The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Връщане на купен автомобил

#1
Здравейте Момчета,
Понеже ми предстои оглед и евентуално закупуване на едно Волво, което съм си харесал /нов внос от автокъща/, та се чудя, ако нещо скрито нередно излезе след покупката, дали има някакъв срок в който имам право да върна колата на търговеца? Питам, защото преди няколко месеца бях чел някъде из нета, че щели да приемат закон в полза на потребителя, който да позволява в определен срок от време /май беше 14 дни/ да върне вече закупения от автокъща автомобил на старо, ако нещо скрито нередно излезе по колата. Но не знам дали има вече такъв действащ закон или е било само предложение? Има ли някой запознат по този въпрос, моля споделете. И как да се предпази човек от измама при покупка? :roll:
Ще съм Ви много благодарен, ако дадете някой съвет, тъй като е ясно, че има известна доза риск при купуване на автомобил на старо от автокъщи и ако няма закон който да пази потребителя, остава да се надява човек на късмета си...
Reply

#2
Не знам дали и ма такъв закон, но понеже скоро го ядох мога да те посъветвам с 2-3 неща. ЗАДЪЛЖИТЕЛНА проверка с Вида в Мото пфое, но интересното може би в случая е, че може би не във всички представителсва има Видя. Ако може промени една важна точка в договора, тази в която се упоменава, че взимаш автомобила в това състояние в което е. Смятам, че търговеца ако е стабилен няма да се дърпа на каквото и да е било. Мисля, че за 2 седмици няма да може да и разбереш скритите проблеми, видата може да изкара нещо, но може би ще трябва повече каране за да се установят и другите кусури.
Reply

#3
Благодаря за съвета, но не вярвам търговеца да се съгласи колата да се вади от автокъщата и да се води в МП на проверка Sad
Проверката мога да я направя след покупката, но тогава вече сделката ще е приключила и каквото и нередно да открият в сервиза по колата, то ще си е за моя сметка
Reply

#4
Що да не е съгласен? Ако по колата всичко е наред и т.н. и търговеца е честен, то няма никакъв проблем да се съгласи колата да отиде в МП, дори напротив, с радост би дошъл с теб. Ако всичко мине ОК то ще има да ти мели на главата "Видя ли бе, аз к'во ти казах, че колата е перфектна?". Но такава кола която може да мине безпроблемно МП нали се сещаш, че цената е друга а не като на маскираните?!
Има някои автокъщи които продават коли с три месеца гаранция или с подобни екстри, но пак цената е маааалко по-различна от Горубляне.
При кола втора употреба не през дилър връщането ще е малко трудно, нали се сещаш, че може да те нататрузи търгаша, че си сменил маса части по нея и му връщаш кочина? Това не е нов продукт. Такъв един закон не само, че няма да те предпази ами ще ти го нахака на два ката.
Или купуваш ефтино и каквото излезе или скъпо но от коректен търговец. Коректен търговец, ахахахаха :lol:
А впрочем като осурвакат МП 60 кинта май е диагностиката, веднъж репатрак натам и веднъж насам и става весело. Ако е от човек има и застраховка и данъци и преглед и регистрация, можеш да я пробваш, а от къща само на репатрак до МП и обратно.
V40 B4204S '97
Reply

#5
Еми ще пробвам да го навия, но автокъщата е в Дупница, а най-близкото МП е в София...
Reply

#6
Ти сериозно ли смяташ да гледаш дори, за купуване не говоря, автомобил предлаган нов внос в Дупница. Съвет от мен - докато е време се откажи от тая кола и си потърси нещо по-сигурно / както колегите преди мен са те посъветвали / от Употр. автомобили в МП, частен човек, но съгласен на проверка в МП и пробно каране или автокъща при същите условия /. Ама от Дупница, Перник или Горубляне, без горните условия, според мен ги забрави като варианти за купуване на немаскиран автомобил, да не говорим че от първите две места и около тях аз лично не бих отишъл и на оглед дори. Всеки що-годе наясно с автопазара в Бг знае че там са най-големите измамници сред джамбазите.
Reply

#7
zimmermann Wrote:Благодаря за съвета, но не вярвам търговеца да се съгласи колата да се вади от автокъщата и да се води в МП на проверка Sad
Проверката мога да я направя след покупката, но тогава вече сделката ще е приключила и каквото и нередно да открият в сервиза по колата, то ще си е за моя сметка

Колега, колата задължително трябва да я провериш преди покупката, а не след! Ако ти откажат пожелаваш им приятен ден и отиваш да гледаш следващата! Wink Аз лично не съм съгласен с Западния олигофренски консумаризъм, където купуваш нещо втора ръка и след седмица се скапало турбото например и връщаш? W... T.. F..., оправяш се сам, това са компоненти с лимитиран живот и могат да откажат по-всяко едно време. Ако искаш вадиш големите пари и си купуваш от магазина, там ти дават гаранция за години и пробег. На автомобил извън фабрична гаранция е нелепо да се мисли дори за такива неща.
Volvo For life!
Reply

#8
Момчета, Благодаря Ви за полезните съвети!
Истината е, че всичко е до късмет. Никъде няма гаранция. Колите втора ръка в МП са с изключително завишени цени. Иначе моите уважения към МП Smile
Не ми е по джоба кола от там, за това съм се насочил към автопазара в дупница. Търговеца е с 15 годишен стаж като такъв, все пак много хора пазаруват от там и се предполага, че за да му върви бизнеса, трябва да предлага що годе добра стока.
За Горубляне съм чувал много приказки, за кави ли не измами и шашми. Имам двама приятели, които си купиха Форд-чета от там, единия преди 5, другия преди 6 години, без оглед, без проби и прегледи. Колите още си ги карат, без да са имали някакви големи проблеми и дефекти. Пак си мисля, че всичко е до късмет и така...
Ще огледам колата, ще преговарям за преглед в МП и каквото стане. Ще споделя преживяното Smile
Reply

#9
zimmermann Wrote:...Колите втора ръка в МП са с изключително завишени цени...

Без да се обиждаш колега, ама свери си часовника и свали розовите очила.
Не са им завишени цените на МП...там дето ти гледаш са ненормално ниски.
Отвори някой сайт за автомобили из Европа, погледни какви са им цените. После виж пак тия в Дупница. Сега помисли как става тоя неземен фокус да ги продават колите тук, след разходите по докарване, след някаква поне минимална печалба, на цени по-ниски от тамошните...
Reply

#10
nicktodorov Wrote:
zimmermann Wrote:...Колите втора ръка в МП са с изключително завишени цени...

Без да се обиждаш колега, ама свери си часовника и свали розовите очила.
Не са им завишени цените на МП...там дето ти гледаш са ненормално ниски.
Отвори някой сайт за автомобили из Европа, погледни какви са им цените. После виж пак тия в Дупница. Сега помисли как става тоя неземен фокус да ги продават колите тук, след разходите по докарване, след някаква поне минимална печалба, на цени по-ниски от тамошните...

Колега, цените на колите при официалните представители в Европа са в пъти по-ниски още при продажбата на нови автомобили. След това, при употребяваните возила разликата между тях и официалните представители в България става още по-осезателна. Няма да споменавам за избора в България и на Запад. Така че МП са си направо кожодери и продължават да се правят на бизнесмени продавайки бройки, които се броят на пръстите на ръцете ми.
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)