The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво S80 всичко

#1
Здравейте,
Нов съм във форум, тъй като до сега не съм имал VOLVO, но смятам да имам а именно Volvo s80 година 1999-2001 автоматик задължително,
задължително бензин.
Искам разбера повече за за здравина и надежност на моторите от съответните модели и скоростни кутии.
Тъй като всяка марка си има и " пикливи" модели разчитам на опита на хората във форума да ми подскажат към какво да се насоча .
Благодаря предварително Smile
Reply

#2
rsrman86 Wrote:Здравейте,
Нов съм във форум, тъй като до сега не съм имал VOLVO, но смятам да имам а именно Volvo s80 година 1999-2001 автоматик задължително,
задължително бензин.
Искам разбера повече за за здравина и надежност на моторите от съответните модели и скоростни кутии.
Тъй като всяка марка си има и " пикливи" модели разчитам на опита на хората във форума да ми подскажат към какво да се насоча .
Благодаря предварително Smile

1. Не си купувай дърт автоматик. Wink Комбинацията Т6 и автоматик също е добре да се избягва. Това е най калпавата кутия монтирана някога на Volvo.
2. Двигателите 2.4 - 140hp - е мъка за каране. Това ще ти се иска да слизаш и да го буташ за да засили. Оптимално за тази кола е 200hp.
3. Бензиновия мотор е за предпочитане пред дизела, много по-добре върви и е доста по безшумен и много по-малко проблеми създава.
Reply

#3
Благодаря, доста изчетох и видях, че автоматика не става. С ръчката да разбирам, че няма проблеми така ли?
Също така видях, че има един мотор 170 коня кой от тези мотори е без турбо а инжекция, окачването как е, мотора какъв на VW ?
С ремък или с верига е, този които 170 коня, ме интересува дали ще си крепи едни 150-160 км/ч без да му е проблем ?
Reply

#4
rsrman86 Wrote:Благодаря, доста изчетох и видях, че автоматика не става. С ръчката да разбирам, че няма проблеми така ли?
Не, че нестава, просто на стара кола е един вид лотария, или другия вариант е заделяш едни 3000лв за ремонт на автоматика и каквото стане. Smile
Ръчните кутии са М56 и са трудно счупваеми.

rsrman86 Wrote:Също така видях, че има един мотор 170 коня кой от тези мотори е без турбо а инжекция, окачването как е, мотора какъв на VW ?

Не съм чул още, някой да е успял да присади мотор на VW в Volvo... Wink

rsrman86 Wrote:С ремък или с верига е, този които 170 коня, ме интересува дали ще си крепи едни 150-160 км/ч без да му е проблем ?

С ремък са всичките. 2.4 -170hp е обикновен атмосверен 5 цилиндров мотор без турбина.
Ама бензин без турбина - губи се кефа от карането... :roll:
Reply

#5
Благодаря, поне отсях автоматика Smile А какъв е мотора, казвам какво съм чувал, че VW... но не знам и затова питам
Reply

#6
rsrman86 Wrote:Благодаря, поне отсях автоматика Smile А какъв е мотора, казвам какво съм чувал, че VW... но не знам и затова питам

B5244S е мотора за който питаш.
В Volvo единствения мотор на VW който е слаган е дизел, преди Volvo да разработят D5.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)