Volvo XC90 3.2 2009 Plenty of power and extremely smooth running
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)