The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Гасне при подаване на газ, при студен двигател

#1
Здравейте,

От доста време имам дразнещ проблем, на който не намирам решение:

След палене на студен двигател (няма проблем с паленето), при форсиране или опит за потегляне претриса и оборотите рязко падат (в някои случаи дори гасне). Става дума за S40 1998, 1.9 T4. След загряване няма никакви проблеми. Има нещо, което може да има някаква връзка... Колата нямаше инфо център, което беше поправено след смяна на табло, добавяне на температурен датчик за възхуха и потенциометъра на инфо центъра. Старото табло беше с механична стрелка за температурата на водата. С него, след загряване стрелката се заковаваше на 90 градуса. След смяната на новото табло (с цифрови показания) стойностите на температурата на водата са в непрестанна вариация, нещо като прогресия от 30 градуса до 70 и обратно надолу в рамките на секунди. Няма две секунди с еднаква стойност. Менящата се и невярна температура не ми е сериозен проблем, но гасненето на студен двигател е. Въпросът ми е, имат ли връзка двете неща и каква или ако нямат, каква може да е причината за спада в оборотите?

Благодаря предварително!
Volvo S40 T4, B4194 T (16V), 240 hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)