The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Летни гуми

#11
sss Wrote:
gadnia_metal Wrote:задължително запазвайте оригиналния размер иначе се променя и стабилността и разхода Confusedhock:
Да, тези два рамера 195/55/15 и 185/65/15 са оригинланите размери съответно за летни и зимни гуми за С/В 40.

Хмм оригиналните размери за С/В 40 според ръководството са:
195/55/ R15
205/55 R15
205/50 R16
Резервна гума
175/65 R15

Не че несъм виждал тунинговани със 17 и 18 цолови гуми ама там са още по ниско профилни, мисля 45 или 40 но трябва да проверя пак
Reply

#12
и на мен ми предстои копуване на летни гуми и опирайки се на досегашния си опит бих дал някой лев отгоре ако мога за по-хубава гума ( маркова ) защото разликата във возията , устойчивостта и спирането са големи. карал съм и кучи марки и маркови гуми на една и съща кола години наред и то по много километри във всякакви метеорологични условия и вЕрвайте ми мишлен и гудиар са най-добри като мишлен енерджи за лято и гудияр ултрагрип за зима. колата ми сега я взех с ултрагрип6 и това също беше от значение за покупката- една такава гума 185/65/15 миналата година като почти нов модел от по-миналата година в диана гуми център на околовръстното ми искаха 195лв.
не се стискайте един комплект се кара 3-4-5 години зависи колко караш ама добрата гума те държи на пътя а лошата те бута към канавката.
За нашите пътища е по-добре по-висока гума ама то си има мярка . сегашните ми гуми почти опират в макферсона 0.65х185=120мм борд.
0.55х205=113 а по-добре 0.60х195=117. е то зависи и от ЦЕНАТА та ще посмятам и аз този месец щото вече му дойде времето на ... летните гуми . и наистина добрата гумата не се определя от красотата на шарката а от материала и технологията.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#13
хамлет Wrote:
sss Wrote:
gadnia_metal Wrote:задължително запазвайте оригиналния размер иначе се променя и стабилността и разхода Confusedhock:
Да, тези два рамера 195/55/15 и 185/65/15 са оригинланите размери съответно за летни и зимни гуми за С/В 40.

Хмм оригиналните размери за С/В 40 според ръководството са:
195/55/ R15
205/55 R15
205/50 R16
Резервна гума
175/65 R15

Не че несъм виждал тунинговани със 17 и 18 цолови гуми ама там са още по ниско профилни, мисля 45 или 40 но трябва да проверя пак
В Аутодатата дават размери от 175 до 205, а по-принцип зимните трябва да са по тесни.
Reply

#14
аз сьм на 16 цола и за сега се ослушвам за летни гуми, но другата седмица трябва да свалям зимните 15-ки и да минавам на летни та тогава става интересно.
Като се замисля че мерих и 17-ки SmileSmile (празна глава) ама как стоят не е истина, но за нашите пьтища това е мазохизьм.Като купих 16-те миналата година, още на втората седмица улучих един бонус в града на централен булевард.Нали бяха големи наводнения та намерих една дупка понеже изобщо не я видях,беше залята с водаSmile.Разминах се с гума,джанта и тампон на амотицьора(заден десен) и бях трета кола на тази дупка.
Поради тези обстоятелства в Бг трябват гуми с много здрави бордове, че иначе лошо.
Volvo - гарантирано приключение
Reply

#15
Quote:и на мен ми предстои копуване на летни гуми и опирайки се на досегашния си опит бих дал някой лев отгоре ако мога за по-хубава гума ( маркова ) защото разликата във возията , устойчивостта и спирането са големи. карал съм и кучи марки и маркови гуми на една и съща кола години наред и то по много километри във всякакви метеорологични условия и вЕрвайте ми мишлен и гудиар са най-добри като мишлен енерджи за лято и гудияр ултрагрип за зима. колата ми сега я взех с ултрагрип6 и това също беше от значение за покупката- една такава гума 185/65/15 миналата година като почти нов модел от по-миналата година в диана гуми център на околовръстното ми искаха 195лв.
не се стискайте един комплект се кара 3-4-5 години зависи колко караш ама добрата гума те държи на пътя а лошата те бута към канавката.
За нашите пътища е по-добре по-висока гума ама то си има мярка . сегашните ми гуми почти опират в макферсона 0.65х185=120мм борд.
0.55х205=113 а по-добре 0.60х195=117. е то зависи и от ЦЕНАТА та ще посмятам и аз този месец щото вече му дойде времето на ... летните гуми . и наистина добрата гумата не се определя от красотата на шарката а от материала и технологията.

Намери разликата:
[Image: 50930-2-1.jpg] и [Image: 1373.jpg]

Лявата е Debica Frigo 2 а дясната Good Yeat Ultra Grip 5
Reply

#16
MichaelLeRoi Wrote:
Quote:и на мен ми предстои копуване на летни гуми и опирайки се на досегашния си опит бих дал някой лев отгоре ако мога за по-хубава гума ( маркова ) защото разликата във возията , устойчивостта и спирането са големи. карал съм и кучи марки и маркови гуми на една и съща кола години наред и то по много километри във всякакви метеорологични условия и вЕрвайте ми мишлен и гудиар са най-добри като мишлен енерджи за лято и гудияр ултрагрип за зима. колата ми сега я взех с ултрагрип6 и това също беше от значение за покупката- една такава гума 185/65/15 миналата година като почти нов модел от по-миналата година в диана гуми център на околовръстното ми искаха 195лв.
не се стискайте един комплект се кара 3-4-5 години зависи колко караш ама добрата гума те държи на пътя а лошата те бута към канавката.
За нашите пътища е по-добре по-висока гума ама то си има мярка . сегашните ми гуми почти опират в макферсона 0.65х185=120мм борд.
0.55х205=113 а по-добре 0.60х195=117. е то зависи и от ЦЕНАТА та ще посмятам и аз този месец щото вече му дойде времето на ... летните гуми . и наистина добрата гумата не се определя от красотата на шарката а от материала и технологията.

Намери разликата:
[Image: 50930-2-1.jpg] и [Image: 1373.jpg]

Лявата е Debica Frigo 2 а дясната Good Yeat Ultra Grip 5
Като шарка са едно към едно! Smile
А как е от гледна точка на твърдост на каучука и износване?
Reply

#17
Ами приятел е с Дебицата и е доволен,но все ми се струва че аз със ултра грипа като че ли по малко намалям преди завоите и си позволявам резко да кръшна заради дупка например. Взех ги късна есен Ултрагрип5 по 50лв бройката на 1 сезон от околовръстоно, предполагам че ще изкарат и другата зима,а вече за по следващата дали ще стават зависи колко бързо ще ги сменя.
А и грипа са много гадни над +5градуса , въртиш гуми и свирят по завоите.
Reply

#18
MichaelLeRoi Wrote:Намери разликата:


Лявата е Debica Frigo 2 а дясната Good Yeat Ultra Grip 5
Вероятно е в материала.... \Big Grin/\Big Grin/\Big Grin/
I'd like mornings better if they started later
Reply

#19
Debica-та е 85 лева 185/60/14
Reply

#20
ми не виждам разлика в шарката ама никаква колкото до материала и технологията там е разковничето. ултрагрип5 ги спряха 2003 и 2004 имаше вече 6-та серия. а аз най-съм доволен точно от 5-цата. и вярно е че над 5-10 градуса не стават за каране щото много свирят и се изяждат бързо ама това е щото са от много добър материал само за ЗИМА. абе всичко зависи от възможностите на човек да си ги позволи. и аз вече смятам ама все много пари излиза това дето го искам та ще има компромиси...
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)