The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Относно червените светофари и сички простотии в КАТ

#11
По темата.
По тъмно карам винаги с халогените си.
ЗАЩО ЛИ!
Благодарение на тях пътя не го виждам като тунел а като платно.
Тоест.
Виждам и там където няма линий - маркировка - било от ляво или от дясно.
Да не говорим че така също мога и да видя дупката отстрани и и да преценя дали мога да я обкрача или заобиколя и ....
Също така са ми полезни и когато има маркировка но, мантинелата да я виждам с периферията.
ДА не упоменавам че няма 99% по пътищата от котешките очи и колчетата пластмасовите с тях.
В Германия има, в БГ НЯМА!!

За коланите.
Те са създадени да те предпазят до някъде - ако стане нещо.
Но според мен това трябва да е личен избор все пак!!

На червено!
Дори и на зелено в последните години се озъртам.
А когато ми предстой да преминавам кръстовище и не съм сигурен в зеленото - ВИНАГИ наблюдавам и зад мен - за да не се случва явлението както при Вили! Минавам с такава скорост с която ако изникне някой пред мен - удъра да е минимален.


lanhol
Вярно е че си още млад и на години и зад волана.
Затова!
Опитай се да се пазиш от другите, да не те владее емоцията, да не се надценяваш, да наблюдаваш ВИНАГИ пътната обстановка, да не се разсейваш и за МИГ, да предвиждаш в всеки един момент и най лошото и как да го избегнеш, да спазваш дистанция според пътната обстановка, жена ако има пред теб - БЪДИ МНГО ВНИМАТЕЛЕН - те са непредвидими дори и когато са спряли - като ги заобикаляш или са зад теб!!
Не рискувай никога когато има пътници с теб!
Не се себе доказвай на пътя с пътници до теб!
Не се разсейвай - по младите гаджета на пътя и тротоара - ще ти струва скъпо гледането!
Не си прави експерименти с колата когато наоколо има коли и хора!
ВНИМАВАЙ с децата - те са още по непридвидими и от жените!!
Лека и умната!

това бе лекцията - в кратък вариант Big Grin
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#12
По темата.
По тъмно карам винаги с халогените си.
ЗАЩО ЛИ!
Благодарение на тях пътя не го виждам като тунел а като платно.
Тоест.
Виждам и там където няма линий - маркировка - било от ляво или от дясно.
Да не говорим че така също мога и да видя дупката отстрани и и да преценя дали мога да я обкрача или заобиколя и ....
Също така са ми полезни и когато има маркировка но, мантинелата да я виждам с периферията.
ДА не упоменавам че няма 99% по пътищата от котешките очи и колчетата пластмасовите с тях.
В Германия има, в БГ НЯМА!!

За коланите.
Те са създадени да те предпазят до някъде - ако стане нещо.
Но според мен това трябва да е личен избор все пак!!

На червено!
Дори и на зелено в последните години се озъртам.
А когато ми предстой да преминавам кръстовище и не съм сигурен в зеленото - ВИНАГИ наблюдавам и зад мен - за да не се случва явлението както при Вили! Минавам с такава скорост с която ако изникне някой пред мен - удъра да е минимален.


lanhol
Вярно е че си още млад и на години и зад волана.
Затова!
Опитай се да се пазиш от другите, да не те владее емоцията, да не се надценяваш, да наблюдаваш ВИНАГИ пътната обстановка, да не се разсейваш и за МИГ, да предвиждаш в всеки един момент и най лошото и как да го избегнеш, да спазваш дистанция според пътната обстановка, жена ако има пред теб - БЪДИ МНГО ВНИМАТЕЛЕН - те са непредвидими дори и когато са спряли - като ги заобикаляш или са зад теб!!
Не рискувай никога когато има пътници с теб!
Не се себе доказвай на пътя с пътници до теб!
Не се разсейвай - по младите гаджета на пътя и тротоара - ще ти струва скъпо гледането!
Не си прави експерименти с колата когато наоколо има коли и хора!
ВНИМАВАЙ с децата - те са още по непридвидими и от жените!!
Лека и умната!

това бе лекцията - в кратък вариант Big Grin
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#13
по въпроса с халогените ще кажа, че в закона се споменава глоба за халогени ако са на нивото на фаровете, ако халогена ти е под нивото на фара тогава и дати пишат акт само пишеш обжалване че халогена ти е под нивото на фара и акта отпада автоматично :-)
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#14
по въпроса с халогените ще кажа, че в закона се споменава глоба за халогени ако са на нивото на фаровете, ако халогена ти е под нивото на фара тогава и дати пишат акт само пишеш обжалване че халогена ти е под нивото на фара и акта отпада автоматично :-)
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#15
това за халогените сигурно ли е ???

единственото което видях в закона е:

Чл. 74.
(1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд
или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Reply

#16
това за халогените сигурно ли е ???

единственото което видях в закона е:

Чл. 74.
(1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд
или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Reply

#17
задълбавайки в прочита просто немога да се въздържа да не питам:

някой попадал ли е на научно обосновано(измеримо) тълкувание на "значително намалена" и "други подобни"?
Reply

#18
задълбавайки в прочита просто немога да се въздържа да не питам:

някой попадал ли е на научно обосновано(измеримо) тълкувание на "значително намалена" и "други подобни"?
Reply

#19
Интересно употребата на алкохол дали не спада към тия други подобни? или пък глаукома, късогледство и далтонизъм примерно ;о)
Reply

#20
Интересно употребата на алкохол дали не спада към тия други подобни? или пък глаукома, късогледство и далтонизъм примерно ;о)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)