The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Летни гуми

#31
stoyanz Wrote:
sasho_s40 Wrote:ми не виждам разлика в шарката ама никаква колкото до материала и технологията там е разковничето. ултрагрип5 ги спряха 2003 и 2004 имаше вече 6-та серия. а аз най-съм доволен точно от 5-цата. и вярно е че над 5-10 градуса не стават за каране щото много свирят и се изяждат бързо ама това е щото са от много добър материал само за ЗИМА. абе всичко зависи от възможностите на човек да си ги позволи. и аз вече смятам ама все много пари излиза това дето го искам та ще има компромиси...

Завода на Дебица в Полша е собственост на Гудиър, тъй че не се чудете че няма разлика. Аз съм карал лятна Дебица, а сега съм с Фулда и трябва да ви кажа че не усещам някаква съществена разлика. За мен лично дебицата е добър избор, като съм слушал мненията и на колеги за зимните им гуми.

Новата Дебица е всъшност Ултрагрип 5 така че няма какво да ви учудва.
Пича с Кумото не искам много да го разочаровам, но гумите не стават много за мокро. Прекалено много пластмаса има в тях. Аз купих мойта кола с такива и не съм доволен. Хубавото им е че трудно се изтръкват. Един таксиджия беше карал 200 000 км с такива гуми.
Reply

#32
Хората казват, че пластмасата се изтърква по-бавно и затова е така с гумите, и спирачния път е по-дълъг.
Инак за 10 мм от горе, от 60 на 65 не мисля, че е нещо фатално. Профил 60 като се изтърка с около 10 мм по малък. Аз съм вече с 65 на 460 пък и съм виждал такава кола с 70.
Reply

#33
И аз бих карал 205/70/15 ама няма да влезнат в калника така че гледаите препоръките на производителя на колата и чуите съвета ( без да се предоверявате ) на гумаджиите. има си граници на размерите дето са взаимосвързани и щеш или не щеш трябва да се съобразяваш с тях да не се окаже че като обръщаш някъде и навиеш волана докрай се чува стържене от прекалено голямата гума или като ти друсне в някоя дупка ( дал господ и много и големи техната м..а ) пак да ти се изправи косъма от стържене. съсипва се и гумата и колата така че четете препоръките за консумативите на колите си без значение за какво тава въпрос - масло, гуми, антифриз, филтри, .....
ПП 205/70/15 колкото и да ми се иска не мога да вкарам в калника на "любимата" с40ка
ППП е то и пари нема за такива
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#34
Здравейте, тая тема с гумите е много актуална, точно за това се бях замислил и аз. Имам един въпрос, може да е малко глупав ама защо си мислех, че оригиналния размер на гумите на S40 е 195/65/15 или поне мойта като ми я докараха беше с такъв? :oops:

Между другото ето един полезен калкулатор за диаметъра на гумите, поне на мен ми се вижда много удобен при смяна на цолажа.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.gumi.bg/cgi-bin/store/public/calc.cgi">https://www.gumi.bg/cgi-bin/store/public/calc.cgi</a><!-- m -->
Reply

#35
az nqmam mnogo golqm opit s gumite,no imam izvestni poznaniq :lol: konkretno za letnite gumi moqt suvet e da budat s posoka na dvijenie,no da ne sa ot modelite s vutreshna i vunshna strana,i skorostniqt index da ne e pod H (210km/h).drugo koeto bih vi preporuchal e da ne pestite parite za gumi nezavisimo dalisa letni ili zimni.pri edna dobra investiciq i ako se shtadqt spokoino moje da karate pone 2 sezona ta dori i poveche.susshto taka e dobre da imat i stranichen rub koito da pazi jantata ot udari .az lichno sum fen na Dunlop,Bridgstone i BFgoodrich.a na tezi hankook kunho toyo i tem podobni ta dori goodyear ,ne se doverqvaite mnogo mnogo vijdal sum kakvi li ne defekti i to povecheto na gumi ot nai visokiq im klas koeto za men e nedopustimo makar che govorqt mnogo dobri neshta za tqh.
Reply

#36
Да кажа и аз още нещо - от опит!
С една зимна гума се минават 65 000км и остават около 4,3 милиметра.
Нова е 8мм.
До 2мм. е разрешено в БГ да се карат гуми.
След 6мм. - вече гумата губи много леко свойствата си, а на 4мм-вече е стара и с лоши качества.
"Староста не прощава" и "Параметрите не са като на нова"
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#37
Като се говори за летни гуми и марки, собственост на по-известни марки, някой да има представа заслужават ли си Барум Бравурис? [Image: BARUM%20Bravuris.jpg] Шарката изглежда добре на някои места в нет-а им дават и добра оценка, Ауто Експрес ги слагат на трето място в класацията си:

1 Vredestein sport trac
2 Goodyear Hydragrip
3 Barum Bravuris
4 Uniroyal Rallye 550
5 Continetal Premium contact
6 Kumho Ecsta KH11
7 Fulda Carat Attiro
8 Dunlop SP Sport 01
9 Michelin Pilot Primacy
10 Avon ZV3
11 Firestone Firehawk TZ200
12 Yokohoma C.Drive
13 CEAT Tornado
14 Bridgestone Turanza ER30
15 Toyo RoadPro 610

И все пак ако някой кара с тях бих се радвал на обективна оценка ;-)
Пък и като цена ми изглеждат доста приемливи според ценовата листа на Гуми център ДИАНА, която имам аз за гума 185/60R14 цената е около 85лв.
Reply

#38
Вече сьм с летни , за сега много ми харесват


Attached Files Thumbnail(s)
   
Volvo - гарантирано приключение
Reply

#39
аз съм с такива барумки летни, за вода и хлъзгав път. Много съм довоелен. Когато търсих това беше най доброто съотношение цена марка. А и шарката много ме накефи. Карал съм ги в проливен дъжд на магистралата на Вакарел и колата не помръдна. Само пръскаше вода от локвите. Хвнана ме страх да не поднесе от аквапланинг, но докато се убие малко скоросттаа си вървеше идеално. Качвал съм и беклемето пролетно и есенно време и там по мокрия път натоварен си взимаше завоите съвсем нормално
Reply

#40
gadnia_metal Wrote:аз съм с такива барумки летни, за вода и хлъзгав път. ....
Заради шарката са много подходящи за мокро - все пак са с 4 канала.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)