The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anomalia freni stop immediato

#1
Здравейте колеги,

Имам следния проблем. Преди малко колата се опитах да запаля колата и когато дадох на контакт ми извади това: ANOMALIA FRENI STOP IMMEDIANTO със червен триъгълник отпред и пълен отказ да запали. Интересното е, че точно преди да ми направи този проблем, успешно я запалих, изчаках 5мин. да поработи (все пак на вън беше -9 градуса), всичко си беше наред. Тръгнах, карах около 50-100 метра и спрях. Изгасих двигателя, заключих. След около 5мин. отново се пробвах да запаля колата и ми светна този надпис. Пробвах да завъртя, но колата не запали. Върти, но не пали. Все едно компютъра не й позволява.

Преди една седмица ми направи този номер, но сутринта. Въртях докато не запали. Падна акумулатора. Добре, че правеха ремонт на улицата и там един от трактористите ми даде ток. Когато влезнах да я паля, след като бяхме вече свързали кабелите си запали от раз все едно нищо й нямаше, дори докато отида до работа и лампата за чек еднжина изгасна.

Сега отворих казанчето за спирачната течност изглежда добре, пълно е, натискам спирачката - както трябва си е, но уви. Това отказва да запали.
Volvo S80 2.5D, 99г.
Reply

#2
Нивото на антифириза провери ли, тогава също свети червен триъгълник.
Reply

#3
Да, но е с друг надпис - ликуидо нещо си и пали. Това ми се е случвало преди да има ниско ниво на антифриз.

Иначе снощи успях да я запаля. Откачих акумулатора и после пробвах да я запаля. Запали си от раз. Подкарах я и докато я карах изгасна и чекенджина. Днес пак запали без проблемно и не е светело нищо по нея.
Volvo S80 2.5D, 99г.
Reply

#4
Днес отново се появи този проблем, но по време на движение. Таблото отказа тотално, освятка се:

[Image: 7399_10208905042846127_55718427595682070...e=56FFE28C]

Паркирах я и не съм пробвал да я рестартирам и паля
Volvo S80 2.5D, 99г.
Reply

#5
ANOMALIA FRENI STOP IMMEDIANTO
В превод"Проблем в спрачната система,спрете веднага "
Според мен,ниско ниво на спирачна течност в казанчето.И няколко идеи от какво може да е.
Вариант 1- Ако скоро не си смнявал накладки,може и да са поизносени а от там,буталата на спирачките да са излезнали доста,от там запълването на спирачните пътища става по-голямо и от там намаля нивото на течноста в казанчето.
Вариант 2.-Спукан маркуч(тръба) от там да губи сп.течност.
Вариант 3.Спукана мембрана на сервоапарата( но нз.дали при тези автомобили е възможно)едно време при Лада-та така се получваше,спукана мембрана на сервоапарата и спирачната течност се изливаше вътре.
З
[Image: ab284934.gif]
Reply

#6
Спирачната течност я проверих още първия път като ми направи този проблем, интересното е, че в този режим компютъра не позволява на колата да запали. Днес конкретно ми се случи в движение, светнаха тези лампи и после отказаха оборотомера километража, малкия за дистанцията, скоростомера и датчика за температурата на двигателя. Работеше общо взето само за горивото.

Утре щя пробвам отново да рестартирам компютъра и ако запали ще водя някъде на диагностика да я гледат.
Volvo S80 2.5D, 99г.
Reply

#7
Оправиха ми колата в моя сервиз.
Volvo S80 2.5D, 99г.
Reply

#8
Дай подробности
[Image: ab284934.gif]
Reply

#9
OFF Topic:
Типично по нашенски.
"Здравейте, имам еди какъв си проблем...."
Няколко мнения по-късно:
"Мерси, оправих си проблема"
А колегите, които са давали мнения "кучета ги яли"
Volvo S60, 2004, 170 hp, automatic, petrol/LPG
Reply

#10
TATI Wrote:OFF Topic:
Типично по нашенски.
"Здравейте, имам еди какъв си проблем...."
Няколко мнения по-късно:
"Мерси, оправих си проблема"
А колегите, които са давали мнения "кучета ги яли"

Със сигурност - ABS модула е бил дефектен. Idea
Фалшиви индикации за проблем със спирачките, блокиране на целия CAN(не пали колата), спиране да показва текущата скорост и дневния километраж еднозначно водят към ABS модула.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)