The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
неработещ Crash sensor, SRS urgent

#1
Здравейте, зимата се появи съобщение на таблото SRS assistenza urgent и съответният светещ триъгълник. В мото-пфое установиха, че е преден ляв краш сензор, без който нямало да се отворят въздушните възглавници при необходимост (не дай си боже).
От там ми дадоха цена 279лв, за въпросния с номер 30724677, намирам го по сайтове за 100-150 долара.

Въпросът ми към вас е дали има нужда от софтуерна намеса след смяната му?
Също така, има ли начин да се тества "счупеният", защото колата е гаражна и не виждам причина да се повреди точно този елемент.
И последно: ако е наистина за смяна, то такъв втора употреба дали е добро решение или е често срещан проблем?

Поздрави!
Reply

#2
Здравей колега,
Не съм сменял или занимавал с тези сензори. Принципно системата на айрбеците трябва да е свободна от всякакъв софтуер. Компютъра би трябвало да изпълнява единствено и само мониторингова функция и да не участва в управлението на тази система. Ако бях на твоето място щях да си сменя сензора сам. Със сигурност трябва да си ресетнеш кодовете с компютър, но нищо повече от това не би трябвало да има. Така мисля аз.
Поздрави

П.С. При работа по айрбеците винаги разкачвайте акумулатора и изчакайте минимум 30 минути преди да се почне работа. Ако трябва да се маха айрбег или сензор по системата никога не заставайте или поставяйте айрбега пред вас. Мислета за това нещо като за бомба, каквото си е и всъщност.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#3
Колега,сподели. Смени ли сензора,оправи ли се проблема и най вече как го смени? Трябва ли да се изключи акумулатора?
Reply

#4
Quote:Трябва ли да се изключи акумулатора?

Винаги при работа по тази система.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)