The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo ще произвежда само електрически автомобили и хибриди

#11
Ignat40 Wrote:Е, то идеята на темата беше малко по различна .. дали сме за и против всъщност няма да окаже никакво влияние на факта, че съвсем скоро всички нови Волваци ще са електрически.
---
Колега, за съжаление не всички.Все пак ще си ги има бръмчалниците!Надявам се поне напълно да елиминират тракалниците! Не им врявам много на Волво, докато не го видя.Преди време бяха писали, че ще пуснат ел. автомобил на пазара през 2015-а.После стана 2017-а.Сега говорят за 2019-а.Нещо все в бъдеще време говорят....
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#12
Spurs Wrote:За мен дискусията приключи. Wink
Само 0.1-0.5% повишение на консумацията на ток е мечта. Различни източници дават от 9 до 40% повече ток - 2021-2050 година...
Отговори на въпросите ми няма кой да даде, а "чистотата" хич и не мисля да я коментирам... Била тя литий, петрол или уран.
Всъщност е безпредметно да продължавам да ровя из нета, ценя си времето, всеки може сам да го направи.
Стига да борави и с английски, разбира се :lol:
А и Калифорния дето плаща да им ползват тока, за да не им "гръмне" ел. системата, не е целия свят!
Периодичните Глобални затопляния и ледникови периоди ще ги има независимо дали със или без човешка дейност. Доказано е.
Което не означава, че аз или моето семейство не искаме да дишаме чист, кристален планински въздух. Но, няма как... със или без електрокари.
Колега, то населението на Земята през 2050 според прогнозите ще е към 10 млрд.!Дали нарастването на консумацията на ток няма да се дължи главно на това :?: Не искам да давам определение на твърдението на тези източници, че консумацията на ток ще се увеличи с до 40% само заради електрическите автомобили Confusedhock:
пс: При среден годишен пробег на автомобил от 20 000 км, колко пъти мислиш, че ще зареждаш автомобила си на месец?Новият Нисан Лийф(премиерата му уж ще е в началото на Септември тази година) според слуховете ще има пробег от 550 км с едно зареждане на батерията.Колко пъти месечно ще трябва да го зареждаш?А това е технология, която тепърва ще се развива!По едно време електрически автомобил беше поставил рекорд на Нюрбургринг.Преди няколко дни прочетох за електрически седан, който развил максимална скорост от 378 км/ч. Колко мислиш, че ще е пробегът на електрически автомобил през 2050.Все си мисля, че ще е достатъчен да зареждаш автомобила си веднъж или два пъти месечно и това, ако правиш средно 20 000 км годишно!Има хора, които правят много повече, но има и такива дето и 5-6 000 не изминават на година!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#13
Ми потърси, за да не ставам тенденциозен.
Има достатъчно източници на информация и то на английски, точно за повишението от електромобилите! До 40%!
Както писах вече, за мен тази дискусия приключи!
Поздрави! Smile
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#14
Spurs Wrote:Ми потърси, за да не ставам тенденциозен.
Има достатъчно източници на информация и то на английски, точно за повишението от електромобилите! До 40%!
Както писах вече, за мен тази дискусия приключи!
Поздрави! Smile
Колега, 40% е абсурдно! Да не използвам друга квалификация :lol: Знаеш ли средно колко % от използваната електроенергия се пада на домакинствата сега?
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#15
Може би един от начините за бързо зареждане е ще е следния:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ceznewsletter.bg/main/view/153">http://ceznewsletter.bg/main/view/153</a><!-- m -->
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Reply

#16
Ами хайде откога чакам. Радвам се че най-накрая са по категорични. Мен лично екологията не ме интересува.
При произвидството на батерии се отделят доста вредни емисии, но те лесно могат да бъдат пречистени. Затова не мисля че са по-вредни или нещо подобно.
Много е кофти че ще се въведе таксуване на пътната инфраструктура, понеже акциза от горивата ще намалее значително. В Сингапур има такава вече, а и мисля в Стокхолм. Нарича се мобилна система на таксуване.
Държавите с ВЕЦ, като Канада, Швеция, Норвегия, ще бъдат най-облагодетелсвани. В Канада се строят два огромни проекта, като изглежда идеята е да се продава на САЩ.
Не вярвам Волво да правят простотията като Тесла - специални зарядни станции в дома. Това което мисля че ще направят е да се свързва нормално към мрежата, но с изискване за минимална мощност, предполагам до 5kW. Тесла, като си купиш тарантайката, трябва да си купиш и зарядната станция. Няма опция за нормална връзка. Нещо като Апъла и зарядните им. Изскването е че тока доставен до станцията трябва да е 50А (110V). Това дава възможност колата да се зареди до макс 8 часа. Сега защо със специална зарядна станция и защо няма избор за по-малка мощност остава загадка. Ами ако съм на гости, защо да не мога да я включа към контакта. Предполагам Волво няма да са чак такива лицемери, защото ще се опитат да стигнат до по-голям кръг хора.
На мен най-много ми харесва почти пълната липса на поддръжка - няма масла, няма филтри, няма ремъци, няма бе. Откога чакам само с едни спирачки да се занимавам.
Електрическо Волво е единственото Волво, което аз може да си купя чисто ново или поне да се замисля сериозно. Времето ще покаже, до тогава 12л/100км и давай.

Зарядните станции в Северна Америка са разделени на три категории. Категория 1 е до 20А (110V) време на заряд 10-20 часа, Категория 2 - 50А до 100А (110V) и ще зареждат уж за 8-10 часа, Категория 3 - 200А до 300А (300V) - Това са станциите за бърз заряд - 30 - 60 мин. Те по-скоро са си подстанции с такава мощност. Това е за сега като стандарт.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)