The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Спирачна система, обезвъздушаване

#11
Озадачава ме факта че непосредствено след процедурата по обезвъздушаване всичко е наред. "омекването" на сп. педал се проявява след 2-3 дена.
Reply

#12
pamporov Wrote:Казанчето аз лично го наблюдавах в процеса на обезвъздушаване. Нито за миг не допуснах да спадне нивото под MAX даже. Би ли споделил теоретично с какво ще помогне смяната на щуцерите за обезвъздушаване? Не че няма да ги сменя и така, но все пак искам да си обясня нещата. Само да добавя, че откак се появи проблема, наблюдавам нивото на сп. течност в казанчето почти през ден, вече цяла година и нещо. Няма загуба или спад в нивото, нито капка.

Логиката е, че дърпа въздух през тях.
Ако е минало известно време (седмица) след обезвъздушаването и си карал колата махни капачетата на щуцерите, и ще видиш поне на един да излезе капчица спирачна течност.
Няма как да мръдне нивото защото бягат капки за месец, но пък си дърпа достатъчно въздух.
Успех.
Reply

#13
Благодаря! Ще изпълня препоръките в най-скоро време(при смяната на зимните гуми с летни, на джанти са ми).
Reply

#14
Днес най-после намерих време да сменя зимните гуми. Наистина, на 3 от 4-те щуцера имаше спирачна течност. Точно както казваш колега, не избива извън гуменото калпаче, но вътре е мокро. Сега остава да купя нови щуцери(от къде?) и да ги сменя, с последващо обезвъздушаване.
Reply

#15
pamporov Wrote:Днес най-после намерих време да сменя зимните гуми. Наистина, на 3 от 4-те щуцера имаше спирачна течност. Точно както казваш колега, не избива извън гуменото калпаче, но вътре е мокро. Сега остава да купя нови щуцери(от къде?) и да ги сменя, с последващо обезвъздушаване.

Аз си ги купих от фото-мое, и мисля, че се прецаках.
Руснаците знаят всичко, прочети от какви коли са взаимозаменяеми,и си ти.
Успех.
Reply

#16
Днес извърших смяна на щуцери и обезвъздушаване с машина с налягане. Според майстора, щуцерите са си били перфектни, но по мое настояване все пак ги смени. От заден десен апарат излезе доста въздух. Сега спирачките са перфектни. Да видим до кога....
Reply

#17
pamporov Wrote:Днес извърших смяна на щуцери и обезвъздушаване с машина с налягане. Според майстора, щуцерите са си били перфектни, но по мое настояване все пак ги смени. От заден десен апарат излезе доста въздух. Сега спирачките са перфектни. Да видим до кога....

По принцип до следващото развиване, ако всичко друго е в ред. Smile
Така го забелязвам при мен.
Reply

#18
Никакво подобрение. След последното обезвъздушаване се задържа добре известно време(км) и пак пое въздух. Пак я обезвъздуших, този път сам, с помощта на приятел. Сега я наблюдавам дали ще глътне въздух както стои(все по-рядко ми се налага да я карам), или след известен пробег, свързан с натискане на педала и употребата на спирачките.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)