The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за Volvo V40

#31
Nikolay Savov Wrote:И така, за последните пет дни навъртях 1300км. 220 от тях в София и 1100, до морето и обратно.
Средния разход на колата по пътя за Ахтопол, моткане по плажовете и обратно, през Бургас до Равда и от там в София, е 9,7 л/100км. Скоростта, с която съм шофирал по магистралата е 120-140км/ч. Рядко към 150-160 при изпреварване. Винаги на климатик.
Впечатленията са ми за много добро седене на пътя, силна маневреност и голяма устойчивост.

Разбира се, не се разминах и без проблеми.
Когато купувах колата, продавача ми сподели, че си е купил ОБД кабел за да може да си чисти грешка, която се появява периодично - след като е махнал катализатора. Е, малко след Бургас, чек лампата светна. Минал съм 80 км. на светеща чек лампа, като нямаше никаква разлика в държанието на автомобила до края на деня.
На следващия ден обаче вече имаше. Двигателя държеше ниски обороти, когато не е на скорост. Оборотомера показваше около 600об/мин, като от време на време гаснеше. Когато е на скорост нямаше никакви проблеми, вървеше и ускоряваше нормално. Но в момента, в който освободя от скорост - гасне.
Отидох на диагностика във Варвара, и майстора ме пита дали съм имал проблеми с катализатора - казах му, че го няма. Явно грешката, за която говореше продавача се беше появила. Изчистихме я и човека ми обясни, че втората ламбда сонда дава различни показания, от което явно се бърка и работата на двигателя в ниските обороти. Посъветва ме да карам на газ възможно най-много, тъй като газовия компютър забаламосвал ламбдата.
След изчистване на грешката, двигателя видимо и чувствително заработи на нормални обороти, когато не е на скорост - около 850-900 об/мин. и така до края на деня.
Днес сутринта паля колата и изненада - отново не държи обороти. А чек лампата не свети. Тръгнах към Бургас, а от там за Равда. Като изгасих колата направо в Равда. През това време на светофарите съм държал едновременно спирачката и газта, за да не изгасне.
Стана време да си тръгвам от Равда, паля колата и пак изненада - работи като часовник. И така до София. Около Ихтиман ми светна отново лампата, но нямаше промяна в перфектната работа на мотора.
Такава имаше в София, като държеше около 750 оборота. Изгасих колата чак когато тръгнах да зареждам. След това запалих и отново работата на двигателя беше перфектна.
Направо нямам думи. Както се казва: Все едно карам Москвич - вчера работеше, днес се чудя какво му е.
Нямам никаква адекватно обяснение как е възможно в един момент да работи перфектно, а в следващия да не държи обороти, и обратното.

Колеги, някой от вас имал ли е подобен проблем?
Съществува ли някакъв емулатор за ламбда сондата?

Ще съм много благодарен да споделите своите подобни преживявания и техните решения.

Извинявам се за дългия пост. Не намерих по-кратък начин да опиша проблема.

Поздрави,
Ники
Замислял ли си се, дали просто да не сложиш един катализатор? Питам, защото до тук бях останал с впечатлението, че искаш всичко по колата ти да е изрядно и направено като хората.
Reply

#32
[/quote]
Замислял ли си се, дали просто да не сложиш един катализатор? Питам, защото до тук бях останал с впечатлението, че искаш всичко по колата ти да е изрядно и направено като хората.[/quote]

Честно да ти кажа, не съм. Но сега се замислих, и някак си думата катализатор не ми звучи добре. Предполагам, че и дори да намеря сносен катализатор, той няма да е като стоковия. За това, може би, този вариант ми отпада. Но това не значи, че не съм отворен за предложения, ако някой има такива.
Кой не иска колата му да е изрядна и направена като хората? :Smile)

Поздрави,
Ники
Reply

#33
Иди до предишния собственик и го питай за проблема ти. Така и така вече си я купил, ще ти каже какъв в действителност е проблемът. Хора без катализатор карат под път и над път без проблеми. Втората Ламбда сонда, ако е проблем, там където са я правили "операцията" е трябвало да я изместят по-назад. Има и други трикове, но имам чувството, че не е само това.
b4184sm2 GDI, 1,5 Phase, 2000 - ex
b4204t3 2T 2 Phase facelift sport edition, 2001 - ex
b4204t2 2T 1,5 Phase, 2000 - now
Reply

#34
itodorov Wrote:Иди до предишния собственик и го питай за проблема ти. Така и така вече си я купил, ще ти каже какъв в действителност е проблемът. Хора без катализатор карат под път и над път без проблеми. Втората Ламбда сонда, ако е проблем, там където са я правили "операцията" е трябвало да я изместят по-назад. Има и други трикове, но имам чувството, че не е само това.
Говорих вече с него няколко пъти. Не ми казва нищо конкретно за това. Той самия си е купил кабел за да може да трие грешката. Газовата е слагана от негов познат, а не във сервиз. И той самия се тюхкаше, че много време му е отнело да я настрои правилно. Имам съмнения, че и катализатора са го махнали и сложили резонансно гърне пак пред блока. А защо е нужно изместването по-назад? Би ли могъл да споделиш и за другите трикчета?
Много е странна работата на двигателя. Вчера се появи това непостоянство на оборотите 400 км след като беше изчезнало, и след изгасване и запалване вече го нямаше. Днес нямаше никакви проблеми. Имам чувството, че прави някакви постоянни адаптации и има нужда от време да преосмисли цикълите на каране - градско-извънградско (дано не пиша глупости).

През уикенда ще имам повече време да се занимавам с този к*ркапан и ще пиша допълнително.

Благодаря за включването на всички колеги.

Поздрави,
Ники
Reply

#35
масово бензиновите х40 страдат от променливи обороти, като причината може да бъде от 100 места в т.ч. клапан за плазен ход, зацапан дросел, МАФ сензор, лоша карта след мотнаж на LPG..и т.н. Ефектът от ламбда сондите е по-скоро при загрял мотор да се запъва колата, да има по-висок от очакванто разход, а не толкова да мени обороти и като човек, който гледа само през монитора твоя случай бих заложил, че е възможно да има и друг проблем, но това не би следвало да те плаши. Ако е само чрез триене на грешката има евтини китайски ОБД четци за 10 лв. и устройство с андроид (телефон например).
Втората ламбда сонда се лъже, като се изкара някъде по-далече и по този начин температурата и газовете, които отчита са в "норма". Най-сигурен метод е софтуерното премахване на този сензор.
b4184sm2 GDI, 1,5 Phase, 2000 - ex
b4204t3 2T 2 Phase facelift sport edition, 2001 - ex
b4204t2 2T 1,5 Phase, 2000 - now
Reply

#36
Само да добавя нещто за разликата между GDI и нормалните 1.8 мотори. Объркването в началото, сигурно е станало, защото те са 2 различни GDI мотора. Тоест, той си е един мотор, но управлението е различно. Единият е B4184SM другият е B4184SJ. SM версията е с управление (компютър) на митсубиши и е 92KW, за другия не съм точно сигурен с какво управление е, но е 90KW. Най-вероятно за това един ти казва едно, друг друго.
Късмет с текущия проблем! Smile
Reply

#37
JTR Wrote:Само да добавя нещто за разликата между GDI и нормалните 1.8 мотори. Объркването в началото, сигурно е станало, защото те са 2 различни GDI мотора. Тоест, той си е един мотор, но управлението е различно. Единият е B4184SM другият е B4184SJ. SM версията е с управление (компютър) на митсубиши и е 92KW, за другия не съм точно сигурен с какво управление е, но е 90KW. Най-вероятно за това един ти казва едно, друг друго.
Късмет с текущия проблем! Smile
Благодаря, колега. Двигателят на моята кола е B4184S2 и е 90Kw - 122 к.с.

Поздрави
Ники
Reply

#38
Nikolay Savov Wrote:
JTR Wrote:Само да добавя нещто за разликата между GDI и нормалните 1.8 мотори. Объркването в началото, сигурно е станало, защото те са 2 различни GDI мотора. Тоест, той си е един мотор, но управлението е различно. Единият е B4184SM другият е B4184SJ. SM версията е с управление (компютър) на митсубиши и е 92KW, за другия не съм точно сигурен с какво управление е, но е 90KW. Най-вероятно за това един ти казва едно, друг друго.
Късмет с текущия проблем! Smile
Благодаря, колега. Двигателят на моята кола е B4184S2 и е 90Kw - 122 к.с.

Поздрави
Ники
B4184S2 си е чисто шведски VOLVO!
Reply

#39
Здравейте, колеги,

Вчера си взех колата от сервиза. Бях я оставил за обслужване. Смених комплект ангренажен ремък,водна помпа, всички филтри, спирачен маркуч, масло. Всички части струваха 280лв, с отстъпки.
Момчетата оправиха и другия преден спирачен маркуч, тъй като беше някак си осукан при некадърен монтаж и опираше в гумата при завой. Проблема с теча на маслото се оказа, че не е от семеринг, а от гарнитура на капака на клапаните. Той също е оправен, всъщност със силикон. И преди това е бил използван.
Цената за труд ми беше 150лв.

През този уикенд ще се занимавам с к*ркапанът с падането на оборотите. Отново си го прави, когато поиска.
Ще дам "рапорт" при напредък по този проблем.

Поздрави,
Ники
Reply

#40
Вече съм навъртял почти 2000 километра. Впечатленията от колата са ми много добри. След оправяне на оборотите на празен ход, смятам да оправя светлините по конзолата за управление на климатроника. В момента светят много слабо и на места липсват.
Седалката ми се струва, че е пропаднала. А аз съм голямо момче - 116кг и 190см ввисочина и това много ме дразни. Дали някой от вас може да ми препоръча решение на този проблем?

Поздрави,
Ники
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)