The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
намерение за покупка на Волво XC90

#31
Благодаря за мненията, наистина са ми полезни!
И все пак винаги може да има изключения (не говоря за конкретната обява) на цена и под 20000лева за джип на години...
Reply

#32
88acmiro Wrote:Благодаря за мненията, наистина са ми полезни!
И все пак винаги може да има изключения (не говоря за конкретната обява) на цена и под 20000лева за джип на години...
Може!
Но, трябва да се дебне постоянно, щото няма да се задържи дълго...
И задължително оглед в доверен (и разбиращ) сервиз!!!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#33
Аз бих ти препоръчал или от МП директно с гарантирана история, или от Западна Европа. Около 80-90% от автомобилите, които нашите авто-търгаши вкарват в Родината са съживени неща, които западняка няма желание да кара. Иначе казано отпадък. Булшинството са с удари, така че на запад им е по-изгодно да се отърват от тях вместо да поправят. Другия вариянт е сериозни механични дефекти. Проблема, е когото са гърмяли въздушни възглавници и прочие, дали някой от нашите калпазани си е направил труда да ги поправи/подмени както трябва. Ясно, че ламарините се оправят, но има скъпи неща, които се притупват или покриват. Това може да струва живот в някой случаи. Съжалявам за офтопик-а, но голяма част, от това което написах има връзка.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#34
Само не се лъжи да си зимаш Дизелово Д5 просто не става много е мудно и харчи много Скачай на бензин
Reply

#35
JMI Wrote:Аз бих ти препоръчал или от МП директно с гарантирана история, или от Западна Европа. Около 80-90% от автомобилите, които нашите авто-търгаши вкарват в Родината са съживени неща, които западняка няма желание да кара. Иначе казано отпадък. Булшинството са с удари, така че на запад им е по-изгодно да се отърват от тях вместо да поправят. Другия вариянт е сериозни механични дефекти. Проблема, е когото са гърмяли въздушни възглавници и прочие, дали някой от нашите калпазани си е направил труда да ги поправи/подмени както трябва. Ясно, че ламарините се оправят, но има скъпи неща, които се притупват или покриват. Това може да струва живот в някой случаи. Съжалявам за офтопик-а, но голяма част, от това което написах има връзка.

Поздрави

По въпроса с ремонта от джамбази - ето как се прави според последния пример:
S60 с повредено табло и неработещ ABS модул.
За да се продаде колата като "перфектна" и "без забелеШка"(така го пишат повечето джамбази из обявите...) Big Grin :roll: Се прави следното - надявам се никой не си е помислил, че са сменени/ремонтирани повредените модули:

1. Махат се крушките за подсветката на текстовия дисплей(борд компютъра) за да не се виждат съобщенията които излизат.
2. Разглобява се таблото, с клещи се чупят светодиодите за двете светлини(жълта и червена) на тригълника в средата на таблото.
3. С клещи се изтръгват и останалите светещи, за мотора, за ABS-а и т.н.
След което колата се "коригира" да е с правилния пробег - 167 875км.
И... Идва нищо неподозиращия купувач, плаща едни пари, щастлив с новата придобивка я регистрира, кара и прибива някаде заради маскираните проблеми...
Всъшност до последното не се стигна за щастие, защото след като му оправих таблото и наредих липсващите компоненти по платката станаха ясно много неща и човека вече имаше едно на ум, например, че колата не е на 167 875км а е на 326 037 и трябва да ремонтира доста неща по нея...
Ето снимки:
   
   
   
   
   


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply

#36
Точно това имах в предвид. Тишо направо го е обяснил в детайл и картина! Smile

Когато аз търсих коли в България преди две години се нагледах на нагли и тъпи джамбази. Толкова ми писна, че купих на тъщата Хюндай от Германия, а на баща ми Форд Фиеста от Белгия. Фиестата беше на 90 хиляди километра обслужвана само във Форд Белгия. Цената по-висока от моргите по автокъщите в България, но значително по-добра тези предлагани в Мото Пфое. Да не споменавам, каква физиономия направиха тези в Русенкия офис, когато отидох за да купувам неща за колата от тях. Те не знаеха нищо и на са виждали в МП Русе Форд Фиеста 1.6 Дизел Econetic. Tова беше най-икономичната и най-продаваната кола за последните няклко години в Европа!!! :roll:
Volvo For life!
Reply

#37
Tisho Wrote:
JMI Wrote:Аз бих ти препоръчал или от МП директно с гарантирана история, или от Западна Европа. Около 80-90% от автомобилите, които нашите авто-търгаши вкарват в Родината са съживени неща, които западняка няма желание да кара. Иначе казано отпадък. Булшинството са с удари, така че на запад им е по-изгодно да се отърват от тях вместо да поправят. Другия вариянт е сериозни механични дефекти. Проблема, е когото са гърмяли въздушни възглавници и прочие, дали някой от нашите калпазани си е направил труда да ги поправи/подмени както трябва. Ясно, че ламарините се оправят, но има скъпи неща, които се притупват или покриват. Това може да струва живот в някой случаи. Съжалявам за офтопик-а, но голяма част, от това което написах има връзка.

Поздрави

По въпроса с ремонта от джамбази - ето как се прави според последния пример:
S60 с повредено табло и неработещ ABS модул.
За да се продаде колата като "перфектна" и "без забелеШка"(така го пишат повечето джамбази из обявите...) Big Grin :roll: Се прави следното - надявам се никой не си е помислил, че са сменени/ремонтирани повредените модули:

1. Махат се крушките за подсветката на текстовия дисплей(борд компютъра) за да не се виждат съобщенията които излизат.
2. Разглобява се таблото, с клещи се чупят светодиодите за двете светлини(жълта и червена) на тригълника в средата на таблото.
3. С клещи се изтръгват и останалите светещи, за мотора, за ABS-а и т.н.
След което колата се "коригира" да е с правилния пробег - 167 875км.
И... Идва нищо неподозиращия купувач, плаща едни пари, щастлив с новата придобивка я регистрира, кара и прибива някаде заради маскираните проблеми...
Всъшност до последното не се стигна за щастие, защото след като му оправих таблото и наредих липсващите компоненти по платката станаха ясно много неща и човека вече имаше едно на ум, например, че колата не е на 167 875км а е на 326 037 и трябва да ремонтира доста неща по нея...
Ето снимки:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
При моите "дреболии"се бях замислил дали да не вляза през една витрина на бул. "Европа" ....
Добре, че не е като мен човека,че и една здрава кола нямаше да остане в атокъщата, където са му я продали ...
Reply

#38
JMI Wrote:Аз бих ти препоръчал или от МП директно с гарантирана история, или от Западна Европа. Около 80-90% от автомобилите, които нашите авто-търгаши вкарват в Родината са съживени неща, които западняка няма желание да кара. Иначе казано отпадък. Булшинството са с удари, така че на запад им е по-изгодно да се отърват от тях вместо да поправят. Другия вариянт е сериозни механични дефекти. Проблема, е когото са гърмяли въздушни възглавници и прочие, дали някой от нашите калпазани си е направил труда да ги поправи/подмени както трябва. Ясно, че ламарините се оправят, но има скъпи неща, които се притупват или покриват. Това може да струва живот в някой случаи. Съжалявам за офтопик-а, но голяма част, от това което написах има връзка.

Поздрави

Аз пък не бих ти препоръчал МП, защото са същите измамници като джамбазите. Дори по-големи, защото при джамбазите поне отиваш с едно на ум. А и джамбазите нямат професионална техника и по-лесно може да ги изловиш.
При 45 страници сервизна история ми дадоха 30. Останалите ги получих доста по-късно след официално писмено запитване.
За качеството на ремонтите , съответно за нанесените щети в резултата на некадърна работа си има отделна тема, та няма да се повтарям.
Най-добре от Западна Европа от частно лице или от автокъща, чийто собственик не се казва Мохамед и валията му да завършва на "ич".
Reply

#39
relaksa Wrote:Само не се лъжи да си зимаш Дизелово Д5 просто не става много е мудно и харчи много Скачай на бензин
Това звучи толкова несериозно, че просто няма как да го коментирам...
Мудно било! 2 тона и 200 кила автомобил Формула 1 ли очакваш да е?! Ако искам "резачка" последното което ще си купя е SUV!
А това дето си мерят стотните от 0-100, си е само за ръководството за употреба. И за маса, кой е по-по-най на светофара Big Grin
Чудно ми е всъщност, какво толкова "просто не става" на дизеловото D5..!? :roll: Колко дизелови D5 си карал, че да натрупаш впечатления?
Или само с четене по форумите се ограмотяваш...
Всъщност да, не може да му се сложи газ... :lol: Че да харчи поне колкото по-икономичния бензин... Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#40
Quote:Аз пък не бих ти препоръчал МП, защото са същите измамници като джамбазите. Дори по-големи, защото при джамбазите поне отиваш с едно на ум. А и джамбазите нямат професионална техника и по-лесно може да ги изловиш.
При 45 страници сервизна история ми дадоха 30. Останалите ги получих доста по-късно след официално писмено запитване.
За качеството на ремонтите , съответно за нанесените щети в резултата на некадърна работа си има отделна тема, та няма да се повтарям.
Най-добре от Западна Европа от частно лице или от автокъща, чийто собственик не се казва Мохамед и валията му да завършва на "ич".

Значи дъщеря ми е извадила луд късмет,като си купи колата от МП София.
3 годишна,с една година гаранция,със сервизна книжка и с известен първи купувач.
Че май е с D5.Вече 3 години я кара из Европа и никакъв проблем,освен един акумулатор.
Дано да продължи така и за в бъдеще.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)