The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S40 странно поведение

#1
Здравейте,

От няколко дни съм собственик на едно чаровно S40 d2, от 2004 година. Не съм сядал зад такава машина и още не зная какво да очаквам, но преди малко ми направи странен проблем на пътя, в центъра на София. На светофара на Румънското посолство спирам, тръгвам при зелена светлина и в средата на кръстовището спря да набира мощност. Закретах до първото удобно място, до което ме откара инерцията, изгасих и при първите два-три опита не искаше да запали, активираха се чистачките и ляв мигач, без дори да се пипат ръчките, а индикатора за слаба мощност на акумулатора светна. По същото време на таблото светеше и "( ! )" индикатора за спирачната система(спирачките работят безотказно). Докато изпуша една цигара, направих още един опит, запали, тръгна, не можех да подавам газ, но се движех. Чистачките продължаваха да чистят без да спират (вече светеха и индикаторите за масло и проверка на двигателя). Отново отбих и отново изгасих. Запалих наново, едва стигнах до паркинга и преди да я изгася светеха само индикаторите за свещите, "i" (в центъра, между измерителите на скорост и мощност) и този за спирачната система.

Че си трябва диагностика - трябва. Но въпреки това ... някакви идеи от какво може да се "побърка" така машината?

Благодаря предварително за вниманието!
Reply

#2
Smithie Wrote:Здравейте,

От няколко дни съм собственик на едно чаровно S40 d2, от 2004 година. Не съм сядал зад такава машина и още не зная какво да очаквам, но преди малко ми направи странен проблем на пътя, в центъра на София. На светофара на Румънското посолство спирам, тръгвам при зелена светлина и в средата на кръстовището спря да набира мощност. Закретах до първото удобно място, до което ме откара инерцията, изгасих и при първите два-три опита не искаше да запали, активираха се чистачките и ляв мигач, без дори да се пипат ръчките, а индикатора за слаба мощност на акумулатора светна. По същото време на таблото светеше и "( ! )" индикатора за спирачната система(спирачките работят безотказно). Докато изпуша една цигара, направих още един опит, запали, тръгна, не можех да подавам газ, но се движех. Чистачките продължаваха да чистят без да спират (вече светеха и индикаторите за масло и проверка на двигателя). Отново отбих и отново изгасих. Запалих наново, едва стигнах до паркинга и преди да я изгася светеха само индикаторите за свещите, "i" (в центъра, между измерителите на скорост и мощност) и този за спирачната система.

Че си трябва диагностика - трябва. Но въпреки това ... някакви идеи от какво може да се "побърка" така машината?

Благодаря предварително за вниманието!
Заминаващ си акумулатор?Или неработещ алтернатор.
Reply

#3
2.0D (да не се бърка с D2 Smile ) Иначе не ми мяза на слаб акумулатор поведението на самия двигател. Според мен слабия акумулатор ще цъка светлините по таблото. Абе най-добре в сервиз, защото може най вероятно пак неприятно да те изненада...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#4
В краката на пасажера, под жабката, има табло с предпазители и релета. Също и 2(3?) букси. Вкарай добре буксите, може и да напръскаш с контактен спрей преди това. Успех!
Reply

#5
Благодаря!
Reply

#6
И така, господа ... Проблемът се реши. Не е бил алтернатора, нито акумулатора(взех си нов поне). В крайна сметка, проблемното палене идваше от заминал си контактен ключ. Момчетата от сервиза, закупиха нов и споменаха, че грешките със спирачките, двигателя, еърбега, чистачките и мигачите се е оправил. Сега някой по-запознат може ли да обясни как изведнъж, по време на път и безотказна работа, това чудо се случва с ключа?

Благодаря предварително.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)