The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за Волво S 60 R

#11
Разбрах намека Smile. Няма да пипам буферите. Относно размера - определено има значение, но S 60 не е от най-големите коли, които съм карал. Поне сравнявайки го с Пежо 406, габаритите са почти същи. А с BMW 7er E38 - няма какво да коментирам. Но бавареца има 1,5 м по-малък радиус на завой. Преди си мислех, че Пежо и Ситроен са неманеврени, но Волвото взе палмата на първенството Smile.
Reply

#12
Та прибрах се от работа и реших да поразходя дзверо. Само че се е появил един много интересен проблем - забиване на първа скорост, малко като придърпване, но осезателно си забива. На по-горните предавки го няма този проблем. Може ли да има някаква връзка с избраната предавка и управлението на топливната система? Къде мога да отида в Ст. Загора на диагностика, докато не се снабдя с Vida? Имам ОБД кодочетец, но не излизат никакви грешки. Мислех си че е от ГИ, но не е от там проблемът.
Reply

#13
vato Wrote:Та прибрах се от работа и реших да поразходя дзверо. Само че се е появил един много интересен проблем - забиване на първа скорост, малко като придърпване, но осезателно си забива. На по-горните предавки го няма този проблем. Може ли да има някаква връзка с избраната предавка и управлението на топливната система? Къде мога да отида в Ст. Загора на диагностика, докато не се снабдя с Vida? Имам ОБД кодочетец, но не излизат никакви грешки. Мислех си че е от ГИ, но не е от там проблемът.

Ще ти пратя телефон на лично, обади ми се и ще я прочетем с Вида-та. Аз съм в отпуск така че мога по всяко време.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#14
Малко късно видях темата, но честито за автомобила!

Много добра машина и особено с ръчните скорости няма много коли, които да и се опънат Wink
При мен разхода е около 14/15 на сто градско и около 9/10 извънградско в зависимост от карането.
С радиуса на завоя е трагедия, но се свиква. Иначе и аз ги играх тези истории с ограничителите, но не помага. Гумите започват за стържат в подкалниците... Общо взето изключително здрав автомобил, но само да не се чупи. Цените на амортисьорите и на съединител с маховик бих казал, че са космически :?

Моят съвет е да си проверяваш всяка година нивото на маслото в раздатките. При по- голямо натоварване има навика да изчезва. Относно придърпването - имах подобен проблем. Съмненията бяха между модула за управление на помпата в задната част на колата и датчика за налягане на горивото, който е отпред при мотора. Оказа се датчика за налягане. В Мото- Пфое беше около 250 лева ремонта. Иначе го има по магазините на Бош за около 80- 100 лева.

Успех и безаварийно!
Reply

#15
Благодаря!

Между другото, в момента има една R-ка в продажба, но е автоматик.

А относно придърпването - датчика и управлението на помпата работят. Ще видим другата седмица какво ще излезе от шапката.
Reply

#16
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11469524988566214&slink=ffe9l9">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=ffe9l9</a><!-- m -->
Reply

#17
Днес се позанимавах малко с дзверо и успях да сменя филтрите, накладките, маслото, свещите и други подобни ненужни неща.

Та ми направи впечатление, че изпускателната система е меко казано недостатъчна по капацитет за тази мощност. 63 мм заводско до средното гърне, след това минава в две тръби по 40 мм. На мен това ми е генерацията на Ситроен Ксантия Турбо, която е 150 к.с. Предполагам, че една доработка до 70-75 мм по цялата дължина ще подобри значително пъргавината. И ще позволи достигане на по-голяма мощност след ремапване.

Другото, което бе интересно, е че колата си беше още с оригиналните свещи. Централните електроди почти ги нямаше, което може би обяснява придърпването при потегляне. Колата е на реални 135000. По инструкции колко дават срока за замяна на свещите?
Reply

#18
По спомен им дават сервизен интервал от 150к, но не подценявай факта че тук ако се чуе думичката "свещи" автоматично се отговаря - "оригинални от МП". Та мисълта ми е че е много вероятно предния собственик, ако все пак ги е сменял, да е сложил оригинални. Ти също е желателно да си помислиш по темата, с оглед да си спестиш 2-3-4 комплекта, докато накрая кандисаш и пак отидеш до МП, но по трудния начин...
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#19
vato Wrote:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?top...ink=ffe9l9

А аз да попитам - R-ките не се ли произвеждат до 2004г.? :roll:
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#20
Stanchoni Wrote:
vato Wrote:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?top...ink=ffe9l9

А аз да попитам - R-ките не се ли произвеждат до 2004г.? :roll:

По-скоро започват от тогава да се произвеждат. Wink
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)