The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
volvo v50 2.0d 136к.с. висок разход на гориво

#11
Пробвал ли си така:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=YFVyhrC40eY">https://www.youtube.com/watch?v=YFVyhrC40eY</a><!-- m -->

Има логика замърсени сензори да объркват компютъра и в резултат освен всичко друго - и висок разход.

Карам S40 със същия двигател, и след покупката установих, че въпросния маркуч е сцепен точно до скобата при дросела. Поръчах нов "оригинален"- към 250-260 лв. и към две седмици доставка. Докато дойде новия си поиграх - първо го облепих на сцепеното с няколко слоя "дък тейп" дето му казват х'американците, дето коли вдигат с него и незнам си какво още, демек супер здраво.... и на първото по-сериозно натискане на педала и се чу едно "пфиуууу"... и го беше издухало налягането. Явно голямо налягане е там.... и доста се губи от въздуха през процепа, съответно се губи и мощност...
После пробвах с т.н. силиконов маркуч, парче към 10 санта, мисля 76 мм беше Ф-то(ма изобщо не помня) и го нахлузих с бая зор, сапунена вода и майни въхру проблемния участък, + две метални скоби в двата края на парчето....
Две години вече така кара, щото новия маркуч за една камара пари дето ми дадоха от магазина не е пластмасов като оригиналния - а е гумен... и сега мовия си ми стои за резерва...

За разход незнам какво да кажа.... тая кола имам едно такова усещане, че не й отива да се кара бавно, па като я настъпваш си гори повечко.... примерно 120 по магистралата ни е за 5-та ни е за 6-та... най-добре ми се струва като разход (по борд комп.) и звук на мотора ~150км/ч по магистрала, което на 6-та е ~2500 об./мин.
Reply

#12
bell Wrote:
pusat_br Wrote:Здравейте, няма развитие по темата. Сега се случи и друг проблем, когато тръгнах да изпреварвам един камион, при високи обороти колата изхвърли антифриза и изпуши бял пушек и след това черен. Изгасих колата и после не можах да я запаля повече. Маркучите по които върви нафтата бяха празни, обезвъздуших ги, но колата не ще да пали. Стартера върти, оборотомера се вдига леко, но не пали. Закачих я с Autоcom, нямаше грешки, пробвах с старт спрей, запалва за секунда и гасне. Нямам никакво мнение по въпроса, всяка идея ще ми е от полза ;(

След такава случка да не посетиш сервиз се изисква доста смелост и решителност ... Smile

Колега pusat_br,
кажи от кой град си?
Най-малкото, което можем да направим, е да ти препоръчаме добър сервиз и качествен човек за диагностика.
Reply

#13
Здравейте, благодаря на всички за коментарите. Оказа се, че 3 дюзи са със спукани разпръсквачи. Поръчах 4 дюзи 2. Употреба, сложих ги и колата запали, работи, няма черен пушек, двигателят не тресе т. е. всичко е нормално. Но турбото не прави налягане. До тук всичко е нормално. По пътя на логиката: турбото се е прецакало и е вкарало масло в колекторите, следкато се разпали това масло, повредило и дюзите. Следващата стъпка беше да сваля турбото. Свалих го и видях,че лопатките се въртят трудно, но след като го развъртях, отпусна. Разглобихме го с един приятел, имаше съвсем лек луфт, който казаха, че е нормално при студено турбо. Почистихме го и сега се върти много леко.
Според мен на турбото му е нямало нищо, защото в студената част нямаше грам масло, но не знам това масло от къде е дошло в колекторите. :?
Възможно ли е, ако са ми сложили по-вече масло в сервиза, при смяната му и да го изхвърля през отдушника и да го вкара в колекторите през ЕГР а? Защото оттам ми казаха, че са наляли 6l масло, а по каталог колата събира 4,8l. И на щеката се вижда, че нивото на маслото е много над максимума.
Като знам какъв инженер съм, ме е страх да ида на доктор!
Reply

#14
pusat_br Wrote:Защото оттам ми казаха, че са наляли 6l масло, а по каталог колата събира 4,8l. И на щеката се вижда, че нивото на маслото е много над максимума.
Как така ще ти налеят повече масло?! Confusedhock:
Кой е тоя сервиз?
Как няма да проверят вместимостта на двигателя преди смяна на маслото? Остави че си платил литър-два повече... Недопустимо е.
Това е една "затворена" система, работеща под налягане, все пак. Относно поражения, не мога да взема отношение, но инфото ме изуми просто...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#15
Радвам се, че са започнали да се решават проблемите. Какво стана с първоначалния проблем за високият разход на гориво?
Volvo V50 2.0D '08 - Now
Volvo V40 2.0T '01 - Ex
Reply

#16
hamak Wrote:Радвам се, че са започнали да се решават проблемите. Какво стана с първоначалния проблем за високият разход на гориво?
Все още не е монтирано турбото. В събота или неделя, ще го монтирам, ще сменя маслото и ще пиша какви са резултатите. Wink
Като знам какъв инженер съм, ме е страх да ида на доктор!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)