The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
спирачна система

#1
Здравейте колеги ,от скоро сън във форума и не съм писал досега.Разбрах че колата ми (460 1,9 тд) спира само на предни дискове(спирачки),а задните дискове са ръждясали.ръчна имам .буталото на супорта се движи. става въпрос за задни спирачки.двата диска са ръждясали и не знам дали работят.Та мисълта ми е ,имали колата кантар който той да определя кога да се задействат или АБС не е наред нещо
Reply

#2
ABS с кантар няма!
Не е важно да губиш красиво , важно е да биеш грозно!
Reply

#3
А ТОГАВА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ПРЕДНИТЕ ДА КОВАТ А ЗАДНИТЕ НЕ
Reply

#4
Отиваш до Мото-пфое купуваш си спирачна течност и (цицките) за обезвъздушаване, с някой приятел един хубав слънчев ден се хващате преглеждате да няма течове, след което сменяте спирачната течност но с новите (цицки).
Още една подробност, ако компресията ти е ниска няма да започнат да хващат задните, и по правило като цяло спирачките са "тегави"
Успех.
Reply

#5
pirania40 Wrote:Здравейте колеги ,от скоро сън във форума и не съм писал досега.Разбрах че колата ми (460 1,9 тд) спира само на предни дискове(спирачки),а задните дискове са ръждясали.ръчна имам .буталото на супорта се движи. става въпрос за задни спирачки.двата диска са ръждясали и не знам дали работят.Та мисълта ми е ,имали колата кантар който той да определя кога да се задействат или АБС не е наред нещо

А как точно разбра че ти държат само предните ?
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#6
ами предните дискове са излъскани а задните са ръждясали,и днеска свалих колелото и развих супорта отзаде,учудващо е това че има ръчна а крачна няма.Щом на ръчна буталото се движи значи не е клеясало. Тогава ми хрумна да видя има ли течност в супорта , и какво излезе ,че няма.Незнам да ли са маркучета или е абс.Поръчах нови маркучета , поне да почна отнякаде ,незнам какво ще излезе помпа ,абс,магистрала
Reply

#7
Една идея, погледни дали не са изолирани задните колела от помпата на спирачките. Възможно е ако са блокирали предишния собственик да е направил тази магария ...
А ако някой има нови "цицки" - неползвани и настръхнали да сФирка ... 8-)
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#8
Ура напредък ,задно дясно стана .задно ляво не ще.Щом развивам цицката напълно и е сухо,мисля че ще е маркуч,надявам се . И аз си мислех че са изолирани , и се чудих дали пък тези регулатори за налягане на АБС не правят нещо,но щом дясно стана, май ще е маркуч.Щом го доставят ще разбера
Reply

#9
НЯКОЙ ДА ЗНАЕ КАКВА Е СХЕМАТА НА СПИРАЧНАТА СИСТЕМА НА 460
Reply

#10
pirania40 Wrote:НЯКОЙ ДА ЗНАЕ КАКВА Е СХЕМАТА НА СПИРАЧНАТА СИСТЕМА НА 460

Схемата е .. от блок АБС илизат 4 тръбички към всяко колело и това е.. няма кантари или подобни неща.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)