The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Имаш D5 185 Прочети!!!

#21
Заинтригува ме и разгледах спесификациите!Разликата при 40'С и 100'С не е кой знае каква,но я има. <!-- m --><a class="postlink" href="http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/82BC255EA316937D80257C8A0050DCEB/$File/BPXE-9GQRR6.pdf">http://msdspds.castrol.com/bpglis/Fusio ... 9GQRR6.pdf</a><!-- m --> срещу <!-- m --><a class="postlink" href="http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/2617EE341E06484280257C91005801B8/$File/BPXE-9GY8NK.pdf">http://msdspds.castrol.com/bpglis/Fusio ... 9GY8NK.pdf</a><!-- m -->
Reply

#22
Кой каквото иска да ми говори, но аз съм хвърлял двигател заради 0-30 А5/В5 (сменено в МП). Не на едно място съм го казвал - към момента на проектиране на нашите двигатели, Форд не са били акционери. Те идват 2000-та, заедно със всичките си договори и задължават екипите да работят с еди-кой-си доставчик и неговата гама продукти. Резултатът е компромис - за сметка на потребителя. При висока температура и обороти липсва мазане на коляновия вал, на първите цилиндри /където температурата е най-висока и маслото най-рядко/. Снимки имам колкото щеш...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#23
yuckuJackD Wrote:Кой каквото иска да ми говори, но аз съм хвърлял двигател заради 0-30 А5/В5 (сменено в МП). Не на едно място съм го казвал - към момента на проектиране на нашите двигатели, Форд не са били акционери. Те идват 2000-та, заедно със всичките си договори и задължават екипите да работят с еди-кой-си доставчик и неговата гама продукти. Резултатът е компромис - за сметка на потребителя. При висока температура и обороти липсва мазане на коляновия вал, на първите цилиндри /където температурата е най-висока и маслото най-рядко/. Снимки имам колкото щеш...
+1
Не съм хвърлял двигател, но се уча от по-опитните :mrgreen:

На 0w30 А5/В5 проблемът не е във вискозитета, а в спецификацията на маслото!
А5/В5 има много ниска срезливост, дори и при нормална работна температура, близо 30% :!: , което е много за двигателно масло.
По този начин се получава по-ниско съпротивление и до 3% по-добри еко-норми.
В промишлеността 3% са много като % на ефективност, защото говорим за милиони двигатели, но за един двигател 30% по-лошо мазане ... направо си е смърт :lol:
Отделно ниския топлинен индекс (30) на маслото не е подходящ избор за България, където температури над 30 градуса имаме вече почти 1/2 година.
В Швеция, Финландия и др. северни страни, до 30 градуса не се загрява и ХасФалта, така че за тях сигурно е много добър избор ... но С3 спецификация!

За България горната граница е добре да бъде (40), а долната дали ще е (5) или (0), няма особена разлика ... под -25 не пада, а ако падне - е само на много малко места.

Колкото до препоръките на официалните сервизи ще ви споделя един личен опит с Алфа Ромео (1.9 JTDm). Колата я карах и сменях масло (5w40) в официалния сервиз. Последната официална смяна я направих в Серес, защото Ауто Италия са ***** *****. В Гърция ми сложиха Castrol 5w30, на което аз направих странна физиономия. Гъркът ми обясни, че ако има проблем с мотора и т.н., той лично поема 100% оттговорност. На връщане към БГ ми направи впечатление, че колата е по-тиха на високи обороти, т.е. мърка, а не ръмжи като трактор (този италиански мотор е много здрав, но и шумен). На празен ход и топъл мотор - благо за ушите Smile Второто, което ми направи впечатление - не го пипна и грам за 10 000 км!!!
Вече бях извън гаранция и реших да си сменя маслото с каквото аз реша. Бяха ми останали 6 литра BMW-LL04 (0w40), които си бях поръчал от Германия за Е39-ката. Това масло е Castrol EDGE, въпреки че е в кутии на BMW. Сложих го и положението беше същото като с предходното, поставено в Гърция - много мазна работа на двигателя, супер бързо въртене през студените дни, грам не го харчеше ... абе истинско масло!
После си говорих с един познат, който е в бранша с масла и ми каза следното: "България е в пазар "Близък Изток" и съответно се доставят стоките от определени места - Турция, Румъния. А Германия, Франция, Англия са пазар "Западна Европа"; Австрия, Белгия и др. около тях "Централна Европа".
Неговите думи бяха "Маслата не са менте, пак са от оторизирани заводи, но суровините и контрола са други!". Той си поръчва от Германия масло за личната кола :mrgreen:
Направете си сметката сега ние какви сме - европейци или араби :lol: :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#24
Африканско племе на изчезване ...
Мерси за споделения опит Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)