The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isofix в S60 от 2002

#21
che4ef Wrote:
Quote:Знаете ли кои по-точно еърбеци трябва да се изключат? Столчето е отзад отдясно. И в сервиз ли трябва да отида за това начинание?

Айрбеци не се изключват. Сакън. Дори не си го помисляйте.
Столчето е много хубаво между другото.

От чисто любопитство, как така решихте че трябва да се изключват айрбеци?

Поздрави
По принцип на много коли/включително и Волво/ пасажерския еърбек се изключва със специално ключе отдясно на арматурното табло,като отвориш вратата,когато се монтира детско столче!Но мисля,че само когато столчето се слага на пасажерската седалка,с облегалката отпред,откъм таблото.Има го по юзер мануалите!    
Reply

#22
che4ef Wrote:
Quote:Знаете ли кои по-точно еърбеци трябва да се изключат? Столчето е отзад отдясно. И в сервиз ли трябва да отида за това начинание?

Айрбеци не се изключват. Сакън. Дори не си го помисляйте.
Столчето е много хубаво между другото.

От чисто любопитство, как така решихте че трябва да се изключват айрбеци?

Поздрави
Изключва се преден airbag, на седалката на пътника, ако детското столче е монтирано на предната седалка! Wink
Дори е задължително!
Столчето отпред се монтира обратно на посоката на движение...
Отзад нищо не се изключва.
Съжалявам за неподходящия размер на снимката (дето съм контра на други колеги) ама от този компютър няма как да я редактирам Smile


Attached Files Thumbnail(s)
   
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#23
Да, и аз разбрах днес, че на задната не се изключват Smile
Reply

#24
Скъпи колеги,
Айрбеци не се изключват. Има опция да, но не се изключват. Защо да се прави? Единствената причина е ако има някакъв багаж отпред, но дори и тогава не виждам защо.

Quote:Изключва се преден airbag, на седалката на пътника, ако детското столче е монтирано на предната седалка!

Не е ли противозаконно детско столче на предната седалка?
Owners Manuals казва да не се прави, а и в някои държави каквато е Канада е противозаконно.
Тука дори е забранено да пушиш в колата си, ако има малки деца вътре, но това е друга тема.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#25
За мене лично не е препоръчително, но ако имаш двуместна кола ?? Ама тия с двуместните коли по принцип имат и поне още 1 кола... Smile Аз лично никога не бих си возила детето отпред, даже от прекалена информираност му взехме стол, който гледа назад до 4 годишна възраст (ако не надхвърли килограмите естествено) Smile
Но чета, че им било много удобно отпред да си возят децата. То всеки си има акъл .. до където му стига в крайна сметка.
Reply

#26
Основната причина столчето да е отпред е, че когато детето се разплаче или има нужда от нещо (биберон, вода, храна, играчка и т.н.) няма как да му го осигуриш безопасно ако е отзад, а си сама в колата. Не че когато е отпред няма да причини разсейване, но е много по-лесно на светофар или просто ако отбиеш да го обслужиш. Въздушната възглавница се изключва, защото ако се раздуе и удари столчето с пълна сила има много голяма вероятност да причини доста тежка травма на детето. На задната седалка никога не сме обръщали столчето с гръб по посока на движението, само отпред.
Reply

#27
ОК.
Сега е момента да кажа че на ХС90, както и на старото ми 850 1993г. няма опция за изключване на айрбеци където и да било.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#28
che4ef Wrote:ОК.
Сега е момента да кажа че на ХС90, както и на старото ми 850 1993г. няма опция за изключване на айрбеци където и да било.
Да, моята също няма, въпреки че в книжката прилежно е описано как се прави. Но ако има възможност е препоръчително да се изключва докато детето е отпред. И най-вече да сме много внимателни, когато мъниците са в колата.
Reply

#29
Здравейте! Днес бях в Мото Пфое. Монтираха ISOFIX държач отдясно на моето S60 2005 за по-малко от час. Всичко струваше 103лв.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)