The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнение за конкретен автомобил

#11
Смесен разход на газ около 12л/100км е доста добре за кола с тези габарити и мощност на двигателя. По принцип с газовите единственото, което трябва да те притеснява е майстора, който ще я обслужва при проблем. Преди време притежавах автомобил с газова уредба и ми служеше за всекидневно придвижване. Беше доста икономично, но постоянно се появяваха дребни проблемчета, които така и никой газаджия не успя да отстрани напълно.
Reply

#12
В момента карам с газов инжекцион Landi Renzo и разликата в разхода е около 0,5 до 1 литър повече на газ спрямо бензин, а в мощността на колата едвам се забелязва разлика. Относно проблеми с газовата - подмених цялото запалване (свещи, капачка, кабели, палец, диагностика на елкон),поради дребни прехълцвания и прекъсвания, но по самата уредба само консумативи за 40 000км. А в тази книжка за конкретния автомобил се твърди, че разхода на газ е 3 литра повече. <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.volvoclub.org.uk/tech/lpg.pdf">https://www.volvoclub.org.uk/tech/lpg.pdf</a><!-- m --> Относно колата от обявата - това, че е от Италия означава ли нещо или няма значение от къде е, всичко е до състоянието конкретния автомбил? Нали има някакви митове и легенди, че от Австрия и Германия се гледа да няма ръжда, а от Италия не поддържали както трябва двигателите.
Reply

#13
На малките двигатели разликата газ бензин е в посочените от теб граници. Но при над 2000 куб. 2л. разлика е нормално. Този разход хич не е лош който си посочил, също зависи от нотавареността на трафика и разстоянията. Аз съм със същия двигател 140 коня и допълнително слагана газова, еми в Бургас под 15 трудно падам, в София в големи задръствания съм стигал и до 18л разход. Едно мога да ти кажа за 2.4l 140 коня двигател... това е един от най-подценяваните заради по-ниската мощност, и по принцип не ги карат толкова колкото D5 или турбинираните версии бензин, т.е. наистина може да ти е на реалните километри... моята съм почти на 100% убеден че беше на реалните км, защото се проследи историята и в МП докогато е влизала и на какви км. Както и да е. Всяка година имаш поддръжка на този автомобил, незнам какви средства си си подготвил, но аз винаги сменям масло, филтри, когато трябва спирачна течност, а в твоя случай е и автомат и там трябва да обслужваш. Колкото и пари да давам за моята кола, за миг не съм съжалил, че съм си я купил.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#14
Всеки работен ден пътувам до работа и обратно около 12км общо градско в Пловдив. Събота и неделя извънградско около 50-100км всяка седмица. За миналата 1 година съм записвал разходите си и за колата съм отделил(похарчил) 3000лв (това включва абсолютно всичко -гориво, винетка, застраховка, авточасти, сервизи, консумативи, гуми и дори автомивка). Ако взема S60 след покупката мога да отделя до 1000лв за обслужване и регистрация. Дали разходите на S60 годишно би били в порядъка на 3000-3500лв.?
Reply

#15
Може ли да се провери сервизна история по VIN в Мото Пфое или някъде другаде на кола която не е обслужвана в България? Няма ли някаква централна база с данни?
Reply

#16
Не, МП не могат да ти дадат информация за кола, която не е обслужвана при тях.
Reply

#17
Някой знае ли автосервиз в Сливен подходящ за първоначален преглед на Volvo S60 преди покупката?
Reply

#18
По принцип при гледане бих огледал допълнително тампоните на двигателя (поне горния) и бих внимавал за проблеми на ниските обороти (дроселова клапа), духане от пръчката на маслото, проблеми с таблото...А най-добре диагностика Smile
V70 2.4 170 hp 2002
850 2.0 1994
Reply

#19
niksol Wrote:Всеки работен ден пътувам до работа и обратно около 12км общо градско в Пловдив. Събота и неделя извънградско около 50-100км всяка седмица. За миналата 1 година съм записвал разходите си и за колата съм отделил(похарчил) 3000лв (това включва абсолютно всичко -гориво, винетка, застраховка, авточасти, сервизи, консумативи, гуми и дори автомивка). Ако взема S60 след покупката мога да отделя до 1000лв за обслужване и регистрация. Дали разходите на S60 годишно би били в порядъка на 3000-3500лв.?
Най-вероято не, иначе ще се напълни с S60, а една от причините да харесваме марката е че тя не е достъпна за всички.
Много зависи и от автомивката разбира се Big Grin
Поздрави
Volvo  480Turbo 1989
Volvo  S40 2T    1998
Много ми харесва 480 ката, но си купих S 40 за да не ме мислят за беден
Volvo  S60 2.5T  AWD 2003
Volvo  S80 T6 AWD 2009
Volvo  V60 T5 Cross Country 2018 
Reply

#20
Здравейте,
нов съм във форума и имам нужда от съвет относно бензиново Волво v50.

До сега съм имал само японски бензинови автомобили (Хонда Сивик и Тойота Корола). Поради силно ограничения избор и много високите цени (особено на Хондите) се оглеждам и за други автомобили. Волво отдавна ми е правило впечатление, но до сега не съм имал предпочитания към този автомобил. 

Интересуват ме предимно бензиновите екземпляри (както и тези които са Bi-Fuel) над 1800 куб.см. след 2008г. и случайно в mobile срещнах този автомобил:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac...ink=9rwd10

Ще бъда благодарен ако може да ми дадете добър съвет относно покупката на такъв автомобил и евентуалните му проблеми!

Благодаря Ви предварително!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)