The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за модел на Волво.

#21
Това вече е друго. Не се сърди, нито съм искал да те обидя нито да те унижа. Никога още едно мнение не е излишно, още по-хубаво е когато е независимо и съвпада в последствие с твоето.
Карам S60 D5, гласувам с двете ръце за този мотор, ще се влюбиш в него в момента в който го покараш. Въртящия му момент е впечатляващ, лично ще го изпиташ с гърба си а не с вратът си ако се навиеш на такъв. Като те похване от 1500 оборота като му настъпиш газта и ще те изведе до 4000 оборота с константно залепяне за облегалката. Въртящия му момент е съпоставим с големите бензинови мотори. Извънградско на магистрала показва на какво е способен, там му е силата, разхода е прекрасен но иска да поддържаш 120-130км/ч на пилот за да ти даде наистина хубава икономия. В града като типичен представител на комън рейл моторите му е зор да стопли на малки разстояния. Също така в града няколко пъти ме е подлъгвал по кръстовища, в желанието си да се изнеса бързо съм го настъпвал и нали понеже е нафтова печка :lol: газ до долу но ми е въртял гуми баш когато не трябва. За това, че трудно се свива S60 вече прочете.
163 коня на дизел е нещо съвсем различно от 170 коня при бензина, въртящия момент тук ти е ключа. Ако ти допадне такъв то на свалени прозорци близо до стена леко си играеш със съединителя на включена скорост и слушаш за нехарактерни звуци, съединителя му е особен и е скъпичко да се ремонтира.
Съпоставяйки го с 270CDI мотора ОМ647 на W211 Мерцедес който е малко по-мощен и с по-хубав момент, на мен D5 ми харесва повече как се държи но е много субективно понеже возията е различна и се чувства по друг начин самия двигател. Ако обикаляш по автокъщи пробвай Д5 но пробвай и 270ЦДИ. Мерцедеса е много по-просторен, плюс му е задното предаване и можеш да си вземеш спокойно автомат а не като при Волво.
Общо взето дизелите, особено по-големите мотори са съвсем друга бира, легне ли ти на сърце то никога няма да се върнеш на бензин.
V40 B4204S '97
Reply

#22
Напълно подкрепям това мнение.
Reply

#23
Какво искаш да кажеш с това 163 коня на дизел е различно нещо от 170 на бензин, защото нямом много опит с дизели. Иначе благодаря за изчерпателното мнение! Smile
Reply

#24
insidee Wrote:Какво искаш да кажеш с това 163 коня на дизел е различно нещо от 170 на бензин, защото нямом много опит с дизели. Иначе благодаря за изчерпателното мнение! Smile

Дизеловите мотори имат следните особенности:
1. Бръмчи много.
2. Скъпо обслужване.
3. Скъпи ремонти.
4. Почти всички внасяни коли втора употреба дизел са поне на 400к км.
5. Зимно време докато му дойде отоплението вече си настинал.
6. И на последно място смрад пушеци... Ако държиш колата в гараж при първото палене сутрин ще разбереш какво имам в предвид. :mrgreen:
Reply

#25
insidee Wrote:Какво искаш да кажеш с това 163 коня на дизел е различно нещо от 170 на бензин, защото нямом много опит с дизели. Иначе благодаря за изчерпателното мнение! Smile

Може би колегата има в предвид, че 163 коня дизел е по-слабо от бензина със седем коня и съответно по-мудно.

Tisho Wrote:
insidee Wrote:Какво искаш да кажеш с това 163 коня на дизел е различно нещо от 170 на бензин, защото нямом много опит с дизели. Иначе благодаря за изчерпателното мнение! Smile

Дизеловите мотори имат следните особенности:
1. Бръмчи много.
2. Скъпо обслужване.
3. Скъпи ремонти.
4. Почти всички внасяни коли втора употреба дизел са поне на 400к км.
5. Зимно време докато му дойде отоплението вече си настинал.
6. И на последно място смрад пушеци... Ако държиш колата в гараж при първото палене сутрин ще разбереш какво имам в предвид. :mrgreen:

Има обаче и един плюс нафтата - харчи една идея по-малко от подобен бензин.
Reply

#26
insidee Wrote:Какво искаш да кажеш с това 163 коня на дизел е различно нещо от 170 на бензин, защото нямом много опит с дизели. Иначе благодаря за изчерпателното мнение! Smile

Според мен че при почти еднакви конски сили турбодизеловия печели от към въртящ момент. Не че бензиновите турбо мотори не вървят, но дизелите почти винаги печелят в ниските обороти. Както те е посъветвал колегата от покрива Wink като се качиш да покараш ще разбереш за какво иде реч.

А на Тишо му трябва нещо като V8, но още не се е появило на хоризонта 8-) , а такива дизели няма при Волво поне досега. Wink
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#27
Ако мога да обясня всъщност каква е разликата между въртящ момент и конски сили ще го направя с пример който прочетох преди време в нета.

Та конските сили определят скороста с която ще се удариш в една стена, а въртящия момент определя с каква сила ще преминеш през стената след удара в нея ако мога да се изразя така образно ...
От което пък произтича чувството колко върви една кола което е различно за всеки.
8-)
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#28
Tisho Wrote:
insidee Wrote:Какво искаш да кажеш с това 163 коня на дизел е различно нещо от 170 на бензин, защото нямом много опит с дизели. Иначе благодаря за изчерпателното мнение! Smile

Дизеловите мотори имат следните особенности:
1. Бръмчи много.
2. Скъпо обслужване.
3. Скъпи ремонти.
4. Почти всички внасяни коли втора употреба дизел са поне на 400к км.
5. Зимно време докато му дойде отоплението вече си настинал.
6. И на последно място смрад пушеци... Ако държиш колата в гараж при първото палене сутрин ще разбереш какво имам в предвид. :mrgreen:


леле Тишо,
направо ми разказа играта. Още утре ще сменям мотора Smile
Reply

#29
Stanchoni Wrote:А на Тишо му трябва нещо като V8, но още не се е появило на хоризонта 8-) , а такива дизели няма при Волво поне досега. Wink

Шът бре. С това V8, че покровителя на покривите ще се вдъхнови за поне 5 страници. Tongue


tipman Wrote:леле Тишо,
направо ми разказа играта. Още утре ще сменям мотора Smile

Казвай кога започваш да идвам да помагам. Tongue
Reply

#30
Доста се отплеснахме от темата, не и без моя помощ. Wink

Колега заповядай на някоя от срещите на клуба, със сигурност ще придобиеш много по-реална представа за колите, тъй като ще имаш възможност хем да видиш колите за които питаш, хем и да си поговориш със собствениците на такива коли и решението дизел, бензин и т.н. ще си дойде само. Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)