The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с първоначално запалване

#11
Аз бих обърнал основно внимание на въздуха в системата. Вече имам известен опит с тази кола и точно този мотор. По принцип в системата не трябва да има никакъв въздух. Виждал съм, след смяна н горивен филтър, да прекарва мънички мехурчета по прозрачните маркучи, по-малки от глава на топлийка. Те се изчистват за около минута и не пречат на работата на двигателя. Обаче, ако въздухът е повече, например, ако в маркуча се вижда няколко сантиметра прзно пространство, това е проблем. Колата няма подкачваща помпа от резервоара. Помпата "високо налягане" не може да преодолее лесно такова количество въздух и колата не пали. Ако човек се опитва да прекара въздухът с въртене на стартер, може да си изтощи иначе изправния акумулатор.
Според мен, колегата има слаба връзка по горивния път, през която влиза въздух. Вероятно влиза много малко и когато колата се ползва постоянно, това се преодолява от горивната помпа незабелязано. Когато колата стои няколко дни непалена, влизащият въздух образува въздушен джоб, който помпата не може да преодолее. За това е дългото и изтощително въртене.
Препоръчвам, колегата да погледне внимателно следващия път, дали има такива "джобове" по прозрачните маркучи, или дали по тях постоянно вървят малки балончета, които не свършват. Ако е така, трябва да се потърси от къде влизат. Най вероятното място е корпусът на горивния филтър и бързите връзки на маркучите с него. Подгревните свещи нямат общо в случая. Този мотор пали и без тях, дори при минусови температури. Отделно, компа ги следи, макар и само по съпротивление.
S40 2,0D 2008
Reply

#12
stifunkata Wrote:
pliva Wrote:
stifunkata Wrote:Този мотор пали при -5 без подгряване, едва ли е от свещи дори и да са заминали.
Е дай насока де,ти си с по-дълъг стаж с такъв автомобил! Big Grin


Иронията ми хареса Smile
Един единствен път път съм скапвал акумулатора от въртене, когато сменях горивния филтър и нафтата не стигаше до помпата за високо налягане, заради въздушна възглавница.
Няма ирония,колега!Съвсем искрено попитах за мнение.Може пък да ти се е случвало подобно нещо.Извинявай,ако си го приел за ирония,но не е!
Reply

#13
gi.ivanov Wrote:Аз бих обърнал основно внимание на въздуха в системата. Вече имам известен опит с тази кола и точно този мотор. По принцип в системата не трябва да има никакъв въздух. Виждал съм, след смяна н горивен филтър, да прекарва мънички мехурчета по прозрачните маркучи, по-малки от глава на топлийка. Те се изчистват за около минута и не пречат на работата на двигателя. Обаче, ако въздухът е повече, например, ако в маркуча се вижда няколко сантиметра прзно пространство, това е проблем. Колата няма подкачваща помпа от резервоара. Помпата "високо налягане" не може да преодолее лесно такова количество въздух и колата не пали. Ако човек се опитва да прекара въздухът с въртене на стартер, може да си изтощи иначе изправния акумулатор.
Според мен, колегата има слаба връзка по горивния път, през която влиза въздух. Вероятно влиза много малко и когато колата се ползва постоянно, това се преодолява от горивната помпа незабелязано. Когато колата стои няколко дни непалена, влизащият въздух образува въздушен джоб, който помпата не може да преодолее. За това е дългото и изтощително въртене.
Препоръчвам, колегата да погледне внимателно следващия път, дали има такива "джобове" по прозрачните маркучи, или дали по тях постоянно вървят малки балончета, които не свършват. Ако е така, трябва да се потърси от къде влизат. Най вероятното място е корпусът на горивния филтър и бързите връзки на маркучите с него. Подгревните свещи нямат общо в случая. Този мотор пали и без тях, дори при минусови температури. Отделно, компа ги следи, макар и само по съпротивление.
Е такова мнение чакам - да ме насочи къде са слабите точки на пътя на горивото!Благодаря,колега!Утре ще опитам да му помогна!
Reply

#14
Иронията ми хареса Smile
Един единствен път път съм скапвал акумулатора от въртене, когато сменях горивния филтър и нафтата не стигаше до помпата за високо налягане, заради въздушна възглавница.[/quote]
Няма ирония,колега!Съвсем искрено попитах за мнение.Може пък да ти се е случвало подобно нещо.Извинявай,ако си го приел за ирония,но не е![/quote]

Всичко е точно колега Smile Рисковете при невербално общуване Smile все пак беше насока, че не е от свещи. Поздрави!
Reply

#15
stifunkata Wrote:Иронията ми хареса Smile
Един единствен път път съм скапвал акумулатора от въртене, когато сменях горивния филтър и нафтата не стигаше до помпата за високо налягане, заради въздушна възглавница.
Няма ирония,колега!Съвсем искрено попитах за мнение.Може пък да ти се е случвало подобно нещо.Извинявай,ако си го приел за ирония,но не е![/quote]

Всичко е точно колега Smile Рисковете при невербално общуване Smile все пак беше насока, че не е от свещи. Поздрави![/quote]
Прав си!Хубава вечер!
Reply

#16
Нови са! Смених ги в края на януари
Reply

#17
Пада от въртене !
Reply

#18
Благодаря и аз. Наистина компетентно.
Reply

#19
assenoV50 Wrote:Пада от въртене !

Колега , колко време въртиш на стартер преди акумулатора да падне ? Едва ли въртиш на стартер няколко минути, преди да изключиш и опиташ наново .. например, опит за стартиране - 15 секунди ,после почивка 15 секунди и после отново на стартер ... ?
Проблема може да е акумулатор + още нещо ....
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#20
Mihov Wrote:
assenoV50 Wrote:Пада от въртене !

Колега , колко време въртиш на стартер преди акумулатора да падне ? Едва ли въртиш на стартер няколко минути, преди да изключиш и опиташ наново .. например, опит за стартиране - 15 секунди ,после почивка 15 секунди и после отново на стартер ... ?
Проблема може да е акумулатор + още нещо ....
Не е акумулатор.Има доста въздух в нафтата.В неделя ще го огледаме и ще пишем.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)