The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Почистване на двигателя волво440

#1
Здравейте вече с около 500 километра надвиших обслужването на колицата си но в момента съм финансово импотентен та и това предстой най-рано на 10-април демек общо ще го надвиша с около 600-700км както и да е въпроса ми е относно 1 спрей за почистване на отлаганията Cyclo Carb Clean
на 1 приятел баща му на скоро се прибра от австрия и си е взел 4 такива и аз си изпросих на половина използвано както и да е гледам че пише че чисти и инжектори и дизелови помпи та човека от който го взех го използва като свали ваздушния филтър и при работещ загрял двигател ръсва по 3-пъти после я форсира малко после пак и така 4 пъти но той го използва за голф двойка бензин 1048 кубиков двигател въпроса ми е и аз ли като него през въздушния филтър(трабата от кутията към двигателя) да ръса или? и другото има ли с какво да навреди този спрей на двигателя като се има впредвид че надвишавам обслужването си а и дори да е обслужен има ли с какво да навреди?
прикачам снимка на спрея..


Attached Files Thumbnail(s)
       
[Image: ab266690.gif]
Reply

#2
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=4WGkDzbQJ_A">https://www.youtube.com/watch?v=4WGkDzbQJ_A</a><!-- m -->
ex XC90
Reply

#3
Клипа е на бензинов двигател мен ме интересува за дизела процедурата същата ли е... и дали може по някакъв начин да навреди в последствие на двигателя
[Image: ab266690.gif]
Reply

#4
А на теб кой ти каза че може да го ползваш за дизела и въобще защо ти е да си правиш такива експерименти ?

На спрея си пише "Carb cleaner" - разбирай за почистване на карбуратори, нормално е да е за бензинови мотори с карбуратори за каквото го ползва твоя познат.

Това че си надвишил километрите за обслужването не е проблем, въпроса е да се съобразиш с това и да го направиш при първата възможност която имаш.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#5
да но на спрея пише че чисти и дизелови помпи (предполаган гнп) и дюзи не е само за карборатори а името аз го талкувам като Carbon Cleaner... (погледни снимката вижда се какво пише под името)
[Image: ab266690.gif]
Reply

#6
Да, вярно, сега видях целия надпис на етикета.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#7
Най добро почистване, се получава при каране на високи обороти при дъждовно време ..при голяма влажност на въздуха .. :mrgreen:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)