The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помощ за покупка на V40

#31
Преди година и половина взехме S40 1.9D, 102 hp, 2001, кара го тъща ми.
След първоначалното обслужване (масла, филтри и ремъци) и смяна на тампони - досега е сменила само масло. Ако колата е гледана (но това важи за всяка кола!), няма да имаш грижи...Двигателя на Рено е един от най-сполучливите.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#32
Направих едно проучване из чуждите форуми,
там обсъждат, че Рено и Волво са разбработвали този двигател заедно.
Но са ги произвеждали индивидуално, демек всеки в собствен завод.
За това на едните пише Renault, а на другите Volvo.

П.П. Може ли админ/мод да махне бензин от заглавието!?

Поздрави.
Reply

#33
Аз съм заклет бензинджия Smile . Не знам кой ме би по главата да си купя дизелова кола. Цялата икономия на гориво ще ти излезе през носа от по-скъпата поддръжка на V40 1.9D. Имай предвид и това, че голяма част от дизеловите V40 на пазара са за рециклиране на турбина и/или смяна на съединител+маховик. Не е за подценяване и гадния (скъп) размер гуми, които се монтират на летите джанти на Волво - 205/50 60.
Двигателите 1.9 115 к.с., които се монтират на V40, са 8 клапанови ДВГ на Рено и имат реномето на корави, здрави двигатели. Но освен това лесно кривят водачи на клапани, което води до сериозен разход на масло, а също им се носи лошата слава, че по-често от други двигатели късат ангренажни ремъци.
Reply

#34
След като си взел решение да си купиш V40 и като се има в предвид парите които си приготвил(които не са много за читава кола от фейслифта и то дизел) аз бих те посъветвал да си намериш евтина бензинова кола, първа фаза с газов инжекцион от собственик в България за около 2000-2500 лв.след 98г.Гледай обаче да има максимално повече екстри за модела,за да няма после въпроси от рода мога ли да си присадя това или онова и да влагаш още пари в нея.Ако искаш да се отличаваш от стоковите S/V40 търси кола с : инфо център, автопилот ,DSA ,подгряване на седалките,климатроник,чистачки на фаровете,кожен салон и ОЕМ лети джанти.Разбира се ако намериш кола за тези пари с тези екстри вкупом ще бъде луд късмет,но все пак аз ти ги давам като пример за какво да гледаш. Имайки в предвид ,че ще платиш евентуално 2500 за нея, то за останалите 1500 до максималния ти бюджет от 4 к , ще можеш да оправиш почти всичко, което евентуално бившият собственик не е сменил, или е проблемно.Разбира се винаги може и да е по-зле,но за това трябва да си отваряш добре очите и ушите когато купуваш колата.Ако искаш да се движиш сравнително по-бързо от останалите коли по пътищата за предпочитане бих те посъветвал да търсиш бензинов турбо мотор 140 или 160 к.с. Може да се хвърлиш и на Т4 200 к.с. но там данъка е малко по сериозен ,иначе като разход на гориво , може да се каже ,че почти няма разлика,тъй като при нашите коли разлика от 1л/100 не се брои Wink Иначе като вървеж 1.6 и 1.8 моторите са доста мудни и тромави и не си струва разхода от 11-13 л/100 за динамиката ,която дава мотора,особено ако я караш на бензин. При дизела нещата са малко по комплицирани и ако попаднеш на кофти поддържан екземпляр,може да ти се извие свят от цифрите за ремонт които ще чуеш по магазините и сервизите за някой части и труд. Колегата vis е обобщил накратко в първите 4 реда за едни от най-честите проблеми при дизеловите волва от средния клас каквито са S/V 40. Ако седнем двамата с него може да напишем енциклопедия за ремонти на 1.9D D4192T3 , но пък сега колите ни са "пушка". Виж D5 моторите са друга бира,но там читава кола под 6 к няма. Не забравяй че всяко правило има изключение. Има много добри и запазени екземпляри.Не искам да оставаш с впечатление,че си избрал грешната марка и че волво са трошливи,дефектни и чупливи коли дори напротив,избора ти е абсолютно правилен.Всичко написано от мен и от останалите колеги в поста се случва и при останалите марки коли ,дори по често .Нали знаеш приказката "Кола,жена и прасе са на късмет" Успех.
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#35
40-ските от "първа фаза" возят като каруци... тези след 2001г. имат нещо променено защото возят чуствително по-добре(личен опит като търсих на жената кола).
На жена ми V40-то е 2003 година, купихме го за 4600лв преди три години, но беше с предница пред разпад - още около 1300лв(това включва и обслужването на мотора) бяха необходими да започне да върви като кола. Но пък в интерес на истината досега само една тръба към турбото се е налагало да се смени и нищо друго.

А дизеловия мотор става, стига да не ти прави впечатление силния тракторен звук носещ се от към предната част на колата. :mrgreen:
Reply

#36
При В40 1-ва фаза има огромна разлика преди и след фейса, не само във возията, в интериора, във външният вид. Разликата в цените си е сериозна и то едва ли е случайно.
Reply

#37
radoslav1 Wrote:При В40 1-ва фаза има огромна разлика преди и след фейса, не само във возията, в интериора, във външният вид. Разликата в цените си е сериозна и то едва ли е случайно.

В общи линии съм на същото мнение. Тъй като съм бивш собственик на в40 2000г. и настоящ на фейслифтовата имам пресни-пресни впечатления.
Arrow Возията е по-добра, но все пак от значение са и гумите. С 15-ки 195/55 вози достатъчно меко и по-старата версия, ако всичко по окачването е ок. На старата съм качвал и 205/55 летни, така че и това е оферта! (някъде имаше тема дали биха станали...е стават) Отзад и двете версии дрънчат, въпреки че видимо в тампоните има(ше) останал живец..
Arrow Спирачките - или си представям, или новите са доста по-добре!
Arrow Фейса + по-яките фарове (със сиво отвътре) + цвят графит (тъмно сив металик) е направо убиец. Нищо общо с пенсионерското излъчване на старата 40-ки.
Arrow Салонът след 2001г. е доста по-красив и липсват някои поскръцвания, но си е същият нефункционален по отношение мястото и тайниците. Като цяло в40 се води "спортно комби" и на мен примерно с малко дете не ми стига тоя багажник и пространство, но за в70 не стигнаха кинтите тая година.
Arrow Динамика: тъй като предната беше с японския GDI b4184sm2, мога да кажа, че като за комби вървеше добре. Настоящата е 2.0T '01 - 165 hp - B4204T3 и с ръка на сърцето си казвам, че по-голям кеф от бензиновите турбомотори няма.
Arrow Разход - GDI е много добър и надежден мотор според мен и даваше разход извънградско около 6 (между 5,5 и 6,5 според карането) в София под 12 не съм падал. Което обаче е доста близко до дизелаците между другото (но е по-скопено без турбина). Настоящата я карам с минимум 140 на магистралата и дава около 8 - 8,5. В града нямам все още много впечатления, но не е над 14. Днес ще я взимам от газаджията и тази разлика фактически не би трябвало да се усеща, както отбелязаха и колегите по-горе.
Спрямо дизелаците може да се каже, че в крайна сметка е въпрос на предпочитания дали ще избереш бензин с газ или дизел, но личното ми мнения и проста бакалска сметка показват, че при бензин с поставена от теб газова имаш по-бърза кола, ако е бензиново турбо (вероятно и по-малко карана) и по-малък общ разход в лв./100км
Arrow Поддръжка - при сравнение между бензиновото турбо и дизеловото може да се каже, че, ако дизеловият екземпляр не е над 220-230 000 км е вероятно да има еднакви разходи за поддръжка през следващите 3-4 години. На GDI нямаше какво да му се прави - двигателят е чук и на всичкото отгоре побира 3,2 л масло спрямо 5,4 при 2т, но няма шанс за газова.
Съединител и скорости са преимущество на бензиновите при сравнение с дизеловите в40. Има колеги от форума, които използват скоростите на 2т за конверсии, така че разчитай на здравината на тази кутия.

От моя скромен опит препоръчвам, да си вземеш бензинова с мотор 2,0 или 2т, в зависимост от това колко си запален към динамиката, и да си сложиш газова. Чист 2,0 да си кажа честно е рядкост.
2т често се предлага на пазара с по-внушителен външен вид (цвят, фарове и спойлери), но не задължително с по-високо оборудване. Например моята няма инфо център. В крайна сметка не е болка за умиране.
Ако обаче искаш повече пространство за пасажери и багаж в40 не е много просторна - вариант е или в70 срещу двойна сума пари (в запазен вид) или автобокс на покрива, което обаче обезсмисля наличието на турбина.

enjoy
b4184sm2 GDI, 1,5 Phase, 2000 - ex
b4204t3 2T 2 Phase facelift sport edition, 2001 - ex
b4204t2 2T 1,5 Phase, 2000 - now
Reply

#38
Хм колеги аз като лаик в тази марка да попитам за този просволут демпфер,на кой двигатели съединителят е с него,не отричам че след 2000 г повечето коли го имат но след като се спрях на марка волво V40 и навсякъде само за него пишат
Reply

#39
Здравейте колеги,

имам нужда от помощ. Днес ходих във Враца, да знам как звучи, Враца и може би какво си мислите.
Както и да е. Абе като, че ли харесах едно V70 D5 2002г в автокъщата до НИС Газпром бензиностанцията(на изхода за Монтана).

Всичко беше прекрасно, изглеждаше задоволително добре. Имаше следи от употреба.
След огледах купето и всичко останало, преглътнах проблема със CD Changer-а, който ще мисля допълнително как да оправя.

Колата имаше един друг странен проблем. При подаване на газ, се чува хъркане, високо честотно. Сякаш колата се храчи, не знам как да го опиша по друг начин.
Няма значение от оборотите, колата имаше задоволителна мощност. Макар че си мисля, че на брат ми Мазда-та (6-ца 2003 Дизел 120 коня), май имаше повече тяга.

През цялото време нещата бяха под контрол, докато не чух това. Искам да подчертая, че турбината се чува отчетливо, свистейки. Двигателя почти не го чувах, само като влезе в обороти. Но това високо честотно хъркане се чува винаги като подам газ. Няма значение дали е много или малко.

Молбата ми е дали има човек, който може да я види тази кола във Враца, дали може предположение какво може бъде?
Reply

#40
Тази кола да няма мощност, малко ми е странно, по принцип са 160 к.с. и знам, че ускоряват доста добре. Хъркането, което чуваш спореде мен е възможно да е от маховика (не съм експерт), но ако е от него стой на далеч, че много главоболия и пари.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)