The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ВЕНТИЛАТОР НА КЛИМАТРОНИКА

#1
Здравейте колеги.
Пускам нова тема със следния проблем:
Вентилатора на климатика спря да работи ей така при работеща кола и включен климатик, все едно някой преряза кабела....
За да не каже някой че е изгорял електромотора, не е.
Свалял съм го и е смазани лагери,почистен, въртеше отлично, въртеше.....
Днес закачихме два други електромотора,от една автоморга, същия модел едно към едно от различни коли (Волво де) но и те не тръгнаха
А напрежение 12волта има в едната от 4те букси на захранващия кабел.
А клапата за външния въздух си работи. И бушоните са здрави...
Някой ще помогне ли? Някакво управление имало на климата, то да не е заминало?
Къде може да се диагносцира в София, някой разбиращ човечец?
Че жегата е адска.... Big Grin
Reply

#2
Човека, който винаги ми е вършил работа, по климатиците и на двете ни коли, е Цецо - 0898 26 45 27
Близо е до детелината на Цариградско - ОМВ - Брюксел... локалното към Експоцентъра.
Успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#3
Благодаря колега,
някакъв телефон или име на сервиза? Пиши на лични ако във форума е е проблем.
Поздрави
Reply

#4
velev71 Wrote:Благодаря колега,
някакъв телефон или име на сервиза? Пиши на лични ако във форума е е проблем.
Поздрави
Телефона го има в първия ми пост. Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#5
Звънях, явно е добър, след като няма време в следващиите 10 дена...
Reply

#6
Ходих при друг специалист, закачи се към компютъра и се произнесе: За смяна е панела за управление..( пред лоста за скоростите)...Някой имал ли е такъв дефект?
Reply

#7
velev71 Wrote:Ходих при друг специалист, закачи се към компютъра и се произнесе: За смяна е панела за управление..( пред лоста за скоростите)...Някой имал ли е такъв дефект?

Чак пък смяна на модула, пращам ти на ЛС телефон звънни може и да успеем да го възтановим. Smile
Reply

#8
Тишо, да си жив и здрав! Най-спокойния и отзивчив човек!
Reply

#9
И така, за колегата, който ми писа на лични и за всички който си патили с пустия климароник на нашето любимо XC 90.
След поръчване то на два независими панела за п сигурно, се оказа че вентито пак не тръгва!!!!
С вещата помощ на TIsho и неговото безгранично търпение прозвънихме кабели .... всичко! И не не....
Ключа към бараката се оказа нуждата от рестарт на панела!!!! ( да се изключва буксата от панела на климатроника, разбира се при изключен контакт!)
Като се сложи нов вентилатор, но не се рестартира от буксата панела, то той помни, явно има някаква защита за изгорял вентилатор и не подава ток!!!! И Мултицета отчита липса на напрежение подавано към вентито!
И така, остановихме че това е някакво ЪПсурдно софт бъг на ВОЛВО.....
И така за неразбралите, при изгарне на вентито, задължително разглобяване на панела на климата за изваждане на буксата!
Това е от мен!
И междудругото.....вече сменям вентилаторите със затворени очи! Ако някой иска съдействие, ще помагам :lol:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)