The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проект таблет в таблото на S 60 2008г

#31
anex Wrote:Помислил съм и за това. Вентилационни отвори за охлаждане и изключване на батерията. Просто с таблетката Тишо ще трябва да ми асистира за някои подробности :oops:
Като цяло понякога ще се налага да работи в стойности близки до максималните, но отзад ще оставя всичко празно и по задните панели ще има решетки за вентилация. Даже се притеснявам дали парното няма да го прегрява зимата защото идва точно над него. По тази причина ще има известен тестов период и ако се държи добре ще го оставя. Тази зима тествах един евтин таблет с куча марка Diva. Никакъв проблем. Лятото е най-притеснително. Няма да го товаря с тежки приложения. Навигацията не му тежи, видеозаписвачката признавам, че си е тежка. Но ще тествам таблетката доста преди да я монтирам. Надявам се да мине теста.

Няма проблем ще помогна с каквото трябва.
Reply

#32
Благодаря!
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#33
А защо не си облекчиш живота, с нещо такова?
https://www.youtube.com/watch?v=Zz32Wqc8G18
Reply

#34
Страхотна идея, но е само 6 инча. Аз съм практически готов и ако не ми се получи добре проекта ... старата навигация може да се превърне е нещо такова. Но това е много добра идея. Даже се замислям сериозно по въпроса. Хммммм
положителни страни - изглежда лесно, евтино, не се нарушава оригиналния вид на колата и много бърз вариант;
отрицателни страни - малък дисплей, заслепява се от слънцето;
Почвам да го обмислям.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#35
Smile Само споделяй редовно напредъка, че май много хора сме на твоя хал.
Аз лично следя теб и Тишо и се чудя какъв вариант да подхвана.
На мен ми се иска да направя 3 в 1 - видеорегистратор (работещ постоянно), навигация (при нужда) и паркинг камера (при заден ход). Другите неща като филми, тв, и прочие не с ми приоритет.
Reply

#36
Ignat40 Wrote:Smile Само споделяй редовно напредъка, че май много хора сме на твоя хал.
Аз лично следя теб и Тишо и се чудя какъв вариант да подхвана.
На мен ми се иска да направя 3 в 1 - видеорегистратор (работещ постоянно), навигация (при нужда) и паркинг камера (при заден ход). Другите неща като филми, тв, и прочие не с ми приоритет.

Видео-регистратора като че ли е добре да е отделно устройство.
Това не е хич лош вариант
Снима Full HD, има 170 градусов ъгъл на виждане. Качеството на картината е добро. Има и паркинг режим - ако някой разклати колата започва да снима, има си вградена батерия за целта.
Е като всяко китайско нещо...Китаеца ми беше пратил в комплекта 32GB карта, която се скапа на първия месец, Сложих нова - А-дата засега държи.
Като цяло бива, въпреки че трудно може да се разбере кой бутон какво прави в момента...
Примерно двата странични бутона(до USB буксата) с единия се пуска и спира камерата а другия като го натиснеш ти пали светодида отпред, понякога гаси дисплея на камерата вместо да запали светодиода в друг случай пък вади менюто за настройка... Никаква закономерност няма кога какво ще се случи, май има някаква зависимост от времето навън, настроението на водача на комунистическата партия в Китай и положението на луната... :roll:
Reply

#37
На мен ми се иска да не се вижда, че има закачена камера.
Като цяло обмислям 2 варианта.:
Първия, който ми се иска повече, е като от руското клипче. Като запалиш колата, да изскочи екрана нагоре и камерата да започне да снима.
Другия вариант е аналогичен, но с външна камера. Това обаче е свързано с допълнителен монтаж на камера, окабеляване ...
Честно казано, вдъхновен от теб, обмислям как да направя цялата система лесна за хардуеърен (пък и софтуерен) ъбгрейд.
Искам да използвам само захранването на колата, а за всичко останало системата да е независима. Така че, ако електронното устройство (екран, камера) даде фира, просто да го заменя с по-нов модел, без особени грижи.

Иначе това с активацията при разклащане е интересно, но ако някой иска да ти тегли един ключ отстрани или да ти среже гумите ...
Чисто теоретично, аз бих сложил две широкоъгълни (най-добре 4 по-обикновени) камери с датчици за движение, така че да покривам целия периметър.

П.С.
Ето ти една идея за бизнес:
Може да сложиш и един рутер или най-добре 3G, така че когато не си в колата, а някой се навърта около нея, веднага да виждаш какво става. А, ако не дай си Боже я откраднат, ще имаш запис на събитието Wink
Reply

#38
Няма да пропусна да сложа камера за задно виждане. Това е гарантирано. Все пак реших да съм с по-голям дисплей. Но първо да стане моделчето. Ще има камера за виждане напред, за задно виждане, и въобще всичко каквото може.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#39
Абе някъде бях чувал за едно s80 със 3 SIM карти в него ... :mrgreen: :roll: :mrgreen:
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#40
Ignat40 Wrote:На мен ми се иска да не се вижда, че има закачена камера.
Като цяло обмислям 2 варианта.:
Първия, който ми се иска повече, е като от руското клипче. Като запалиш колата, да изскочи екрана нагоре и камерата да започне да снима.
Другия вариант е аналогичен, но с външна камера. Това обаче е свързано с допълнителен монтаж на камера, окабеляване ...
Честно казано, вдъхновен от теб, обмислям как да направя цялата система лесна за хардуеърен (пък и софтуерен) ъбгрейд.
Искам да използвам само захранването на колата, а за всичко останало системата да е независима. Така че, ако електронното устройство (екран, камера) даде фира, просто да го заменя с по-нов модел, без особени грижи.

Иначе това с активацията при разклащане е интересно, но ако някой иска да ти тегли един ключ отстрани или да ти среже гумите ...
Чисто теоретично, аз бих сложил две широкоъгълни (най-добре 4 по-обикновени) камери с датчици за движение, така че да покривам целия периметър.

П.С.
Ето ти една идея за бизнес:
Може да сложиш и един рутер или най-добре 3G, така че когато не си в колата, а някой се навърта около нея, веднага да виждаш какво става. А, ако не дай си Боже я откраднат, ще имаш запис на събитието Wink

Има готови такива камери, които качват видеото в някой облак.
А и като сложиш камерата зад огледалото отвън почти не се вижда, че има нещо, стъклото е затъмнено леко отгоре, като това не пречина камерата да снима.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)