The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнение за конкретен автомобил

#21
Здравейте! Доколкото съм запознат 2.0F заводски е на бензин и биоетанол. Става на газ, но е с клапани с механичен реглаж и препоръчват система за смазването им или впръскване и на бензин на няколко цикъла на газ. Двигател на форд като цяло.
"Нов внос" -> нови знания и умения
Wink
Reply

#22
(02-10-2019, 01:06 PM)ivolvo Wrote: Здравейте! Доколкото съм запознат 2.0F заводски е на бензин и биоетанол. Става на газ, но е с клапани с механичен реглаж и препоръчват система за смазването им или впръскване и на бензин на няколко цикъла на газ. Двигател на форд като цяло.

Здравейте,
това означава ли, че ГИ не е стандартен (BRC, ROMANO, LANDI ...) и е труден за поддръжка в БГ "действителността".
Reply

#23
(02-11-2019, 05:08 PM)rumen_af Wrote:
(02-10-2019, 01:06 PM)ivolvo Wrote: Здравейте! Доколкото съм запознат 2.0F заводски е на бензин и биоетанол. Става на газ, но е с клапани с механичен реглаж и препоръчват система за смазването им или впръскване и на бензин на няколко цикъла на газ. Двигател на форд като цяло.

Здравейте,
това означава ли, че ГИ не е стандартен (BRC, ROMANO, LANDI ...) и е труден за поддръжка в БГ "действителността".

Не мога да кажа какъв е точно ГИ, но едно е сигурно - не е заводски bi-fuel. Води се Flexifuel с допълнително монтиран ГИ, който може и стандартен тип да е. Ако оставим всичко това на страна, купуването на кола с ГИ от чужбина, който вече е на 10 години, си е риск малко или много и си е наложително обслужването му. Като собственик на подобна кола, купена с газова от чужбина, бих препоръчал бензинова с монтаж на ГИ тук в последствие.
"Нов внос" -> нови знания и умения
Wink
Reply

#24
За да не съм много негативен, ще допълня - казват, че двигателя е закален, заради работата на биоетанол и е по-издръжлив на газ от стандартен бензинов двигател. Така че всичко е на късмет. Може и да е читава колата, а може и да е на "предсмъртен одър" и да трябва съживяване после. Ако сте решили - ходите, гледате...и "скачате"!
"Нов внос" -> нови знания и умения
Wink
Reply

#25
Модел 2010 г. -9800 лв. ,аз ли не разбирам от цени .........Вярно е,че в Германия са скъпи ,но това в Германия няма да е под тази цена,,но в евро освен ако не е на 4-500 000км и пак няма да е под 5000 евро -бъди внимателен и задължително поискай обстойна проверка при майстори по твой избор ,колкото до км. навсякъде са с врътка и никой не може да ти каже и помогне
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)