The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за модел на Волво.

#11
insidee Wrote:На 19 съм и това е малко странен избор за кола на тея години,
То тия бегачки са здрави ама пък колко да са здрави при срещата с някой камион, стълб и т.н.
Предполага се че на тия години шофьорският опит е малко и не му трябва най-бързата кола.
ex XC90
Reply

#12
Tisho Wrote:
Karlsson Wrote:Вие хубаво давате акъли на въпроса "коя е повече бегачка", ама така малко не мислите ли, че...как да кажа...
Абе вие побъркахте ли се бе Big Grin

Нищо не разбрах...
Karlsson има предвид, че момчето е взело "оня ден" книжка и сега търси с какво да се убие, а вие го надъхвате :!: :!: :!: Аз бих го посъветвал да си вземе кола, за която мама и тате ще му дадат парички, пък после да си тежи на техните съвести :!: :!: :!:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#13
ico850 Wrote:
Tisho Wrote:
Karlsson Wrote:Вие хубаво давате акъли на въпроса "коя е повече бегачка", ама така малко не мислите ли, че...как да кажа...
Абе вие побъркахте ли се бе Big Grin

Нищо не разбрах...
Karlsson има предвид, че момчето е взело "оня ден" книжка и сега търси с какво да се убие, а вие го надъхвате :!: :!: :!: Аз бих го посъветвал да си вземе кола, за която мама и тате ще му дадат парички, пък после да си тежи на техните съвести :!: :!: :!:
+1
Volvo V50 2.0D-05г.
Reply

#14
180 коньовия мотор върви, но чак "бегачка" не бих казал. Да прави сте но, до някъде. и 100 коньов мотор може ускори колата достатъчно за гореописаните сценарии на филм на ужасите.
Останалото е въпрос на възпитание, светоусещане и т.н.
По принцип Волво не е агресеивен автомобил като БМВ например и по малко предразполага към простотии на пътя. Аз лично съм оптимист, може би ако момчето си купи Волво, ще усети идеята на марката и надявам се ще кара разумно.
Reply

#15
Колеги аз не съм си купил колата още вие ме изпратихте в дървета, камиони и тн.Имам възможност да си купя(по-скоро да си доплатя това което ще получа от родителите ми) кола до към 10-15 000, и ако исках да си купувам "бегачка", "резачка" и коли с тем подобни епитети щях да се насоча към някой немски милионник "нов внос" с 4 кръгчета на решетката или синьо бяла емблема.Напротив търся удобна и комфортна кола, която да има екстри и да е сигурна, защото както каза колегата по-горе никой не е застрахован от близка среща с дърво или нещо подобно.Колата искам да е с един от тези двигатели, защото не искам преди да изпреваря камион да се кръстя и да изключвам климатика, че белким и даде някакъв живец.Благодаря за всички мнения и се надявам, ако още някой има опит и мнение за тези два модела да сподели, ще съм благодарен! Smile
Reply

#16
Ако търсиш комфортен и сигурен автомобил, тогава S60 е твоят модел - далеч по-комфортен от 40-та серия. Недостатъците на модела ги е споменал един колега преди и няма да ги повтарям. Действително атмосферния мотор идва малко слабичък за близо 1600 кг купе, но с турбина нещата са по-различни. Аз съм с дизел, но определено не изключвам климатика при изпреварване, като динамика не отстъпвам да двигателите, които те интересуват,а като разход на гориво са несравними. При S40 2,4 атмосферката бяга повече, но и купето е близо 300 кг по-леко. Всичко зависи от това, за къде ти трябва кола - ако е предимно за градско каране, то S40 е по-повратлива и лесна за движение. Ако пътуваш често извънградско - S60 си е жив лайнер.
Reply

#17
Не знам колко е рядка комбинацията, а и точно този екземпляр не е най-добрия за мен, но е алтернатива. Мотора е добър, няма турбина и на това купе би трябвало да върви добре. Ако не смяташ че модела е само за жена, можеш да го пробваш : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11441306569343454&slink=ckeeqi">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=ckeeqi</a><!-- m -->

А може би това : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11450278207169448&slink=ckempo">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=ckempo</a><!-- m -->
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#18
Tisho Wrote:...100 коньов мотор може ускори колата достатъчно...
100 коня едно ускоряват а 180 по другому, аре си говорим истината.
180 коня под капака се равняват на двойно повече мощ от една кола която има 90к.с. под капака. Доста хора тук имат 90 коньови нафтови печки V40 и си ги карат със здраве пълни с багаж и челядта. Да не говорим, че масово по улиците се движат коли с 1,3-1,5-1,6 двигатели. В западна и централна Европа си се карат доволно много малолитражки със слаби двигатели и никой не реве от това.

ico850 Wrote:...пък после да си тежи на техните съвести...
Бал съм аз тая съвест и стихотворения в некролозите, особено на хора които по никакъв начин не са виновни за нищо.

insidee Wrote:...не искам преди да изпреваря камион да се кръстя и да изключвам климатика, че белким и даде някакъв живец...
Е за тва ти говоря братко. Не слушай какво се плещи масово и какви клишета се използват, това е пълен И-ДИ-О-ТИ-ЗЪМ!!!
отдавна мина времето на камионите Шкода Мадара които даже не си виждал. Сега камионите са мощни и бързи и ги карат на лимита на скоростта който е една идея по-малко от този на колите.
Тук имаш един сериозен пропуск в обучението си за водач и той е, че ще разчиташ на двигателя си. Тъпотия на тъпотиите. Изпреварването е най-сложната маневра в шофирането и трябва да съобразиш инерцията си и константната ти скорост, скоростта на този пред теб и този насреща и колко разстояние ти е нужно предвид натоварването на автомобила ти и наклон и т.н. Ако се стигне до там, че двигателя да те измъква от ситуация то е нужно да отбиеш в страни , да помислиш на момента какво се е случило и фундаментално да преразгледаш визията си как се изпреварва. Без значение колко ти е мощен двигателя, за изпреварване трябва да имаш достатъчно чист фронт пред себе си. Ако един ТИР кара със 70 а на теб лимита ти е 90, то имаш достатъчно аванс за скорост, ако не ти стига мястото просто изчакваш. А ако е толкова натоварено насрещното движение, че за да се направи такава маневра и се изисква голяма мощност на мотора и ще разчиташ само на него, то започваш да се движиш по ръба между живота и смъртта. Веднага ще ти дам най-простия пример, дори и с S500 на Мерцедес или 750 на BMW, в момента на изпреварването двигателя може да ти забия муцуната по техническа причина, и нямаш ли място да се прибереш а разчиташ да се шмугнеш между приближаващата насреща кола и изпреварвания камион то ще си в новините барабар с още няколко трупа.
Все още ти е непонятно, но сега е момента да се научиш да спазваш ограниченията на скоростта а те не правят разлика между 180 коня Волво или 62 коня Фиеста или Поло. Да се нарушава ограничението на скоростта и да се правят луди изпреварвания защото колата е мощна показва не проява на мъжество а крайна малоумщина.
На 19 се предполага, че ще си возиш гъза, ще джиткаш предимно в града и най-тежкия багаж който ще качиш е някоя 45 килограмова девойка, или 47 ако е с по-големи цици :mrgreen: Големия двигател ще ти даде икономия на дълго в едни и същи условия когато се движиш на ръба на ограничението, ама икономия в случая не те интересува чак толкова. Единствено което може да ти даде на твоите години големия двигател е възможността да пробваш какво може тази кола и да се размажеш качествено така, че да те измият с пожарникарския маркуч. Отделно ще ти даде възможността да се качите 5 човека млади, здрави и с вряща кръв и също да ви измият с пожарникарския маркуч, ама ще трябва повече вода :lol:
Се'ш се какво ти говоря, надявам се!
Нямаш опита да съпоставяш различните мотори, за теб без никакъв стаж това са просто цифри. Дали е написано 85PS или 185PS, за сега за теб е 100PS разлика, но какво представляват в действителност и идея си нямаш, и това е нормално. Примерно на по-старичките V40 като кажеш, че мотора ти е 140 коня и викат ехеее. Кво ехе бе, куц кон, но това може да го разбереш ако си карал други коли около 140 коня и тогава да сравняваш.
Противно на схващането ти, и масовото обществено схващане, големия мотор НЕ помага. Да, може но само ако знаеш какво правиш. Проблема при него е, че 1см. повече на педала на газта значи повече от колкото газта до долу на слаб мотор. Малкия мотор прощава грешки, големия мотор-НЕ! Малко повече газ и един миг по-късно завиване с волана и може да те завърти като стой та гледай големия мотор.
Не се лъжи по идиотите които си купуват мощни коли за да правят глупости и да се фукат колко коня има под капака, голяма част от тях не могат да управляват тези коне. Ще ти дам и пример с Шумахер, преди много години имаше интервю с него, още като изгряваща звезда с 1-2 титли във Ф1. Питаха го дали и по аутобаните и нормалните пътища кара бързо, все пак е спец. Отговора му беше "Не, карам дори бавно. И не защото не познавам колите си и какво могат или не мога да се справя в някоя ситуация, а защото не съм сигурен какво могат другите". А ся помисли върху тези думи на Шумахер.

След краткото лирично отклонение :mrgreen: , нека и аз дам моя съвет от който нищо не губиш, напротив-печелиш. Замисли се и сам ще видиш логиката. Купи си някаква кола с по-слаб мотор, едни 70-80 коня ти вършат достатъчно работа на първо време. Има сладурски аудите, опели, алфи и т.н. симпатяги. Покарай я колата половин година, свикни й как се държи и какво може и я усети в детайли. След това пробвай друга която ти харесва и ще видиш разликата, може да ти допадне но може и не, но ще имаш база за сравнение вече. Вземи си 90-100 коня. Като ти омръзне след половин година или една я продай и нея, вземи си още по-мощна, 120-130 коня... И надграждай. Така ще можеш да оцениш различните марки и модели и най-важното мощностите на двигателите. Удоволствието от по-мощния двигател идва не от мощността му а от сравнвнието с по-слабия. Ако някой си купи за първа кола Бугати Войерон и не е карал никаква друга, то няма как да оцени мощта на двигателя, просто защото не може да сравнява. То малко като с жените тая работа :mrgreen:

Волво няма да избяга, има ги и ще ги има, пак може да си купиш, но за сега не ти е времето, или поне не ти е времето за мощен двигател, без значение дали е Волво или Ауди или БМВ. Мини си по пътя на еволюция, вземи си нещо което ще ти прости грешките в началото и си готов. Както казахме мощния двигател не прощава грешки.
V40 B4204S '97
Reply

#19
Типично по български, задаваш въпрос във форум и почваш да четеш колко си млад и тъп, зелен и незнаещ Wink
Не мисля че мощността на колата е правопропорционална на пътните произшествия. А и става въпрос за автомобил с макс 180 коня, при тегло над тон и половина, а колегата Karlsson едва ли не го сравнява със совалка...
Ако нямаш акъл в главата и със стар москвич дванайстак можеш да влезеш в новините. Всеки си има глава за мислене, момчето просто е попитало за мнението ни, коя от двете коли да избере все пак Wink А и, ако става дума за пътни произшествия (не дай боже), предпочитам да съм в 180 коня Волво, от колкото в 75 коня немска или френска малка войнишка каска Smile

По темата : Покарай и двата автомобила, и вземи този, който ти допада като управление и усещане.

Поздрави
Reply

#20
Карлсон, едно е да разчиташ на двигателя си, друго е да знаеш, че под капака имаш 180 коня, които можеш да отприщиш във всеки един момент, в който се наложи.Пуснах темата, не за да получавам съвети и нападки колко съм млад и тъп и как съм щял да се убия с 180 коня кола, ами за да получа съвети за тези два модела от феновете и хората разбиращи от тази марка.За съвета ти да карам коли и да вдигам постепенно мощността, около година карах моят стар личен автомобил Фиеста 90 коня, карал съм служебни Пежо 206, Опел Астра и автомобила на родителите ми, който е 140 коня.За това смятам, че от скромният ми опит до тук съм преценил какво ми трябва и какво ще задоволи потребностите ми.За убиването, както може да се убия с кола 180 коня, не по-малко успешно мога да го направя и с 75 коня.Благодаря ти за съветите и загрижеността, но смятам, че съм достатъчно отговорен и трезво мислещ, за да знам какво ми трябва.
Относно С40-ката и С60-ката започнах да се чудя и за С60 2,4 Д със 185 коня и 2,4Д5 със 163.Ако има колеги с тези двигатели, ще съм благодарен да споделят как са откъм динамика, разход и поддръжка, ако ще избирам бензинова кола за сега съм се насочил към S40 със 2,4i 170 кс, вярно че е по-малка и по-оскъдна откъм екстри, но с оглед на това, че ще я карам предимно градско и един път в седмицата на 50 километра извънградско, прецених, че ще е по-добрият вариант.Ще съм благодарен колегите притежаващи някой от дизеловите мотори споментати по-горе да се отзоват.Поздрави! Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)