The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Работа в чужбина. Словакия?

#1
Привет, колеги!

След няколко часа имам онлайн интервю за работа в Словакия. Службата е в електроенергийната им компания, в която италианската ЕНЕЛ притежават 66%, а останалите са на държавата.

Не съм бил в Словакия, почти не знам нищо за нея. Моля ако някой е ходил, работил и живял там да сподели какво да очаквам. Плюсовете и минусите от напускането на родната България са ми известни, пък и всеки сам може да си прецени. Ако удовлетворят финансовите ми претенции няма да се замисля много.


Разгледах словашките сайтове на Лидл и Кауфланд, цените са почти като у нас, само че в евро.


Предварително благодаря на отзовалите се!
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#2
NuclearWinter Wrote:Привет, колеги!

След няколко часа имам онлайн интервю за работа в Словакия. Службата е в електроенергийната им компания, в която италианската ЕНЕЛ притежават 66%, а останалите са на държавата.

Не съм бил в Словакия, почти не знам нищо за нея. Моля ако някой е ходил, работил и живял там да сподели какво да очаквам. Плюсовете и минусите от напускането на родната България са ми известни, пък и всеки сам може да си прецени. Ако удовлетворят финансовите ми претенции няма да се замисля много.


Разгледах словашките сайтове на Лидл и Кауфланд, цените са почти като у нас, само че в евро.


Предварително благодаря на отзовалите се!


Единственото за което се сещам е езика. Аз поне нищо не им разбирам, но пък доста голям процент от хората там говорят английски. Братислава е много красив град.

Ако дават добри пари хич не му мисли. Idea
Reply

#3
Все още затишие!

Очаквам мнения, колеги :mrgreen:
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#4
Словаците са малко по читави като хора от чехите не че разликата е голяма,със езика проблеми не би трябвало да има това си е чист български така да се каже самоче народния вода си е вода хляб е хлеба...От това което чувам поне според тях във Словакия са пооправили нещата като пари,живот...някой дори се връщат обратно да работят.Иначе цените са като във България правят промоции така че доста продукти може да се купят по евтино ,не съм запознат с живота там но си мисля че горе долу ако изравня със Чехия наем,храна би трябвало около 1300лв да стигнат .Виена е близо така че може да се използва за пътуване със самолет друго какво ...Smile
Завой на пътя не е края на пътя... освен ако не завиеш навреме.
Volvo V40 1.6 16V 1999 80kw(109hp)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)