The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проверка на двигател!?

#1
Имаме си нов член във форума но докато чака писмо на мейла си ме помоли да пусна пост във форума че му е спешно

Някои казват че за да си провериш двигателя "на око" можеш да отвиеш капачката за маслото и да провериш дали хвърля масло и дали "духа". Вярно ли е това и доколко?
Дали "духането" може да се провери и през щеката за маслото?

Според мен хвърлянето на пръски за някои двигатели е нормално.. зависи от конструкцията...
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#2
Имаме си нов член във форума но докато чака писмо на мейла си ме помоли да пусна пост във форума че му е спешно

Някои казват че за да си провериш двигателя "на око" можеш да отвиеш капачката за маслото и да провериш дали хвърля масло и дали "духа". Вярно ли е това и доколко?
Дали "духането" може да се провери и през щеката за маслото?

Според мен хвърлянето на пръски за някои двигатели е нормално.. зависи от конструкцията...
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#3
чувал съм много мнения за "духането". лично аз не знам дали трябва или не трябва да духа и никога не съм проверявал по този начин. Тук трябва специалист по двг да каже в зависимост от устройството и начина на работа на двг трябва ли или не трябва да духа при отвиване на капачката
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#4
чувал съм много мнения за "духането". лично аз не знам дали трябва или не трябва да духа и никога не съм проверявал по този начин. Тук трябва специалист по двг да каже в зависимост от устройството и начина на работа на двг трябва ли или не трябва да духа при отвиване на капачката
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#5
Духането е задължително! Big Grin
Но е по-важно да има духовен живот. Tongue

Така: отвиването на всяка капачка на масло отваря достъп до мазителната система на автомобила. Вярно, че е въпрос на конструкция дали ще има или не пръски от масло.
Но по-важното е КАКВО излиза от гърловината. Слагайки ръка отгоре, трябва да се усеща налягането на маслените пари. Ако много пръска масло, тогава вдигнете щеката.
Тук е същината на нещата: налягане ТРЯБВА да има.
НО въпроса е в цвета на изходящите маслени пари - безцветни (което е нормално и добре) или синьо-сиви (което говори за разход на масло).
Или -> ако не се виждат, а само се чувстват е Добре.
Ако се виждат в цвят е Зле. :evil:
Съвет - стойте далеч от кола с такъв двигател.
Reply

#6
Духането е задължително! Big Grin
Но е по-важно да има духовен живот. Tongue

Така: отвиването на всяка капачка на масло отваря достъп до мазителната система на автомобила. Вярно, че е въпрос на конструкция дали ще има или не пръски от масло.
Но по-важното е КАКВО излиза от гърловината. Слагайки ръка отгоре, трябва да се усеща налягането на маслените пари. Ако много пръска масло, тогава вдигнете щеката.
Тук е същината на нещата: налягане ТРЯБВА да има.
НО въпроса е в цвета на изходящите маслени пари - безцветни (което е нормално и добре) или синьо-сиви (което говори за разход на масло).
Или -> ако не се виждат, а само се чувстват е Добре.
Ако се виждат в цвят е Зле. :evil:
Съвет - стойте далеч от кола с такъв двигател.
Reply

#7
Аз съм новия член във форума много благодаря за инфото Smile днес цял ден обикалях и май ще взема едно В70 от една автокъща в с.Драгичево тя е с мотор 2.0 бензин видя ми се запазена ако има нещо да се гледа при купуването ще съм благодарен ако споделите Smile благодаря предварително.
Reply

#8
Аз съм новия член във форума много благодаря за инфото Smile днес цял ден обикалях и май ще взема едно В70 от една автокъща в с.Драгичево тя е с мотор 2.0 бензин видя ми се запазена ако има нещо да се гледа при купуването ще съм благодарен ако споделите Smile благодаря предварително.
Reply

#9
гледаи двигателя да не е 126 коня, че е малко слабичък за това купе, иначе досега никой не се е оплакал от тая кола
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#10
гледаи двигателя да не е 126 коня, че е малко слабичък за това купе, иначе досега никой не се е оплакал от тая кола
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)