The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Размисли и страсти (относно форума)

#1
Разни философски размисли са ме налегнали. Явно е заради времето....
Днес се запознах (виртуално) с един колега, който си продава колата. Чудесен екземпляр между другото. Има същия двигател като моя и исках да сподели някои неща. Накрая му викам - Колата ти е чудесна, обаче само истински ценител може да оцени всичките й качества. Защо не пуснеш обява във форума и фейсбук групата? Там са истинските волваджии!
А ето какво ми отговори той :
"Мислил съм го, но като знам и там колко " форумни терористи " има... : ) веднага ще се започнат едни дебати търсене на кусури... едни теории как тоя двигател е еди какъв си и скоростите преди да са слезнали от конвейера вече трябва да се сменят... и че единствено в мото пфое може да се ремонтира тая кола защото другите сервизи не могат да сменят един накрайник например...човек ако ги слуша кола не трябва да си купува !!!"
Интересното е, че чувам подобно мнение поне за 4-ти - 5-ти път.
Дали не трябва да се замислим защо форумът ни не е толкова активен, в сравнение с други марки .... Поне статистически шофьорите на Волво уж са по интелигентни хора ...
Reply

#2
Факт е, че форума напоследък е задрямал, но може ли нон стоп да се отговаря на едни и същи въпроси от сорта на какво мислите за тази кола, харесал съм С60, споделете мнения и т.н. Колкото до пускането на обява никой не го е спрял и съответно мисля, че не можеш да ми посочиш дори една обява за автомобил, който да е оплют в този форум. Въпросният господин е объркал авробуса, тук го няма това и не се толерира. С сервизите е друга бира, но това е отделен разговор.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#3
Цитирам- но като знам и там колко " форумни терористи " има


Ако те е страх да не те разкарат, никога няма да заговориш жена.

И аз съм обявил моята, да пишат каквото искат.
А за Д5 питах, помолих не за обяснения, а за линкове, но нямаше.
Reply

#4
Ignat40 Wrote:Разни философски размисли са ме налегнали. Явно е заради времето....
Днес се запознах (виртуално) с един колега, който си продава колата. Чудесен екземпляр между другото. Има същия двигател като моя и исках да сподели някои неща. Накрая му викам - Колата ти е чудесна, обаче само истински ценител може да оцени всичките й качества. Защо не пуснеш обява във форума и фейсбук групата? Там са истинските волваджии!
А ето какво ми отговори той :
"Мислил съм го, но като знам и там колко " форумни терористи " има... : ) веднага ще се започнат едни дебати търсене на кусури... едни теории как тоя двигател е еди какъв си и скоростите преди да са слезнали от конвейера вече трябва да се сменят... и че единствено в мото пфое може да се ремонтира тая кола защото другите сервизи не могат да сменят един накрайник например...човек ако ги слуша кола не трябва да си купува !!!"
Интересното е, че чувам подобно мнение поне за 4-ти - 5-ти път.
Дали не трябва да се замислим защо форумът ни не е толкова активен, в сравнение с други марки .... Поне статистически шофьорите на Волво уж са по интелигентни хора ...


Аз съм на мнение, че твоя човек си търси убедителна причина да не продава колата. :mrgreen:
А по въпроса - за съжаление на пазара на автомобили втора употреба рядко има свесни екземпляри. Професионалните продавачи(така наречените джамбази) из автокъщите масово купуват всичко най евтино и с всевъзможни трикове се опитват да продават най скъпо. В момента в който се появи питане за такава обява, хората каращи такива коли веднага виждат куп кусури и ги и пишат.
Има и друго... Негативизма в който живеем(някой го наричат реалност) също доста сериозна предпоставка за такъв тип мнения.

Знам ли... Ако самите ние не започнем да търсим позитивното в нещата които се случват едва ли нещо ще се промени и тук в форума(че и в държавата)...

Може би е крайно време много неща в форума да се променят. Имам предвид трябва да се хванем повече хора и да съберем техническа информация, която да побликуваме на видно място, че да се спре с въпросите от типа "що е това D5" например.
Reply

#5
Да оставим конкретния случай.
Просто е последния.
Вече няколко колеги, тук от форума ми пишат разни неща на лични.
Аз ги питам защо не споделят на всеослушание тези неща, защото са полезни за всички, а те отговарят, че като напишат нещо, започвал як хейт и вече им е писнало.
Та така де. И на мен ми правят впечатление подобни изяви, но съм тъп и упорит, затова не се отказвам.
Казвам го, защото съм си общителен по природа и във форума на предишната марка бях свикнал постоянно да има нови постове и да си дискутираме с колегите разни неща за колите.
Тук, специално в раздела на XC, с дни не се появяват нови постове, а ако се появят, то обикновено е еднократен пост на някой "новак" и 2-3-ма редовни потребители, които му отговарят.
Гледам, че има теми в които с месеци не се появяват нови постове.... Вече съм ставал свидел как "умират" форуми, точно заради това, че ги превземат няколко хейтъра и останалите просто спират да пишат. После форума спира да бъде полезен за когото и да било, в това число за хейтърите, защото няма кого да хейтват. ..
Не ми се иска и тук така да стане Sad
Reply

#6
Е няма как да стане като форумите на Ауди или Фолксваген примерно. Там са мнооого повече хора. Аз може и да съм от скоро, но намирам форума за полезен и информативен, а не пълен с хейтъри. Единствено търсачката дразни, ама...
V70 2.4 170 hp 2002
850 2.0 1994
Reply

#7
Ignat40 Wrote:Гледам, че има теми в които с месеци не се появяват нови постове.... Вече съм ставал свидел как "умират" форуми, точно заради това, че ги превземат няколко хейтъра и останалите просто спират да пишат. После форума спира да бъде полезен за когото и да било, в това число за хейтърите, защото няма кого да хейтват. ..
Не ми се иска и тук така да стане Sad

Нищо ново под слънцето... Wink
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=39626&hilit=%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B1%D1%83%D0%BA+%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0&start=10">viewtopic.php?f=36&t=39626&hilit=%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B1%D1%83%D0%BA+%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0&start=10</a><!-- l -->
За съжаление, и аз бях свидетел на един форум, който умря! А беше нещо невероятно и сантиментално в разгара си... Cry
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#8
И още нещо в тази връзка:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=36722&hilit=%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B1%D1%83%D0%BA+%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0">viewtopic.php?f=16&t=36722&hilit=%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B1%D1%83%D0%BA+%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0</a><!-- l -->
Ех, Ignat40, или както и да се казваш приятелю, има неща, които и най-добрите намерения не могат да променят! Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#9
Аз също съм на мнение, че има отлив само и единствено заради фейсбук страницата!
Reply

#10
Само, че във фейса всичко изчезва бързо и Сульо и Пульо дава акъл без да е наясно с каквото и да било. Да не говорим, че пишат и непълнолетни, които нямат даже шофьорска книжка. Тук темите стоят и човек може да се ориентира, но скоро и тук ще стане същата неразбория от информация, ако модераторите одобряват всяка тема в която се задава въпрос дъвкан по хиляда пъти.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)