The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с първоначално запалване

#21
caby Wrote:
assenoV50 Wrote:...
От 3 месеца имам проблем с първоначалното запалване, след като колата не е карана 2-3 дни.
...

Какво си правил преди 3 месеца по колата. Вземи си спомни, че то току-така не може да е възникнал проблема. Такива проблеми възникват обикновено при смяна на консумативи, и по -точно горивни филтри. Пиши за проблема, че повечето забравят Wink

..... Confusedhock: :mrgreen: .....
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#22
Ще следя темата с интерес, защото при мен постоянно има мехурчета по прозрачния маркуч след филтъра, но пък нямам подобни проблеми. А е ясно, че нямат място там.
Един съвет, ако позволите. Ако сваляте горивния филтър опитайте да затапите маркучите така, че нафтата да не се връща в резервоара и да не слиза от помпата за високо налягане. Както е написал колега по горе колата няма подкачваща помпа в резервоара и филма става изключително мъчителен за гледане при опитите да се запали мотора (личен опит) Smile
Reply

#23
stifunkata Wrote:Ще следя темата с интерес, защото при мен постоянно има мехурчета по прозрачния маркуч след филтъра, но пък нямам подобни проблеми. А е ясно, че нямат място там.
Един съвет, ако позволите. Ако сваляте горивния филтър опитайте да затапите маркучите така, че нафтата да не се връща в резервоара и да не слиза от помпата за високо налягане. Както е написал колега по горе колата няма подкачваща помпа в резервоара и филма става изключително мъчителен за гледане при опитите да се запали мотора (личен опит) Smile
Това се ,,лекува" като се вкара въздух под налягане през добре уплътнена гърловина на резервоара.При липса на компресор става и с механична помпа за помпене на гуми,като на маркуча където влиза в гърловината се навиват парцали. Wink
Reply

#24
stifunkata Wrote:Ще следя темата с интерес, защото при мен постоянно има мехурчета по прозрачния маркуч след филтъра, но пък нямам подобни проблеми. А е ясно, че нямат място там.


с извинение за офтопика:
Този въздух в горивото как точно става за да е там?!?
Питам, защото при мен, когато колата е под голям стрес - над 4000 оборота по някога ми излиза добрата стара грешка ECM2501 (и влиза в авариен режим) независимо, че миналата година лятото калибрирах дюзите и рециклирах турбото и всичките пущиняци и чакарлаци под предния капак във водещ сервиз в околието Smile
Една от възможните причини по ВИДА е въздух в горивото, та ми е чудно как пък ще да стане това...

   


Attached Files Thumbnail(s)
   
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#25
bell Wrote:
stifunkata Wrote:Ще следя темата с интерес, защото при мен постоянно има мехурчета по прозрачния маркуч след филтъра, но пък нямам подобни проблеми. А е ясно, че нямат място там.

Този въздух в горивото как точно става за да е там?!?
Питам, защото при мен, когато колата е под голям стрес - над 4000 оборота по някога ми излиза добрата стара грешка ECM2501 (и влиза в авариен режим) независимо, че миналата година лятото калибрирах дюзите и рециклирах турбото и всичките пущиняци и чакарлаци под предния капак във водещ сервиз в околието Smile
Една от възможните причини по ВИДА е въздух в горивото, та ми е чудно как пък ще да стане това...

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Не знам,но в неделя ще се опитам да разбера.Предполагам,че някоя от бързите връзки на горивния филтър не е уплътнена добре.
Reply

#26
pliva Wrote:
stifunkata Wrote:Ще следя темата с интерес, защото при мен постоянно има мехурчета по прозрачния маркуч след филтъра, но пък нямам подобни проблеми. А е ясно, че нямат място там.
Един съвет, ако позволите. Ако сваляте горивния филтър опитайте да затапите маркучите така, че нафтата да не се връща в резервоара и да не слиза от помпата за високо налягане. Както е написал колега по горе колата няма подкачваща помпа в резервоара и филма става изключително мъчителен за гледане при опитите да се запали мотора (личен опит) Smile
Това се ,,лекува" като се вкара въздух под налягане през добре уплътнена гърловина на резервоара.При липса на компресор става и с механична помпа за помпене на гуми,като на маркуча където влиза в гърловината се навиват парцали. Wink

Моят двигател няма ръчна гумена помпа.
Reply

#27
assenoV50 Wrote:
pliva Wrote:
stifunkata Wrote:Ще следя темата с интерес, защото при мен постоянно има мехурчета по прозрачния маркуч след филтъра, но пък нямам подобни проблеми. А е ясно, че нямат място там.
Един съвет, ако позволите. Ако сваляте горивния филтър опитайте да затапите маркучите така, че нафтата да не се връща в резервоара и да не слиза от помпата за високо налягане. Както е написал колега по горе колата няма подкачваща помпа в резервоара и филма става изключително мъчителен за гледане при опитите да се запали мотора (личен опит) Smile
Това се ,,лекува" като се вкара въздух под налягане през добре уплътнена гърловина на резервоара.При липса на компресор става и с механична помпа за помпене на гуми,като на маркуча където влиза в гърловината се навиват парцали. Wink[/

Предишният собственик в Италия явно е имал подобен проблем, защото е поставен допълнително клапан на маркуча след горивния филтър. Но въздуха влиза пред този клапан. Ако му сложим клапан и преди филтъра ?????? Но проблемът ми е от скоро, а колата я карах преди това година и половина поне.
Само се надявам да не е дюза. Можели да е това ? Не пуши на прекъсва не е вдигнала разхода Confusedhock:
Reply

#28
caby Wrote:
caby Wrote:
assenoV50 Wrote:...
От 3 месеца имам проблем с първоначалното запалване, след като колата не е карана 2-3 дни.
...

Какво си правил преди 3 месеца по колата. Вземи си спомни, че то току-така не може да е възникнал проблема. Такива проблеми възникват обикновено при смяна на консумативи, и по -точно горивни филтри. Пиши за проблема, че повечето забравят Wink

..... Confusedhock: :mrgreen: .....

Септември съм сменял масло и всички филтри ...
Reply

#29
Mihov Wrote:
assenoV50 Wrote:Пада от въртене !

Колега , колко време въртиш на стартер преди акумулатора да падне ? Едва ли въртиш на стартер няколко минути, преди да изключиш и опиташ наново .. например, опит за стартиране - 15 секунди ,после почивка 15 секунди и после отново на стартер ... ?
Проблема може да е акумулатор + още нещо ....

Естествено, че не въртя постоянно 2-3 мин. Кратки опити през 10-15 сек. 22 год. карам коли всякакви и имам малко опит. Пък и съм застраховател и постоянно съм в контакт с ония тарикати от автосервизите. Във Видин изглежда умеят само масло да сменяват.
Reply

#30
На Видата не показва никаква грешка,но входящата бърза връзка към горивния филтър е доста овлажнена.След подсушаваме видимо се овлажнява и мисля,че там е проблема,но днес няма от къде да вземем да я сменим.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)