This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помощ, имам проблем с радиото на Volvo S80II
Wizard S40 написа:Колега, една диагностика с VIDA DiCE няма да е излишна. Ако има записана грешка ще помогне.

Добра идея. Прочетете колата за грешки, може да се пробва следното да се свърже кабел към антенния вход на IAM, ако проблема е в усилвателя би трябвало да радиото да чуе някоя станция.
Ако се установи, кой е проблемния модул - мога да помогна да открием проблема в модула.

Wizard S40 написа:Възможно е да има нужда от преинсталиране...

За щастие все още в колите не се инсталира уиндоус. Wink
Цитирай
Thanks given by:
Мерси, колеги.
Ще проверя къде мога да отида на диагностика с VIDA DiCE и ще направя такава при първа възможност. Идеи къде в София могат да направят качествена такава (освен МП)?
Цитирай
Thanks given by:
Tisho написа:При S80 2007г. Проверете следното:
1. Антенния усилвател
2. Връзките и кабелите с които антенния усилвател е свързан с IAM модула в който е тунера.

Тишо, привет!

След доста дълго време, отново ще помоля за помощ Smile

Тъй като имах проблем с Радиодо IAM (не хващаше никакви честоти), реших да купя втора употреба (същия модел, същите номера и тн.), което монтирах днес.
Радоито намери станции и всичко беше СУПЕР, СД-то също тръгна - Радост голяма (след година и половина без FM всичко да работи), ДА ама НЕ Smile

Радиото работи 35секунди, след което изгасва (при изваждане на ключа и повторното му поставяне, нещата се повтарят - работи 35 секунди и спира).
Във връзка с горното, бих искал да попитам дали има нужда от синхронизация на НОВОТО (втора употреба) радио с колата и евентуално къде мога да го направя?
Другото ми питане е дали можем да се разберем да се видим, съответно ти дам да погледнеш моето си радио, за да поправиш тунера му?
От София съм, така че ако имаш време и желание, аз съм на разположение в удобен и за двама ни ден/час, да се видим и ти оставя IAM-то.

Ще се радвам на обратната ти връзка, като ти изпращам

Поздрави,
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)