The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo 460 1.9TD струва ли си?

#1
Здравейте,
трябва ми евтина кола,която да ползвам 2-3 години и след това ще я сменя.
Чрез познат ми предлагат горепосочения модел и тъй като не съм въобще наясно с марката и модела, се регистрирах в този форум,за да чуя мнението ви.
Колата е 94 г,няма климатик,екстрите са ел.стъкла,централно заключване и ел. люк-шибедах.
Няма кой знае какви външни забележки,по двигателя и ходовата част не мога да разбера има ли проблеми,тъй като в автомобилната област съм абсолютен лаик, но уж няма някакъв сериозен проблем.
Мога да я взема за 1200 лв и не знам струва ли си тази цена.След 2-3 години ползване ще мога ли да я продам за 800-900 лв? Има ли някакви сериозни проблеми с точно тази модификаия? Икономична ли е- градско,извънградско?
Ако се наложат дребни ремонти и подръжка, ще се озъбя ли като разбера цените им? :lol:
Все подобни въпроси ме мъчат и се чудя дали да я взема или да погледна някоя друга марка?
Предварително благодаря на отзовалите се на терзанията ми!
Reply

#2
niki111 Wrote:Здравейте,
трябва ми евтина кола,която да ползвам 2-3 години и след това ще я сменя.
Чрез познат ми предлагат горепосочения модел и тъй като не съм въобще наясно с марката и модела, се регистрирах в този форум,за да чуя мнението ви.
Колата е 94 г,няма климатик,екстрите са ел.стъкла,централно заключване и ел. люк-шибедах.
Няма кой знае какви външни забележки,по двигателя и ходовата част не мога да разбера има ли проблеми,тъй като в автомобилната област съм абсолютен лаик, но уж няма някакъв сериозен проблем.
Мога да я взема за 1200 лв и не знам струва ли си тази цена.След 2-3 години ползване ще мога ли да я продам за 800-900 лв? Има ли някакви сериозни проблеми с точно тази модификаия? Икономична ли е- градско,извънградско?
Ако се наложат дребни ремонти и подръжка, ще се озъбя ли като разбера цените им? :lol:
Все подобни въпроси ме мъчат и се чудя дали да я взема или да погледна някоя друга марка?
Предварително благодаря на отзовалите се на терзанията ми!
по добре си вземи голф 2-ка за 600 лв
Reply

#3
Ако съм поставен в същата ситуация, не бих взел това Волво. На същата възраст има по-изгодни предложения за Вектра и Пасат. По-често срещани са и има много донори за части втора употреба. Старите коли се поддържат с ухажване, дизелите по-трудно от бензинките.
Цената ми се струва неоправдано висока за 21-годишна кола при този задръстен пазар. Не ми харесва като цена на придобиване и не вярвам в изгодната продажба.Аз също не съм богат човек, но продавам колите си на максимум 18 години. Дотук съм продал една Шкода 120Л на 16 години за 1000 марки, Рено 21 на 18 за 1000 лева, Рено 25 на 18 за 1300 лева, БМВ 520 на 17 за 1300 лева. Така че не виждам как ще продадеш 25-годишно Волво, което традиционно се продава трудно, за исканите пари. Най-вероятно ще отиде за претопяване срещу 350 лева.
Не е задължително да съм прав, разбира се.
Качествата на модела не коментирам, слабо познати ми са и не искам да тиражирам слухове.
Щом не разбираш от коли, при покупката заведи човек, дето разбира.
Е, да пожелая да ти паднат непредвидени пари и изборът да стане по-лесен.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)