The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
намерение за покупка на Волво XC90

#21
Аз за марката и модела съм убеден, но проблем ми е намирането на точния екземпляр за мен. Това пребоядисване ме притесняват днес звънях два пъти за малко повече информация, но не успях да се свържа.
Reply

#22
Мнение за това:https://m.mobile.bg/details/21507122092684280 ?
Reply

#23
88acmiro Wrote:Мнение за това:https://m.mobile.bg/details/21507122092684280 ?
\

Аз незнам какво гледате такива Волва на такива цени После ако гръмне автомата и трябва да го правиш за 6000 лв какво правим колега че така се случи с един приятел и са джипа седи в гаража не ни се дават пари за ремонта
Reply

#24
88acmiro Wrote:Мнение за това:https://m.mobile.bg/details/21507122092684280 ?

Намери си нещо по-малко удряно, че това е сглобявано от няколко. Big Grin
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#25
Без да умаловажавам мненията ви, но дайте аргументи по какво разбирате, че е "сглобявано от няколко"?
И колко трябва да струва Xc90 от 2005г без да сме пристрастни към марката? Аз като купувач бих искал да купя стоката на разумна цена, а продавача следва да я обяви на продаваема цена. Или ако този джип е в оферта на 15000лв по друг начин ли ще го гледате?
Благодаря!
Reply

#26
88acmiro Wrote:Без да умаловажавам мненията ви, но дайте аргументи по какво разбирате, че е "сглобявано от няколко"?
И колко трябва да струва Xc90 от 2005г без да сме пристрастни към марката? Аз като купувач бих искал да купя стоката на разумна цена, а продавача следва да я обяви на продаваема цена. Или ако този джип е в оферта на 15000лв по друг начин ли ще го гледате?
Благодаря!

Колега, вгледай се в салона, да ти прави впечатление, че е светъл, а таблото е черно и воланът също? Ти ще си направиш изводите...
Липсата на халогените в предната броня? Луфтовете също. Само след малка справка стойността на само две от щетите е двойна на посочената от продавача цена. Big Grin
Иначе похвално, сглобили са го някак си, ако пък върви и ти го даде на съвсем различна цена и върви що пък да не. Big Grin

Цената определено не е фактор особено у нас и за съжаление е пълно и с дараци на висока цена.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#27
Quote:Без да умаловажавам мненията ви, но дайте аргументи по какво разбирате, че е "сглобявано от няколко"?
И колко трябва да струва Xc90 от 2005г без да сме пристрастни към марката? Аз като купувач бих искал да купя стоката на разумна цена, а продавача следва да я обяви на продаваема цена. Или ако този джип е в оферта на 15000лв по друг начин ли ще го гледате?
Благодаря!

Здравей колега,
задачата която си си поставил никак не е лека - Да намерим свястно Волво. Това е трудна работа дори и в Канада. Държава където има централен регистър на автомобили и риска да се купи блъснато Волво е много малък. Един от "проблемите" на тези автомобили е че дори и със сериозна повреда те продължават да се движат, светят лампи, излизат съобщения, но се движи и хората ги карат. Не знам за другите марки как е, но съм свидетел как се експлоатира ХС70 на 230 000км със съобщения за кофти горивна смес и engine service urgent почти две години. Колата е на 300 000км и проблемите са отстранени, но идеята е ясна.

При обявена цена от 15000 лв аз по друг начин бих го погледнал. По сериозен оглед, проверка на история до колкото е възможно, ако знам къде е обслужвана колата да отида да говоря с тези хора, дори и да им дам пари.
Простото правило за Волво, когато е трета или четвърта ръка - колата ще има скрита изненада. Почти сигурно е. Няма как освен ако човека не се е грижил сам - хоби механик например. Това е благодарение на по горе споменатия "проблем".
За съжаление все повече стари почитатели на марката в Канада се насочват към японските недоразумения, защото има по голям избор и вероятността да се намери нещо читаво и разумно е по-голяма.
Знаеш ли например че в Британска Колумбия и Албърта взети заедно с население общо около 9 000 000 да се намери свястно ХС70 е печалба от тотото. Общо в двете провинции има около 10тина обяви за този модел. Обаче по улиците ги има доста. Модела се продава, но са на цени в български лева над 20 000 и километри над 130-150 000. Две три коли за избор от гамата и толкова. Ясно е защо.
Да не говорим ако се появи някакъв V70 R или R-design под 20 000 долара. Изчезва на мига. Имаще две V70 R за по 14 000 долара преди две години. Изчезнаха за часове.

Дано да имаш късмет.
Успех
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#28
WINERGY Wrote:Колега, вгледай се в салона, да ти прави впечатление, че е светъл, а таблото е черно и воланът също? Ти ще си направиш изводите...
Колкото и странно да ти се струва има такова животно. Smile
Неведнъж е обсъждано в форума даже. Wink
WINERGY Wrote:Липсата на халогените в предната броня? Луфтовете също. Само след малка справка стойността на само две от щетите е двойна на посочената от продавача цена. Big Grin
Иначе похвално, сглобили са го някак си, ако пък върви и ти го даде на съвсем различна цена и върви що пък да не. Big Grin

Цената определено не е фактор особено у нас и за съжаление е пълно и с дараци на висока цена.

Определено задната броня стои, като че ли не е от този модел кола...
Все повече се убеждавам, че в БГ нищо свястно не може да се купи напоследък. Всичко е старт от скрапа, като това е валидно за всичко което се продава, не само Волво...
Reply

#29
Вярно е Тишо, има такова животно - с комбинация от двата цвята, но не и в този му вид като на посоченият екземпляр, на който от километри си личи разминаването от оригиналния вид. Big Grin
От доста време следя пазара и като гледам какво се продава... излизат и добри джипки, но се иска търсене и търпение. Wink
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#30
Това ХС има табло на Executive - нашето е такова. И салона е същия като нашия...
Единственото, което се различава в интериора е цвета на вратите - нашите са черни. За външния вид просто нямам коментар...
Но колата вероятно наистина е Executive, преди фейса от 2006-7 ма... Има емблеми "XC" на C колоните, отзад...
Иначе, като цяло, аз лично дори не бих си губил времето да го гледам това XC! Wink
Ако в момента търся такъв автомобил, бих гледал от 2010 нагоре, цена минимум 20-22 хил. лева...
Купувано и карано в БГ, гледано и с история, задължително от човек, не върнато в дилъра.
Който както неведнъж е писано, продава често buy-back боклуци...
Може и да звучи пресилено, но ако човек няма достатъчно средства да си купи читава кола, и после да я поддържа и обслужва, по-добре да не го прави!
Не може хем евтино, хем читаво! Това си е бомба със закъснител и предпоставка за много питания във форума!
Успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)