The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Викторина - Кога за последно е сменян този бензин

#11
yuckuJackD Wrote:Абе хора, слагате си филтъра есента и на пролет изглежда като на снимката.
Бензиновите коли са с такъв, при това не само P2 (S80, S60, V70, XC70, XC90) ами и S/V40. За останалите нямам спомен, нищо че две 4ХХ са мнали през ръцете ми - бяло петно.

Дори и да бъдат намерени щампи за дата на производство, пак нищо не значи - случвало ми се е да държа чисто нов филтър на 5 години в ръцете си. Няма какво да му стане и само се базикахме с продавача, че трябва даже да е по-скъп, защото толкова време е бил съхраняван и е отлежал.

Та.... не виждам каква е драмата тук...

Е и аз не виждам къде е драмата. Просто попитах, ако има колеги като теб, които са сменяли лично такъв филтър и имат наблюдения, да споделят мнението си.
Някои хора обаче кой знае защо го приеха лично.....
Reply

#12
Ignat40 Wrote:
yuckuJackD Wrote:Абе хора, слагате си филтъра есента и на пролет изглежда като на снимката.
Бензиновите коли са с такъв, при това не само P2 (S80, S60, V70, XC70, XC90) ами и S/V40. За останалите нямам спомен, нищо че две 4ХХ са мнали през ръцете ми - бяло петно.

Дори и да бъдат намерени щампи за дата на производство, пак нищо не значи - случвало ми се е да държа чисто нов филтър на 5 години в ръцете си. Няма какво да му стане и само се базикахме с продавача, че трябва даже да е по-скъп, защото толкова време е бил съхраняван и е отлежал.

Та.... не виждам каква е драмата тук...

Е и аз не виждам къде е драмата. Просто попитах, ако има колеги като теб, които са сменяли лично такъв филтър и имат наблюдения, да споделят мнението си.
Някои хора обаче кой знае защо го приеха лично.....
Ако визираш мен - няма нищо лично!Сменявал съм го неведнъж,и дадох мнение!
Reply

#13
pliva Wrote:
Ignat40 Wrote:
yuckuJackD Wrote:Абе хора, слагате си филтъра есента и на пролет изглежда като на снимката.
Бензиновите коли са с такъв, при това не само P2 (S80, S60, V70, XC70, XC90) ами и S/V40. За останалите нямам спомен, нищо че две 4ХХ са мнали през ръцете ми - бяло петно.

Дори и да бъдат намерени щампи за дата на производство, пак нищо не значи - случвало ми се е да държа чисто нов филтър на 5 години в ръцете си. Няма какво да му стане и само се базикахме с продавача, че трябва даже да е по-скъп, защото толкова време е бил съхраняван и е отлежал.

Та.... не виждам каква е драмата тук...

Е и аз не виждам къде е драмата. Просто попитах, ако има колеги като теб, които са сменяли лично такъв филтър и имат наблюдения, да споделят мнението си.
Някои хора обаче кой знае защо го приеха лично.....
Ако визираш мен - няма нищо лично!Сменявал съм го неведнъж,и дадох мнение!

Не, не визирах теб. Имах предвид двама души от фейсбук групата.
Reply

#14
Ignat40 Wrote:
pliva Wrote:Ако визираш мен - няма нищо лично!Сменявал съм го неведнъж,и дадох мнение!

Не, не визирах теб. Имах предвид двама души от фейсбук групата.
Единият май съм аз - Plamen Ivanov Wink
Reply

#15
А другият аз - Velislav Enchev
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#16
yuckuJackD Wrote:А другият аз - Velislav Enchev
:mrgreen: Излязохме от нелегалност! :mrgreen: Ама сега прегледах - не си ти!Един мой градски е.Да си признае колко % отстъпка му правят в МП :mrgreen: /СПАААМ!/
Reply

#17
Аз май в другия пост имах "особено" мнение. И не, не защитавам МП. Моята кола в техен сервиз би влязла само за реглаж фарове, сходимост и промоционално пълнене на фреон. От време на време за оглед ходова част, за да има някакво History в тяхната база ...
Иначе резервни части няма как - ходи се, монополисти са
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#18
yuckuJackD
Как изобщо може да си помислиш, че говоря за теб?
Всеки има право на лично мнение.
Проблемът е, че някои колеги го обърнаха на лична вражда ... Както и да е.
---------
Покрай тая случка реших да се заровя по-надълбоко и да сравня предписанията на производителя спрямо изпълнените операции НА ХАРТИЯ:
1. Редовно обслужване - Производителят препоръчва обслужване на 12 хил. км., извършвано е на 10 хил. км. 20% разлика. Приемаме я за незначителна, макар да не е точно така.
2. Замяна бензинов филтър - Производителят препоръчва смяна на 192 хил км. сервиза е извършвал замяна на 10 000 т.е. 20 ПЪТИ по-често.
3. Свещи - Производителят препоръчва смяна на 96 хил км. замяната е извършвана на 30 000 км. т.е. 3 ПЪТИ по-често
4. Въздушен филтър - Производителят препоръчва смяна на 60 хил км. замяната е извършвана на 10 000 км. т.е 6 ПЪТИ по-често.
5. Филтър на купето - Производителят препоръчва смяна на 24 хил км. замяната е извършвана на 10 000 км. т.е 2,4 ПЪТИ по-често.
На пръв поглед чудесно! За автомобила са полагани в пъти по-добри грижи от предписаното.
Както вече един колега спомена, вероятно клиента е падал на колене и горещо се е молил да му правят това обслужване по-често от необходимото. Лошо няма, най-вероятно е така.
Да не говорим, че навсякъде има "тънка" забележа, че при експлоатация на колата в по-тежки условия съответните замени могат да се правят по-често, т.е ръцете са измити Wink
Големият въпрос е - дали маслата и филтрите са сменяни по същия начин, по който и бензиновия филтър ... че тогава ще си е.... майката!
Но да продължим със списъка:
6. Отбелязан е ремонт и отстраняване на шум във вентилатора на парното - при закупуване на колата проблема си го имаше.
7. Отбелязан е ремонт и отстраняване на проблем с дроселовата клапа - при закупуване на колата проблема си го имаше.
8. Извършен пореден ремонт на дроселовата клапа, който след 50 км. се прояви отново.
В сервизната история има други и любопитни неща, но хайде да спрем до тук, засега.
И така, да обобщим - кола, която се слави като "супер-здрава" е била обслужвана на 10 000 км., в резултат на което има около 20 (двадесет), повече или по-малко сериозни проблема при продажбата си на 120 000 км.
Толкова за "качественото" обслужване ...
---
Иначе подобно "обслужване"явно не е само наш патент.
Приятел, който работи в Москва за голяма американска фирма, ми разказа аналогичен случай с него, в сервиз на друга скъпа марка (немска).
Купуват му чисто нова служебна кола. Понеже той е голям спец по колите, някакви неща му правят впечатление след 1-то обслужване.
При второто слага маркери по филтрите и частите, които трябва да се подменят.
Връщат му колата, отварят му багажника да му покажат "подменените" части. Поглежда ги той, а няма марки по тези части. Е, може нещо да си ги объркали с тези на друга кола. Отварят капака - марките си стоят ...
Reply

#19
Във връзка с обслужването.
Влиза кола за обслужване(гаранционно) и покрай нормалните неща се сменяват задните дискове(има им нещо нищо че са на 24К) и тези на 24К отиват за смяна на някой "свой човек" за кинти. Има и части които даже не се сменят само се пише така.
Понякога на книга е едно, а реалността съвсем друга. Такива неща се случват и с коли извън гаранция, но е по-трудно и рядко.
Схемите са различни, българина е изобретателен.
За съжаление в България още дълго време ще е така дори и в оторизираните сервизи.
ex XC90
Reply

#20
По темата с високопрофесионалните ремонти в МП.
Вчера най-сетне намерих време да закарам да ми сменят хлопащата биалетка от дясно. Тя си хлопаше още при покупката. За съжаление тогава не я чух.... както и да е. Няколко разбирани ме убедиха, че няма нищо страшно, мога да си карам и така. Тези дни имах повече свободно време и реших да я сменя. Понеже работата не беше много, пък и чисто механична, закарах я при човек, който ми прави колите от 12 години и му имам 100% доверие.
Като вдигнахме колата на подемника и махнахме гумата, на механика веднага му направи впечатление формата на отвора - ЕЛИПСА!!!!
Вика - "Абе я да видим другия носач, може пък да си е така" - Е да, ама на другия носач отвора си кръгъл ...
Честно, побеснях! Всички други проблеми можем да ги дефинираме, като "досадни", "тъпи", "скъпи" и т.н., но поне не създаваха опасност за живота на семейството ми!
За мен тези хора са убийци! Всеки който има елементарни познания знае, че алуниният не ковък метал и при силна деформация просто се ЧУПИ!
Изобщо не ме интересува дали не са видели или са го видели и не са го сменили. В единия случай говорим за пълна некадърност, а във втория за престъпна небрежност! И в двата тези нещастници не бива да им се дава да пипат коли!
Само между другото да спомена, че при смяната на амортисьора, е оставен стария маншон (прашник), който е скъсан!
Според сервизната история предницата е "ремонтирана" на 105 хил. колата я купих на 122 и биалетката вече беше разбита .... не знам каква биалетка е слагана .... но да се разбие за 15 хил км .... при положение, че от другата страна си е фабричната и за 130 000 км не е мръднала ...
Както и да е. С 300 зора намерихме нов носач. Последния наличен в София. Взех на Феби, защото в МП, трябваше да се чака 1 седмица доставка, а днес заминаваме за морето ...
Ако случайно не се вижда добре на снимките. В единия край на елипсата разстояние е 4 см в другия 4,5, т.е. 5 мм. разлика!!!
[Image: 13680177_10210771967683691_1586826818868019848_o.jpg]
[Image: 13925955_10210771974803869_5752894775522689225_o.jpg]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)